16.07.2011 19:30 CET
3 : 0
(1:0)

Senica porazila v prvom kole Prešov rozdielom triedy

V Senici pokračovalo úvodné kolo Corgoň ligy a v ňom sa druhý tím uplynulej sezóny FK Senica dostala do vedenia v tabuľke, keď celkom jasne porazila Prešov 3:0.

Od začiatku to však nebol taký jednoznačný koncert, i keď Prešov v podstate poriadne nehrýzol. Predstavil sa hlavne na začiatku zápasu, keď mal šancu z diaľky Piter-Bučko a obrovskú možnost na skórovanie aj Zeher. Ten v 14. minúte po kombinácii s Bernardom, či Papajom napálil do brvna. Neskôr sa to ukázalo, ako jeden z kľúčových momentov stretnutia. O päť minút sa však skóre už menilo, presadil sa Kroupa. Nahrávka Kalabišku bola podobná ako v stretnutí Bystrica - Nitra a bolo 1:0. V 23. minúte po dobrej kombinácii mohol zvýšiť Piroška. V 39. minúte mal šancu aj Kóňa, po spolupráci s Kalabiškom. Diviš však nemusel zasahovať. V ojedinelej šanci bol Žurek, z prvej však Boleka neprekonal, aj keď bol v tej situácii sám.

Úvod druhého polčasu mierne opäť prebral Prešov. Macko dobre pálil, ale iba do stredu, kde bol pozorný Bolek. Na druhej strane mal čo robiť Diviš, aby vychytal Hošeka. Ten bol trestuhodne sám, ale našťastie pre hostí nedal. Hlavne ľavá a v druhom polčase pravá strana Prešova horela a po akciách na týchto stranách hrozilo veľké nebezpečenstvo prakticky v každej šanci domácich. Po jednej z nich dokonca padol prvý gól. V 52. minúte mal možnosť Katona, prihral Papajovi a ten hľadal Macka. Tomu sa nožničky nepodarilo, následne nepresne pálil Žurek. V 66. minúte prišla druhá rana do rakvy Prešova. Josl fauloval a dostal druhú žltú kartu. Predtým sa však mohlo pískať a akcia by nepokračovala. Rozhodca bol trochu prísny, ale nič to nemení na tom, že po sa následnej presnej prihrávke za obranu dostal Hošek a zvýšil na 2:0. Desať minút pred koncom skúšal šťastie Katona, strela letela tesne vedľa. V 82. minúte zaujala ešte šanca Valentu, keď sa pohral s dvoma hráčmi, ale Diviša neprekonal. To sa však podarilo Kalabiškovi o niečo neskôr. Ďalšia presná nahrávka za obranu, tentokrát od Kóňu našla útočníka domácich v pohode a premenil svoju možnosť aj on. Napokon celkom krutá prehra pre hostí, pretože počas zápasu neboli úplne zlým partnerom, či protivníkom. Ostáva tak dúfať, že Tatran nezačal sezónu podobne, ako pred rokom, keď 4x v prvých kolách prehral zhodne 0:1. Tentokrát je to rozdielom triedy na pôde Senice.

Autor: Ľubomír Hudačko