06.10.2012 17:30 CET
1 : 2
(1:0)

Senica získala tri body pod Urpínom

Senica vrátila Banskej Bystrici domácu prehru z 1. kola a o jedenásť kôl neskôr zverenci českého trénera Psotku získali tri body na pôde Banskej Bystrice. Záhoráci vyhrali pod Urpínom pomerom 2:1, keďže dokázali otočiť nepriaznivý stav s pomocou dvoch gólov Blackburna v druhom polčase.

V úvode pekne vystrelil domáci stredopoliar Považanec, ale jeho pokus bol zblokovaný mimo bránky Švengera. V 6. minúte sa po strate lopty Dukly presadil Piroska, ale jeho strela nenašla svoj cieľ. Dukla sa v 25. minúte ujala vedenia, keď sa po presnom centri Turňu z pravej strany presadil Ferenčík - 1:0. Tento moment pozdvihol úroveň stretnutia, väčšia kvalita však bola na strane domácich. Prebiehala 28. minúta, keď sa Sachňuk dobre individuálne osamostatnil, ale jeho strela už nebola taká dobrá. V 34. minúte nepríjemne vystrelil spoza šestnástky domáci Pančík, ale mieril tesne nad. O šesť minút neskôr dostal skvelý pas Blackburn, ale jeho zakončenie zblízka mierilo iba na Belica. V závere malo optickú prevahu domáce mužstvo, no tento fakt nedokázala Dukla pretaviť do gólu do šatne.

Senica nastúpila do druhého polčasu s úmyslom pozmeniť skóre. To sa jej aj rýchlo podarilo, keďže v 49. minúte vyrovnala. Martin Babic krásne vysunul Blackburna, ktorý svoju šancu nekompromisne zakončil za chrbát Belica - 1:1. V 54. minúte si hostia vypracovali ukážkovú akciu, ktorú však Babic zakončil iba do stredu brány, kde stál Tomáš Belic. V 59. minúte dostal dobrú loptu za obranu Pančík od Ferenčíka, skúsený gólman Švenger však včasným vybehnutím nedovolil ohroziť svoju svätyňu. Tri minúty po hodine hry skórovala Senica aj svoj druhý gól. Do vyloženej šance vysunul Blackburna presnou nahrávkou Diviš, a panamský zakončovateľ sa nemýlil proti Belicovi ani druhýkrát - 1:2. V 69. minúte zahrával priamy kop zo sľubnej pozície hosťujúci Piroska, ale jeho pokus nenarobil Belicovi väčšie komplikácie. V závere sa snažila Dukla vybojovať aspoň remízu, no to sa jej už nepodarilo. Senici sa tak podarilo odplata za domácu prehru v úvodnom kole, a v 12. kole vyhrala na oplátku pod Urpínom 2:1.

Autor: Filip Kubaliak