17.03.2012 14:30 CET
2 : 0
(1:0)

Slovan neoslnil, ale vyhral

Slovan zvládol aj tretiu povinnú jazdu, porazil na svojom štadióne Prešov 2:0. Výkon bol síce nemasný a neslaný, stačil však na tri body najmä kvôli nepresvedčivej koncovke Prešova. Tatran odohral opäť dobrý duel, lenže bez gólov sa bodovať dá len minimálne.

Tlak domácich a obliehanie šestnástky Prešova bol na programe od začiatku duelu, prvý vážnejší náznak na skórovanie mal po prepadnutej lopte za obranu hostí Meszároš vo 4. minúte, keď sa rútil na bránu sám, ale Diviš výborne čítal hru a vybehnutím spravil dobre. Odkopol loptu do bezpečia. Ďalšia šanca prišla v 9. minúte, pekne sa na pravej strane presadil Milinkovič, Meszároš ale fauloval, ale do prázdnej brány vďaka dobrému zasiahnutiu obrany aj tak nedal. Zaujala však trestuhodne pustená lopta do malého vápna Tatrana. Po následnom rohu sa už skóre menilo, Čikošov center našiel Smetanu a ten po výbornom výskoku nemal problém zakončiť - 1:0. Na druhej strane hlavičkoval Střihavka z ničoho nič po dlhej lopte a ešte z väčšj diaľky ako Smetana, no opečiatkoval len brvno, hostia mali smolu, mohlo byť vyrovnané. Následne Tatran domácich pritlačil v šestnástke, nebezpečné lopty lietali pred Putnockým z každej strany, ale ani Katona, či Zošák so svojou šancou nenaložili príkladne. V 16. minúte mal Macko k dispozícii priamy kop, tečovaná prudká lopta skončila tesne vedľa. Dobrá päťminútovka hostí sa skončila nepresnými rohmi Zošáka, čo bolo určite na škodu.

V 19. minúte mieril medzi tri žrde hlavičkou Střihavka po Papajovom centri, Putnocký musel prvýkrát zasahovať. Prudko nad pálil v 23. minúte Grendel, následne na druhej strane ho napodobil nepresnou strelou aj Střihavka. Ten istý hráč neuspel ani po polhodine hry, hlavička opäť nebola dostatočne razantná. V 33. minúte prehlavičkoval kvôli záklonu bránu Halenár po Smetanovom centri. V 37. minúte Prešov vyrovnal, ale gól padol po ofsajde. Dlhý center síce Putnocký vyrazil, no Macko nedal ani nadvakrát, no potom sa už pískalo. Do konca polčasu to bol väčšinou boj v strede ihriska, ale zaujal prienik a zakončenie Bagayoka z pravej strany v posledných minútach, no gól nedal a tak sa skóre už nemenilo.

Štyridsaťpäťminútovka číslo dva začala nepresnosťami a faulami, prvá šanca prišla až v 52. minúte a mal ju po podbehnutom rohu Putnockým hosťujúci Macko, lenže jeho strelu obrana tečovala na roh. Neskôr sa k štandardke dopracoval aj Slovan a mohlo to byť 2:0, nebyť dobrého zákroku pred prázdnou bránou od Papaja. Nebezpečne tam hlavičkoval Smetana. V 59. minúte nevyšiel Tatranu pekný brejk, v poslednej chvíli pred Papajom zasahoval Čikoš. Hostia sa snažili najmä po ľavej strane unikať do nebezpečných šancí, no Mackovi nebolo súdené poslať pred bránu gólovú nahrávku. Po hodine hry z priameho kopu skúšal ohroziť Diviša Milinkovič, našiel ho pripraveného v strede brány. Slovan nepredvádzal prakticky nič, tempo hry opadlo, pár únikov Bagayoka s nepresným centrom sa za šancu na gól počítať nedá.

V 73. minúte vyzerala akcia hostí zaujímavo, ale premeškal sa správny moment na zakončenie, či finálnu nahrávku ako od Zošáka, tak aj od Papaja. V 78. minúte z dobrej pozície pálil Grendel, no mieril mimo. Po ďalšom rohu Tatrana sa akrobaticky presadzoval Guba, no jeho nožničky Putnocký zvládol. Na druhej strane vyšiel domácim brejk, Halenár presne našiel Pilieva, Diviš nezasiahol, nevybehol a tak striedajúci hráč rozhodol osud stretnutia - 2:0. V 85. minúte pekne prenikol Lysjuk, ale vždy sa pri jeho kontakte s loptou zdalo, že týždeň nejedol. Zobral to zaňho Macko, ale z uhlu prudko napálil len bočnú sieť. Ten istý hráč si vyslúžil potlesk v poslednej minúte, jeho prudký priamy kop lízol hornú sieť Putnockého brány. V závere ešte hľadal Macko Lysjuka, tomu chýbali centimetre. Belasí už výsledok ukontrolovali a pripisujú si povinné tri body. Prešov nehral zle, ale v koncovke má stále čo doháňať. Musí tiež dúfať, že v Žiline nebude bodovať ani DAC.

Autor: Ľubomír Hudačko