29.10.2011 19:30 CET
2 : 1
(1:1)

Slovan Bratislava - MŠK Žilina 2:1

Šláger 14. kola Corgoň ligy znamenal súboj dvoch najúspejšnejších mužtiev Slovenska, Slovana Bratislava a Žiliny. V 103. vzájomnom dueli týchto mužtiev vyšiel ako víťaz Slovan, ktorý dokázal otočiť nepriaznivý stav a následne dvoma gólmi Halenára zvíťazil.

Domáci boli v úvode zápasu aktívnejší než žltozelení. V 13. minúte vystrelil z veľkej diaľky Halenár, onedlho sa zastreľoval Marko Milinkovič, ale Krnáč pri oboch pokusoch nemal veľa práce. V 16. minúte sa Guédé ocitol v dobrej pozícii, ale jeho následný pokus na dvakrát zmaril Krnáč. O päť minút neskôr ten istý togský futbalista so slovenským občianstvom nacentroval pred bránu, Milinković loptu prepustil Halenárovi, ktorý akoby prekvapený, že sa k nemu dostala lopta, zakončil vedľa. V 25. minúte po pravej strane nabehol Bagayoko, svoj únik zakončil tvrdou strelou, ktorú však žilinský brankár zneškodnil. V 33. minúte hostia nečakane skórovali, keď prvý rohový kop hostí zakončil zblízka do siete po centri Mráza Róbert Pich - 0:1. O necelé dve minúty Slovan vyrovnal, keď po Žofčákovej nahrávke vsietil gól Halenár - 1:1.

Slovan hral naďalej aktívne, navyše od 47. minúty hral presilovku, keďže po druhej žltej karte mieril pod sprchy Majtán. V 50. minúte centroval Bagayoko do ohňa na Dosoudila, ktorého následná hlavička tesne minula žrď. O tri minúty neskôr mieril nad bránu Lačný. Okolo hodiny hry bol vylúčený aj domáci Dosoudil a tak sa pomer hráčov vyrovnal 10:10. V 61. minúte z hranice šestnástky strieľal Milinkovič a nakoniec len tesne minul pravú žrď. V 66. minúte na druhej strane Putnocký kryl strelu z podobnej vzdialenosti v podaní Gergela. O sedem minút neskôr Guédé strieľal len do náruče Krnáča. V 80. minúte Táborský našiel hlavu Kuzmu, jeho pokus Krnáč vyrazil, ešte dorážal Hartig, ale mieril do brvna. V 88. minúte sa domáci dočkali rozhodujúceho gólu, keď striedajúci Hartig nahral Halenárovi a ten strelou k žrdi a do protipohybu brankára spasil Slovan - 2:1. Do konca duelu si už vedenie Belasí udržali a získali tak v dôležitom zápase tri cenné body.

Autor: Filip Kubaliak