17.03.2012 17:30 CET
1 : 2
(0:2)

Ďalšia šokujúca prehra favorita na titul

Po aktuálne dohratom kole 22. časti pelotónu Corgoň ligy je v boji o titul očosi jasnejšie. Senica a Trnava nezvládli domáce zápasy, naopak šošoni a belasí si pripísali povinné body a usadili sa na čele. Na štadióne Antona Malatinského to dnes nešlo podľa predstáv, Nitra vyhrala prekvapujúco 2:1.

Úvod duelu bol svižný a dokázal to už vo 4. minúte Cleber, ktorý sa predral po ľavej strane, naservíroval loptu na voľného Moravčíka a ten volejom pekne otvoril skóre - 0:1. Andeli chceli okamžite vyrovnať, ale nešlo to podľa predstáv. Penaltu si nevypýtal Murín. Hroššo podržal svoj tím pri šanci Bicáka, mohlo byť už vyrovnané. Nitrania sa snažili útočiť taktiež a prinieslo to ovocie. Soumah sa uvoľnil, nahral Cléberovi a ten nadvakrát prekonal Rašku - 0:2. V 26. minúte mohol znížiť Kaufman po akcii Hanzela a Pavelku, ale z voleja v dobrej pozícii nedal. Po polhodine hry ešte pálil Procházka, no nechal predviesť umenie brankára Hrošša. V závere polčasu mohla Nitra rozhodnúť. Najprv Harbuľák mal na hlave gól po dobrom centri, následne ešte mal obrovskú šancu po prudkom centri Gašparíka Pavelka, ale Hroššo zázračne vyrazil a lopta šla za čiaru od domáceho hráča. Polčas tak skončil šokujúcim výsledkom.

Spartak chcel od druhého polčasu samozrejme zvrátiť vývoj vo svoj prospech, takže sa pustil do útočenia. Už v prvom polčase tréner Hoftych dvakrát striedal, dnes to teda nebolo ono. Nitrianska obrana pevne odolávala útokom a spoliehala sa na brejky. Podarilo sa to až po hodine hry, keď centroval Gašparík a zakončil po najvyššom výskoku Pavelka - 1:2. V závere to už bolo poriadne nervózne, Hroššo robil, čo mohol, čaroval a podarilo sa aj jemu ubrániť šance Pavelku, Karhana, či Procházku. Cenné tri body tak vybojovala Nitra a konečne si zlepšila jarnú bilanciu. Naopak, Trnava vlastne ešte na jar neukázala, že právom bojuje o titul a po nemasných výkonoch prišiel ďalší. Žilina a Slovan sa tak usadili na čele, no boj pokračuje ďalej.

Autor: Ľubomír Hudačko