0 : 1
(0:1)

Senica prvá nebude, doma s Košicami šokujúco prehrala

Úvod jari Záhorákom už nevychádza podľa predstáv, na domácom štadióne pustili Košiciam všetky body a do čela tabuľky sa neposunú. Rozhodla situácia po Kuzmovej akcii a Diabyho zakončení.

V prvej šanci mohol byť hneď v úvode Blackburn, ale Diviš namiesto nahrávky len pozdravil brankára Košíc. Neskôr strieľal vedľa Kóňa. Bolo vidno, že ani hostia sa nebudú báť a útočili nebojácne. Strieľal však opäť Kóňa, v 19. minúte to šlo taktiež nepresne. V 27. minúte vypálil na druhej strane Kuzma, Bolek si poradil. Potom nedal z priameho kopu ani Gorosito a tak zahrmelo do siete Senice. Výbornú prácu spravil na ľavej strane Kuzma, poradil si s obranou, naservíroval loptu pre Diabyho a ten zblízka nemohol nedať - 0:1. Viac sa toho mužstvá v prvom polčase nezmohli a tak sa šlo do kabín za prekvapujúceho stavu. Senica strácala iskru už proti DAC, teraz si nevedela rady s východniarmi.

Druhé dejstvo začalo veľkým tlakom domácich, hneď na jeho začiatku mal šancu Blackburn. Po prepadnutej lopte, či centri z ľavej strany, z prvej volejom trafil nechytateľne, lenže ponad spojnicu, lopta dokonca lízla brvno. Následne Kalabiška nevystrelil presne, no lopta sa už-už dokotúľala do šance pre Diviša, dobre však vybehol Tofiloski. Na druhej strane centroval z priameho kopu Kuzma a Redžepimu veľa nechýbalo. Po hodine hry sa po priťuknutí lopty hlavou od Hošeka v šestnástke objavil Leal, ale v čistej šanci mieril tesne vedľa. Obstrelením brankára neuspel ani v 67. minúte Hošek. Vyrovnávajúci gól nepadol ani po priamom kope Kalabišku. V 81. Minúte prišla najväčšia šanca zápasu na gól, prudký priamy kop skončil po trme-vrme pre Tofiloským iba v jeho rukaviciach, aj keď tam bolo torzo domácich hráčov a nejaké teče. Stav však ostal nezmenený. V závere mal šancu rozhodnút Nurkovič, ale chýbal kúsok, aby Bolek inkasoval po akcii z pravej strany, napokon vyrazil so šťastím na roh. Z neho ale už nezapršalo a domácim sa vyrovnať nepodarilo. Šancu "zbaviť" sa Senice na špici tabuľky bude mať zajtra Žilina i Slovan, Košice si v boji o záchranu opäť výrazne polepšili.

Autor: Ľubomír Hudačko