07.04.2012 17:30 CET
1 : 1
(1:1)

FK Senica - MŠK Žilina 1:1

Ďalším z atraktívnych zápasov 26. kola Corgoň ligy bol súboj Senica - Žilina. Zápas bol, ako sme očakávali, pomerne vyrovnaný, čo sa odrzkadlilo v konečnom dôsledku aj vo výsledku. Líder tabuľky spod Dubňa totižto remizoval 1:1 na pôde Senice.

Úvodné minúty sa hrali na Záhorí veľmi opatrne a dlhšie sme nevideli vážnejšiu akciu. V 23. minúte sa v dobrej pozícii ocitol Barčík, ale ten v poslednej chvíli zaváhal stratil loptu. O šesť minút neskôr zahrával priamy kop domácich Kóňa, ktorý centrom našiel hlavu Pavlíka, ktorý hlavičkou nekompromisne prekonal Krnáča - 1:0. Z vedenia sa Seničania radovali len zhruba šesť minút. Totižto vtedy zaváhal Blackburn, ktorý stratil pri čiare loptu, jeho protihráč Mabouka potiahol loptu po pravej strane a nacentroval na Picha, ktorý "rybičkou" prekonal Boleka - 1:1. V 40. minúte sa mohli hostia dostať do vedenia, ale Nunes krásnou strelou z hranice šestnástky len napálil spojnicu Bolekovej brány. V záverečných minútach prvej časti hry sme už nevideli žiadnu krajšiu akciu a 1. polčas sa tak skončil 1:1.

Domáci začali v druhom polčase aktívne. Už v 47. minúte sklepol Diarrassouba loptu Pavlíkovi, ktorý následne mieril len vedľa bránky Krnáča. V 62. minúte vypálil Diarrassouba, no Krnáča zachránila jeho pravá tyč, ktorú legionár v senickom drese nastrelil. V ďalších minútach sa hra presunula do stredu poľa a mužstvá sa dlhšie nedostávali do dobrých šancí. V 86. minúte sme sa dočkali peknej akcie, ale Mabouka hlavičkoval nad po Nunesovej hlavičke. Do konca duelu sme už žiadnu vážnejšiu šancu nevideli a tak sa duel na Záhorí skončil 1:1.

Autor: Filip Kubaliak