16.03.2013 17:30 CET
1 : 1
(0:1)

ViOn v závere prišiel o víťazstvo

Stretnutie 22. kola Corgoň ligy medzi Trenčínom a Zlatými Moravcami sa mohlo skončiť prekvapením, no domáci v 86. minúte vyrovnali po góle Williama, ktorý tak AS vybojoval aspoň bod. Zlaté Moravce avšak získavajú prvý jarný bod, aj keď trojbodový zásah by ich viac potešil.

Od začiatku sme mali možnosť vidieť vyrovnaný futbal, ktorému však chýbali gólové akcie. Úroveň zápasu kazila najmä taktika hostí, ktorí boli stiahnutí takmer vždy na vlastnej polovici. Na takú sme museli čakať až do 27. minúty, kedy Štefánik skvele našiel Holúbeka, no toho strela už nebola presná. O dve minúty neuveriteľne zlyhala domáca defenzíva, ktorá za to aj pykala gólom. Skúsený kanonier Andrej Hodek využil ponúknutý priestor a v nájazde nedal Volešákovi umiestnenou strelou žiadnu šancu - 0:1. Hostia boli pri chuti a o niekoľko sekúnd po úvodnom góle mohli zvýšiť svoje vedenie. Karol Mészáros však svoju akciu zakončil len strelou do žrde. O desať minút sa do šance znovu rútil Mészáros, no mladý zakončovateľ mieril vedľa brány. Po prvom polčase teda viedli hostia najtesnejším rozdielom 1:0.

Trenčín sa v druhom polčase prebral a hral oveľa aktívnejšie. Už po niekoľkých sekundách druhej polovici hry mohol vyrovnať Adi, no netradičné zakončenie hruďou skončilo vedľa brány. V 51. minúte hlavný arbiter Sedlák nariadil pokutový kop pre domácich po faule Candráka na Čögleya. Vyloženú šancu Trenčanov však spálil Jakub Holúbek, ktorého zámer prečítal Martin Kuciak. Brankár, ktorý nemal v predchádzajúcich stretnutiach toľko šťastia, tentokrát podržal Zlaté Moravce. Trenčín však naďalej pokračoval v tlaku. V 60. minúte sa do skvelej pozície dostal František Kubík, no všetko zbabral po tom, čo nahrával obsadenému Adimu namiesto priameho zakončenia. O štyri minúty neskôr musel Kuciak zasahovať po tečovanej strele Štefánika.

V 77. minúte sa dopredu osmelil hosťujúci Orávik, no jeho strelu skúsený Volešák dokázal kryť. Domáci sa vyrovnania dočkali až v 86. minúte. Brazílsky útočník William si pekne spracoval Holúbekov pas a následnou strelou strelil premiérový gól v drese Trenčína - 1:1. William mohol otočiť skóre hneď niekoľko sekúnd po strelenom góle, no tentokrát ho vychytal Kuciak. V závere zápasu mal Trenčín ešte jednu príležitosť, no Štefánik sa ulakomil prihrať a jeho strela gólom neskončila. Trenčín teda nepotvrdil úlohu favorita a na domácej pôde remizoval 1:1 so Zlatými Moravcami.

Autor: Filip Kubaliak