14.04.2012 17:30 CET
2 : 2
(2:1)

Trenčín peknou hrou prekvapil Žilinu a vezie si bod

Žilina si chcela v domácom súboji 27. kola Corgoň ligy proti Trenčínu pripísať tri dôležité body, no zverenci Adriána Guľu ukázali svoju futbalovosť a šošonov potrápili. Dôkazom bol konečný výsledok, keďže AS vybojovalo remízu 2:2. Síce sa ziskom bodu žltozelení vrátili späť na čelo tabuľky, predbehli však Trnavu len o skóre, takže to bude vpredu ešte do konca súťaže dosť napínavé.

Už od úvodu bol zápas pod Dubňom zaujímavý a oko náročného fanúšika muselo toto meranie síl uspokojiť. V ôsmej minúte sa domáci dostali do vedenia, keď center z ľavej strany Piaček hlavou poslal za chrbát Volešáka - 1:0. O šesť minút na to bolo však vyrovnané: Štefánik využil voľný priestor v strede poľa a následnou strelou spoza šestnástky prekonal Krnáča - 1:1. Niekoľko sekúnd po štvrťhodine hry padol opäť gól. Už po druhýkrát sa tešili domáci fanúšikovia, keďže Majtán posunul loptu Barčíkovi, ktorý presnou strelou zvrátil vedenie opäť na stranu šošonov - 2:1. Hostia sa však po inkasovanom góle nevzdávali a hrali naďalej pekný futbal. V 20. minúte sa uvoľnil hosťujúci stredopoliar Filip Hlohovský, ale jeho strelecký pokus už Krnáč vykryl. V 27. minúte mal vyloženú šancu po prihrávke Barčíka Pich, ale ten nedokázal dostať loptu za Volešáka. O desať minút Barčík opäť krásnou nahrávkou ponúkol šancu tentokrát Majtánovi, v koncovke však útočník MŠK nepochodil. V 42. minúte bol autorom dobrej strely hosťujúci Salinas, ktorého ešte tečovaný pokus tesne minul bránu Krnáča. Do konca polčasu sa už vážnejšia akcia neudiala a tak sa zaujímavý prvý polčas skončil vedením MŠK nad AS 2:1.

Tempo hry neupadlo ani v druhom polčase a naďalej sa hra prenášala z jednej strany na druhú. V 56. minúte mal dobrú šancu po zaváhaní domácej obrany Peltier, ale svoju šancu nezúžitkoval podľa predstáv. Onedlho zaváhala aj hosťujúca defenzíva, Majtán následne obišiel aj Volešáka, ale odkrytú bránku už nedokázal trafiť, keďže bol v ostrom uhle. Vyrovnať mohol v 71. minúte striedajúci Mazan, ale zblízka trestuhodne netrafil bránu Žiliny. O tri minúty neskôr sa Trenčania peknou akciou dočkali vyrovnávajúceho gólu: Stredopoliar Jorge Salinas potiahol loptu v strede ihriska, dostal sa až do pokutového územia, následne skvelým spôsobom našiel Peltiera, ktorý už rutinérsky prekonal Krnáča - 2:2. Záver hry bol naďalej zaujímavý a hlavne napínavý, keďže sa Trenčania sa mohli v 88. minúte dostať aj do vedenia, ale Peltier v šanci tentokrát nepochodil. Vyše tritisíc divákov videli pod Dubňom krásny futbal, ktorý sa skončil asi spravodlivou remízou 2:2.

Autor: Filip Kubaliak