14.07.2012 17:30 CET
5 : 0
(1:0)

Depetris zničil Nitru štyrmi gólmi

Najvyššia slovenská futbalovú súťaž odštartovala štýlovo a tak, ako si už dávno nepamätáme - gólovými hodmi. Ako málo stačí k tomu, aby mal fanúšik radosť z futbalu. V prvých dvoch dueloch padlo dokopy 10 gólov a o druhú päťku sa postaralo len jedno mužstvo. Trenčín nadelil Nitre výsledok 5:0 a hrdinom sa stal opäť ofenzívny futbal na čele so štvorgólovým Depetrisom.

V 4. minúte sa prezentoval nebezpečnou individuálnou akciou po sklepnutí a strele z otočky Depetris. Lopta k vzdialenejšej žrdi šla tesne mimo, Hroššo ju vytláčal len očami. Vzápätí sa lopta po Holúbkovom prudkom centri dostala opäť k Depetrisovi, ale v čistej šanci zľuftoval. Trenčania sa dostávali častejšie k možnostiam na skórovanie, ale napríklad v 11. minúte sa pri dôraznej defenzíve nedostal k hlavičke pre zmenu Holúbek. Na druhej strane sa o minútu neskôr dostal do brejku Šimonek, ale z diaľky a tiesnený pálil len do stredu brány, kde bol pripravený Volešák. Následne nepresne a nad strieľal spoza vápna aj Boszorád. Do akcií sa postupne dostávali opäť aj hostia, v 19. minúte vystrelil Cléber a Voleľák len s končekmi prstov vyrazil z brány preč. Hra následne trošku upadla, ale na vysoko ofenzívne ladenom trávniku sa črtala šanca takmer z každého útoku na bránu jedného, či druhého brankára. A v 37. minúte gól skutočne aj prišiel. Pekne sa na ľavej strane uvoľnil Holúbek, výbornú prihrávku zúžitkoval aktívny Depetris a otvoril skóre - 1:0. Pri zákroku sa však zranil brankár Hroššo a zápas nedohral. V závere polčasu mohol zvýšiť vedenie halfovolejom Štefánik, ale minul a nad pálil v dobrej pozícii aj o minútu neskôr.

Druhé dejstvo začalo priamym kopom Štefánika a perfektným volejom sa takmer opäť zapísal do listiny strelcov Depetris. Chýbali milimetre, ale nemuselo ho to mrzieť. Pretože to, čo sa začalo diať neskôr je na slovenské pomery nevídané. O minútu zacentroval Mazan a po prepadnutej lopte Depetris len nastavil nohu a upravil na 2:0. V 53. minúte diváci zatlieskali pokusu Mazana, ďalekonosným lobom však Chudého neprekonal, ale o desať minút už bolo rozhodnuté. Štefánik sa dostal k strele na hranici vápna a treba povedať asi že k prudkej, keďže Chudý loptu len vyrazil a potom sa všetci pozerali, ako letí do siete - 3:0. Frustrácia Nitranov, nevedno, či zo zranenia Hrošša, alebo prostredia, kde sa im aj v minulej sezóne podarilo schytať debakel, bola očividná pri ďalšej akcii. Po pravej strane ju potiahol Mazan, Baez našiel Depetrisa a ten prudkou strelou zavŕšil nielen svoj prvý hattrick v sezóne 2012/2013. Jediný hattrick sme nevideli ani počas celej jesennej časti minulej sezóny a prvý v aktuálnej prišiel už v prvom kole.

To však nebolo všetko. Obrana hostí opäť zaspala, Kleščík trafil ďalekonosnou bombou ešte len brvno, ale niekoľkokrát odrazená lopta spadla opäť ku Depetrisovi a neomylne rozvlnil sieť už po štvrtýkrát gólom na 5:0. V 75. minúte sa opäť dostala k slovu aj Nitra, ale Boszorád netrafil loptu dostatočne dobre v blízkosti Volešáka a tak hrozivé skóre neupravil. V 81. minúte konečne vytiahol brankár aj nejaký zákrok, podarilo sa to zdecimovanému Chudému. Mazan našiel milimetrovou nahrávkou Holúbka, ale ten sám brankára neprestrelil. Zverencom trénera Jurkemika neprialo ani po rohovom kope, pekná hlavička smerovala do brány, ale v poslednej chvíľu ju obrana spacifikovala do bezpečia. V závere sa už nič podstatné neudialo, aj keď domáci sa neúnavne snažili o ďalší gól. Duel skončil výsledkom 5:0 a argentínsky útočník David Depetris nastrieľal v jedinom zápase polovicu toho, čo dokázal počas celej uplynulej sezóny...

Autor: Ľubomír Hudačko