12.05.2012 17:30 CET
0 : 0
(0:0)

Na gólové hody sme mohli zabudnúť

Ani jeden z tímov vo východoslovenskom derby nevsietil gól, duel tak po nezáživnom výkone víťaza nepoznal a situácia na 10. mieste sa tak nezmenila. Prešov na ňom ostáva tri body pred svojím rivalom.

Duel nemal množstvo pekných akcií, ako tomu bolo pred rokmi pre remíze 5:5, teraz na to diváci mohli zabudnúť. Boj v strede ihriska a nemohúcnosť v útoku sa pochopiteľne podpísali pod bezgólový výsledok. V 7. minúte mohol otvoriť skóre domáci Karaš, ale jeho strelu mu zneškodnil dobrým obranným zákrokom Lipták. Diviš tak nemusel zasahovať. V silnom vetre mohol strhnúť vedenie na svoju stranu Guba, ale jeho pokus letel vďaka prírodnému živlu ďaleko od spojnice. Po polhodine hry sa dostal k strele Viazanko, ale s nie príliš razantným pokusom si Diviš bez problémov poradil. V závere polčasu sa ešte s troškou šťastia mohli ujať platonické pokusy domácich, ale nestalo sa tak.

Ani druhý polčas futbalovú krásu neponúkol, mužstvá sa len hľadali a bojovali v strede ihriska. Zdalo sa, že Košičania boli na tom o čosi lepšie, ale bolo to naozaj len zdanie. Veľkú šancu mal naopak hosťujúci Střihavka, to prebiehala 69. minúta. Jeho pokus ale obrana zblokovala a tak trápenie pokračovalo. Keďže sa nepresadil v šanci ani Katona, ktorému chýbal kúsok na to, aby strelil svoj šiesty gól v sezóne a keď Diviš vyrazil šancu Viazanka, duel víťaza nepoznal. V tabuľke to je lepší výsledok pre hostí, ktorí si udržali práve pred Košicami trojbodové manko.

Autor: Ľubomír Hudačko