14.09.2012 17:30 CET
1 : 3
(1:1)

Trnava prvýkrať zvíťazila, podarilo sa jej to v Nitre

V predohrávke 9. kola Corgoň ligy hostila Nitru Trnavu, a Spartak sa dočkal dlhoočakávaného víťazstva. Trnava využila až trojnásobné oslabenie domácich víťazstvom 3:1.

Pod Zoborom boli úvodného výkopu aktívnejší hostia. Už v 2. minúte Ciprys odcentroval z pravej strany na Saba, ale jeho strelu Kopecký zneškodnil. V 13. minúte zahrávala Trnava priamy kop z dobrej pozície, center Hanzela sa dostal až k Čvirikovi, ktorý však mieril mimo. V 17. minúte zaváhala obrana Nitry a inkasovala prvý gól. Po chybe Šimončiča sa k lopte dostal Ciprys, ktorého strelu zblokoval Szabó presne na Bicáka, ktorý otvoril skóre - 0:1. Trnava po strelenom góle stále útočnila na bránu Kopeckého, ale postupne sa hra celkom vyrovnala. V 27. minúte nepríjemne vystrelil domáci legionár Seydouba Soumah, ale Filipko si dal pozor. V 33. minúte posielal strieľaný center do ohňa Šimonek, ale Janečka v poslednej chvíli vykopol loptu do bezpečia. V 40. minúte sa Nitra oslabila o jedného hráča, keďže prenikajúceho Vyskočila rukou stiahol na zem Kolmokov a ten bez váhania dostal od Mastiša červenú kartu. Nitra však statočne útočila a v 43. minúte dokonca vyrovnala z nevinnej akcie, ktorú presne zakončil strelou k ľavej žrdi Clebér - 1:1. Do konca polčasu sa už nič vážne neudialo a polčas sa tak skončil pomerom 1:1.

Nitra hrala v druhom polčase rovnako kolektívne aj napriek vylúčeniu. V 51. minúte dobre strieľal Soumah, ale Filipko robinzonádou zneškodnil jeho pokus. Onedlho sa zastreľoval na druhej strane Patrik Čarnota, ale mieril tesne vedľa. V 59. minúte bol vylúčený druhý domáci hráč, keďže po druhej žltej karte mieril predčasne pod sprchy Marek Szabó. O niekoľko sekúnd neskôr sa Trnava ujala vedenia. Erik Sabo sa pekne uvoľnil cez domácu obranu a strelou spoza šestnástky prekonal aj Kopeckého, ktorého jeho pokus značne prekvapil - 1:2. V 64. minúte pekne nacentroval Hanzel z ľavej strany na hlavu Vyskočila, ale ten mieril mimo. V 68. minúte mohla Nitra aj počas dvojnásobného vylúčenia vyrovnať, ale strela Soumaha skončila však na brvne. V 71. minúte sa nefutbalovým spôsobom prezentoval Soumah, keďže úmyselne po odohraní lopty bezrozumne fauloval súpera, za čo správne inkasoval červenú kartu. Do konca zápasu už Trnava kontrolovala priebeh stretnutia a postrážila si tak prvé víťazstve v sezóne, ktoré prišlo až v 9. kole na pôde Nitry 3:1.

Autor: Filip Kubaliak