12.05.2012 17:30 CET
1 : 0
(1:0)

Senica titul už naisto nezíska

Po prehratom finále Slovnaft Cupu nevyšiel Senici podľa predstáv ani zápas v Nitre. Výsledkom 1:0 Záhoráci definitívne stratili šancu na získanie titulu. Domáci opäť potvrdili, že podávajú kolísavé výkony. Dnes jediným gólom rozhodol Kolár a zachoval ešte nádej na 5. miesto.

Už v 2. minúte sa zastreľoval Kóňa, jeho rana z diaľky však mierila mimo. O niečo neskôr natiahol Hrošša svojou šancou Ďurica, po tejto akcii sa kopal roh. Na domácej strane to skúšal zo štandardky Poluch, ale nepochodil ani on a neskôr sa neujala možnosť ani z kopačky Moravčíka. Z dobrej pozície potom po rohovom kope zaváhal Kroupa. To sme mali za sebou polhodinu hry. Ale o pár minút sa už skóre zmenilo. V 38. minúte sa po Kemlágeho nahrávke dostal k strele Kolár a Kamescha obstrelil ukážkovo - 1:0. V závere polčasu ešte zaujalo sólo Šimoneka, no jeho strela napokon nebola príliš razantná a teda ani nebzpečná. Polčas tak pre Senicu neskončil najšťastnejšie, v nohách mali určite aj ťažké finále Slovnaft Cupu.

Hostia mohli hneď v úvode druhého dejstva vyrovnať, ale priamy kop zostal nevyužitý. V 52. minúte musel Hroššo vytlačiť Kóňovu strelu na rohový kop. Domáci umne bránili a Senici chýbali sily, takže osud stretnutia sa mohl meniť už iba ťažko. Odhodlal sa k tomu predsa len aktívny Kóňa, ale v 66. minúte po rohovom kope trafil iba brvno. Grigovci hrozili najmä zo štandardiek, no chýbala tomu presnosť a razancia. Kóňa nevyrovnal ani v 78. minúte totiž opäť trafil iba brvno. V závere sa už nič podstatné neudialo, domáci si postrážili vedenie a vyhrali o jeden gól. Stále tak živia šancu na konečné 5. miesto, Senica naopak po tejto prehre už titul získať nemôže.

Autor: Ľubomír Hudačko