01.05.2010 17:30 CET
3 : 1
(2:1)

Spartak Trnava - MFK Petržalka 3:1

V sobotu o 17:30 Trnava na domácej pôde hostila Petralak. V tomto zápase sa zrodila očakávana výhra domácich, keď Spartak na domácej pôde porazil Petržalku 3:1.

Úvod zápasu vyšiel domácim nad očakávanie, keď už v 3. minúte otváral skóre Guldan - 1:0. O deväť minút neskôr strela domáceho Mikkoviča mierila tesne vedľa. Obe mužstvá sa snažili predovšetkým o útočnú hru, ale hru kazili nepresné prihrávky. Tesne polhodine hry domáci otvorili skóre, keď Neto využil chybu hostí, nahral na Kopúnka a ten zvýšil - 2:0. V 36. minúte domáci Mikovič z diaľky tvrdou strelou napálil Šedivého, ktorého museli následne ošetriť. V 41. minúte domáci Doležaj pohrozil z priameho kopu, ale Jenčo vytlačil jeho strelu na roh. V závere hostia znížili, keď Slovenčiaka prekonal Filip Kiss - 2:1.

V druhom polčase domáci pokračovali v útočnej hre. V 51. minúte si vypracoval peknú akciu domáci Nascimento, ale osamotený netrafil bránu. O päť minút neskôr mohli hostia vyrovnať, ale Čikošovu strelu Doležaj na bránkovej čiare vykopol. Hostia sa pokúšali o vyrovnanie, ale ich snahu zmaril v 71. minúte domáci kanonier Kone. Hráč z Pobrežia Slonoviny prešprintoval obrannú dvojicu hostí a následne bez problémov prekonal Jenča - 3:1. V závere sa snažili hostia o zdramatizovanie hry, ale gól už nepadol. Trnava tak na domácej pôde získala po víťazstve 3:1 nad Petržalkou tri cenné body.

Autor: Filip Kubaliak