16.07.2011 17:30 CET
1 : 2
(1:1)

Dukla Banská Bystrica - FC Nitra 1:2

V úvode novej sezóny Corgoň ligy si o tri body prilepšili hráči Nitry, ktorí dokázali vybojovať víťazstvo 2:1 proti Banskej Bystrici. Síce bol zápas veľmi vyrovnaný a zaslúžil by si deľbu bodov, efektívnejší boli hostia spod Zobora a domov odnášajú plný počet bodov.

Nitra bola od začiatku pod Urpínom aktívnejším mužstvom. V 14. minúte zahrával priamy kop Rák a skúsený kanonier loptu umiestnil k žrdi a prekonal tak prekvapeného Ďurča - 0:1. Hostia po strelenom góle prestali hrať, naopak, domáci začali preberať iniciatívu. Tesne po štvrťhodine si Dukla vypracovala hneď dve šance - najskôr Uškovičova hlavička skončila tesne vedľa a o dve minúty neskôr Ľupták z diaľky vystrelil na Hrošša, no minul bránu. V 23. minúte domáci Bažík spoza šestnástky vystrelil, ale Hroššo si so slabou strelou poradil. V 27. minúte hlavný rozhodca Vlk nariadil penaltu po zákroku Šimoneka na Chupáča a šancu na vyrovnanie Bažík využil - 1:1. V závere prvého polčasu mali viac z hry hostia. Najviac zaujali tri akcie - najskôr Kaspřák ďalekonosnou strelou netrafil bránu, v 39. minúte šancu Kollára zlikvidoval brankár Ďurčo a nakoniec pohrozil Šimonek, ktorý po rohovom kope hlavičkoval, ale lopta skončila opäť v rukách Ďurča. Prvý polčas sa tak skončil výsledkom 1:1.

Po zmene strán sa spočiatku hralo len v strede ihriska. Vážnejšia akcia prišla akurát len v 55. minúte, keď Uškovič v sľubnej šanci nedobre zasiahol loptu. Na druhej strane sa po centri Ráka nepresnou hlavičkou prezentoval Šimonek. V 74. minúte sa dokázali hostia predsa ujať vedenia, keď po centri Slobodu striedajúci N'Tuli poľahky z malého vápna prekonal Ďurča - 1:2. Do konca zápasu sa už nič vážne neudialo a Nitra si vo vyrovnanom zápase odniesla spod Urpína tri body.

Autor: Filip Kubaliak