29.10.2011 14:30 CET
3 : 1
(0:1)

Košice otočili stav a "nabili" Banskú Bystricu

Košice v 14. kole Corgoň ligy hostili Banskú Bystricu. Východniari potrebovali tri body a na ihrisku ukázali dobrý výkon, výsledkom sú tri cenné body po výsledku 3:1. Mimochodom, všetky góly padli po štandartných situáciách.

Hostia mali skvelý štart do zápasu, už v 5. minúte viedli, keď peknú akciu zakončil Dušan Uškovič - 0:1. Na prekvapenie začali po tomto momente viac hrať Košičania. Dlho skúšali ohroziť bránu Belica, ale takmer všetky strely nemali potrebnú razanciu. V 35. minúte zaujal ďalší strelecký pokus domácich, no Pačindov pokus tesne minula bránu a následne Djokovičov pokus narobil problémy brankárovi hostí. V 42. minúte na druhej strane hlavičkoval Jakubko, a nechýbalo veľa, aby z druhej akcie v zápase dali hostia druhý gól. V 45. minúte hosťujúci Bažík vystrelil, no brankár zasiahol, nasledoval ešte protiútok domácich, ale Belic si udržal čistý štít.

Dukla síce vyhrávala, ale v zápase hrala dosť ležérne. To Košice začali aj využívať. Najskôr v 55. minúte po rohovom kope Pačindu Djokovič hlavou vyrovnal duel - 1:1. Tesne po hodine hry sa zastreľoval Viazanko, Belic však kryl. V 68. minúte mal vyloženú príležitosť Martin Jakubko, ale skúsený kanonier Dukly nepochodil. V 70. minúte zahrával domáci Čonka priamy kop, jeho tvrdú strelu Belic vyrazil iba pred seba, k lopte sa dostal Pačinda a poľahky skóroval - 2:1. Domáci boli naďalej pri chuti a v 84. minúte spečatil stav po premenenej penalte Pačinda - 3:1. Košice tak zažehnali gólový pôst a Banskej Bystrici vsietili tri góly. Jeden naopak dostali a po výsledku 3:1 získali tri cenné body.

Autor: Filip Kubaliak