03.03.2012 14:30 CET
0 : 1
(0:1)

Prešov to nezvládol a prehral

Prvý zápas jarnej časti Corgoň ligy koňare nezvládli, podľahli Košiciam kvôlli neefektivite v koncovke 0:1. Naopak, hostia premenili jedinú výraznejšiu šancu a dostali sa do deväťbodového trháku práve čo sa týka súpera z Prešova.

Od začiatku to bol najmä boj, no hralo sa v svižnom tempe. Jednoznačne lepším mužstvom bol Tatran a vytvoril si kvantum šancí. Prvá prišla v 16. minúte, keď sa center z pravej strany dostal ku Gubovi, ten bol ale vzhľadom na padajúceho Košičana vyvedený z miery a zakončil prapodivne, no bola z toho možnosť, lopta padáčikom však skončila iba na hornej sieti. O päť minút bol v šanci Katona, ale Tofiloski ho vychytal, následne neuspel ani Guba. Ten istý hráč a reprezentant dvadsaťjednotky mohol otvoriť účet gólov aj v 36. minúte, to by ale musel zakončiť razantnejšie. Na druhej strane pohrozil Pačinda, no z uhlu trafil len bočnú sieť. V závere polčasu sa však po peknej kombinácii so Škutkom dostal nadostrel brány Viazanko a prestrelil Diviša - 0:1. Takto skončilo aj prvé dejstvo.

Tento moment, teda gól do šatne, s domácim riadne zamával. V druhom polčase si už nevedeli vynútiť sústavnejší tlak, do zakončenia sa dostávali sporadicky. Hre chýbala ako vždy myšlienka a iskra, taktiež tvorca hry. Dá sa povedať, že po pauze sa nič na hre nezmenilo, napriek tomu, že prišiel nový tréner, či torzo hráčov. Snažil sa najmä Katona, ktorý bol na odstrel taktiež, ale veľa vody nenamútil ani v spolupráci s aktívnym Papajom. V 59. minúte mal možnosť Zošák, no ešte centroval namiesto okamžitého zakončenia a vpredu už nenašiel Gubu, ani Papaja. V 77. minúte sa dostali do šance aj hostia, Diaby však Diviša neprestrelil. Desať minút pred koncom sa ešte opäť Papaj podujal na akcii a vyzval Gubu, aby vyrovnal, nepodarilo sa. Lopta z voleja letela tesne mimo. Prešov tak začal zle a čaká ho ešte tuhý boj o záchranu. Naopak, hostia sú relatívne v pohode, majú dostatočný, deväťbodový náskok pred dvojicou najviac ohrozených mužstiev na zostup.

Autor: Ľubomír Hudačko