29.10.2011 17:30 CET
0 : 2
(0:1)

DAC Dunajská Streda - FC Zlaté Moravce 0:2

Dunajská Streda sa dnes mohla vrátiť na predposlednú priečku, ale domáci duel so Zlatými Moravcami nezvládla a tak je opäť posledná. ViOn si pripisuje tri body za výhru o dva góly.

Už vo 4. minúte mohol otvoriť skóre Delarge, ale pred brankárom zlyhal a nezakončil. V 20. minúte ten istý hráč v akcii, ale Kuciak chytal. Na druhej strane prišla krásna akcia, nádhernú nahrávku Babica zúžitkoval Hruška, obišiel brankára a bolo 0:1. Následne na druhej strane z voleja pálil do nebies Delarge. V závere polčasu sa vyznamenal opäť brankár hostí Kuciak, keď si poradil s obhodením od Kabeleho a znemožnil mu tak zmeniť stav stretnutia.

Druhý polčas bol rušný taktiež, najprv Obertov pokus odhlavičkoval pre Pavlovič. V čistej šanci bol pred bránou Kováča Babic, ale prestrelil. Skóre sa nemenilo ani v 52. minúte, to sa nevyznamenali domáci hráči. Nedal tam Kabele. A tak prišlo rozhodnutie a opäť bol v tom Hruška. Aut Paura zavesil pod brvno a bolo 0:2. Presne po hodine hry. V závere mal ešte šancu Paur, ale na bránkovej čiare Kováča zastúpili jeho spoluhráči a tak stav 0:2 sa už nezmenil. DAC spadla po tomto kole na posledné miesto, Zlaté Moravce si polepšili a na jesenného majstra môžu kľudne pomýšľať aj naďalej.

Autor: Ľubomír Hudačko