06.10.2012 17:30 CET
1 : 2
(1:1)

FC Nitra - AS Trenčín 1:2

V 12. kole Druhej ligy hostila Nitra súpera z Trenčína. Nitra pokračuje vo svojej sérii zlých výsledkova a na domácej pôde podľahla Trenčanom 1:2. Nitra však znovu nepríjemne preslávila Corgoň ligu v slabej návštevnosti, dnes si pod Zobor našlo cestu len 590 divákov.

Domáci začali veľmi aktívne a už po stých sekundách mohla skórovať. V 2. minúte sa uvoľnil Kroupa, ktorého následná strela tesne minula Volešákovu bránku. Mužstvá sa však prezentovali defenzívnou taktikou, a tak sa obaja súčasne ťažko vpredu presadzovali. V 13. minúte mal po rohovom kope vyloženú šancu Kolmokov, ale zblízka namieril len do Volešáka. V 22. minúte nepríjemne vystrelil domáci Šimončič, ale Volešák si dal pozor. Onedlho na druhej strane pohrozil hosťujúci kanonier David Depetris, ale jeho hlavička po centrovanej lopte nenašla svoj cieľ. V 25. minúte sa Nitra ujala vedenia: Gajdoš zahrával priamy kop spoza šestnástky, svojim centrom našiel Clebera, ktorého presný pokus skončil za chrbátom Volešáka - 1:0. Onedlho mohol využiť zaváhanie hosťujúcej obrany Čery, ale jeho pokus nenašiel svoj cieľ. V 30. minúte sa krásne preštrikoval cez niekoľko protihráčov Struhár, ale jeho útočný výlet zakončil domáci stopér nepresne. V 38. minúte sa pekne uvoľnil Díaz, ktorého takticky zastavil Gajdoš. Hlavný arbiter však zaskočil takmer všetkých prítomných divákov tým, že stredopoliarovi Nitry udelil červenú kartu. Hostia svoju presilu zakrátko využili. V 43. minúte nacentroval do ohňa Čogley, Chudý zlyhal a loptu podbehol, čo využil Kleščík a hlavou loptu poslal do siete - 1:1. Do konca polčasu sa už nič vážne neudialo, a tak sa skončil remízou 1:1.

Trenčín začal druhý polčas aktívnejšie ako domáci. V 49. minúte sa lopta odrazila k Depetrisovi, ktorého následný pokus zastavila až žrď. Onedlho z dobrej pozície pálil Štefánik, ale mieril iba do bočnej siete. V 52. minúte našiel domáci Čery presným centrom hlavu Kroupu, ale Volešák nemal problém jeho pokus chytiť. O štyri minúty neskôr mal veľkú šancu Depetris, ale namieril iba do brvna. Argentínčan dnes trafil už druhýkrát bránkovú konštrukciu. V 58. minúte sa po druhej žltej karte vylúčil domáci Kroupa, a tak bolo domácich menej až o dvoch. Trenčín tento moment nakopol a onedlho sa dostal aj do vedenia. V 62. minúte našiel Lobotka presným centrom Depetrisa, ktorý prekonal predošlú smolu a tentokrát presným zásahom otočil stav duelu - 1:2. Hostia hrali ďalej veľmi pekný futbal, na ktorý sa dalo pozerať. Domáci hrali veľmi nervózne a odovzdane, keďže ich bolo o dvoch menej. Trenčín však nehral vyložene ofenzívny futbal, a do konca stretnutia si už svoje vedenia v pohode ustrážil.

Autor: Filip Kubaliak