2 : 0
(2:0)

Nič nové, posledný s prvým vyhral

Šokujúca výhra Prešova, čiže posledného mužstva nad lídrom tabuľky, to nie je.

Často sa totiž stáva, že sa práve tím z posledných miest tabuľky vybičuje ku kvalitnému výkonu a inak tomu nebolo ani v tomto zápase. Špeciálne sa to týka Tatrana Prešov, ktorý takto vyhral svoj druhý duel v sezóne a opäť proti lídrovi. Prvýkrát to bolo proti Zlatým Moravciam, teraz porazil Trnavu. Tá nepodala dobrý výkon, nevypracovala si žiadnu vyloženú príležitosť a odchádza domov s nulou na konte.

Prvý polčas bol v podaní domácich určite najlepší v sezóne, konečne okorenený aj gólmi. Už v 3. minúte sa na zadnej žrdi ocitol v dobrej pozícii Papaj a nechal vyniknúť gólmana Rašku. Podobne tomu bolo aj o tri minúty, v šanci bol ešte aj Adam, ale ani on skóre neotvoril. V 10. minúte mal možnosť aj Macko, ale po centri nepremenil ani on. Po štvrťhodine ten istý hráč chcel prekvapiť Rašku, jeho lob z veľkej diaľky ale presný nebol. V 25. minúte trafil Karhan žrď, ale nebolo to vysoko nebezpečné, keďže málo razantná strela šla do konštrukcie brány len z vonkajšej strany. O minútu sa už však skóre menilo, na rohový kop si naskočil Krajník, ten ale nedal, Bernardo sa pošmykol, no Raška kapituloval aj tak, pretože Diallo si dal vlastenca -1:0. Po takmer 600. minútach si Tatran konečne pripísal gól na svoje konto.

Na druhej strane však mohlo byť hneď vyrovnané, práve Diallo natiahol Diviša, no napokon z toho veľká situácia nebola. V 33. minúte prišla ďalšia šanca zelenobielych. K priamemu kopu si loptu postavil Adam a zakrútil loptu do žrde. Následne predviedli domáci peknú akciu. Macko si vypýtal aut, jeho prienik a strelu však zastavilo brvno. Kopal sa však hneď na to roh a po ňom Krajník presnou hlavičkou zvýšil na 2:0. Veľmi rušný prvý polčas s výbornom výkonom Tatrana skončil viac, ako priaznivo.

Ten druhý už nebol tak atraktívny a do hry sa hlavne dostávala Trnava. Držala loptu na kopačkách oveľa viac, ako Prešov, no vyloženú šancu si vypracovať nedokázala. Naopak, rozhodnuté mohlo byť už na začiatku druhého dejstva. Veľkú šancu mal Bernardo, no Raška ho pred poloprázdnou bránou predsa len vychytal a zneškodnil jeho strelu. V 59. minúte sa musel natiahnuť Diviš a dať si pozor na nepríjemnú hlavičku. Na druhej strane sa dopredu prebíjal Papaj, ale namiesto strely v dobrej pozícii fauloval. Ďalšia veľká šanca prišla pre Trakovičovcov v 72. minúte, to keď sa do čistej pozície na skórovanie dostal Adam, ale prestrelil. Potom dostal rýchlo za sebou dve žlté karty Kaščák a oslabil svoj tím. Pár minút pred koncom zaujala šanca Papaja, no tesne minul. Vedenie mohol poistiť Guba, ale ani v dvoch možnostiach za sebou nedal. Obe strely boli málo razantné a Raška tak tieto situácie kryť problém nemal.

Tatran tak zaslúžene vyhral nad prvou Trnavou a minimálne do zajtra sa posúva na 11. miesto. S tretím gólom by sa dokonca dostal aj pred Košice. Zrodilo sa teda 3. víťazstvo Prešova v novodobej histórii Corgoň ligy (predtým dvakrát 3:0), tentokrát sa však trojka do skóre nevošla.

Autor: Ľubomír Hudačko