22.11.2009 15:00 CET
0 : 2
(0:1)

MFK Petržalka - Slovan Bratislava 0:2

V poslednom zápase sedemnásteho kola si futbalisti Slovana v 40. bratislavskom derby poradili s Petržalkou po výsledku 2:0.

Zápas, ktory mal špecifickú príchuť pre viacerýych futbalistov na ihrisku, keďže väčšina z nich hrávala prednedávnom v drese Petržalky, alebo naopak v belasom drese Slovana začali lepšie domáci. Už v 4. minúte nariadil hlavný arbiter Hriňák pokutový kop po faule na Hodeka, no exekútor penalty Hodek poslal loptu pomaly vedľa brány. O pár minút mal dobrú šancu Sylvestr, ale hlavou netrafil priestor brány. Po tejto šanci upadla hra do priemeru a mužstvá sa ako by na ihrisku iba hľadali. Prebudenie priniesla až 29. minúta. keď si Sylvestr dobre narazil loptu s Halenárom, jemným lobom prehodil Kissa a otvoril skóre - 0:1. Ani nie o desať minút sa prekľučkoval pred bránu opäť Sylvestr, no pred ďalším gólom v sieti domácich zachraňoval Šedivý. Tesne pred prestávkou hlavičkoval v dobrej pozícíi práve Šedivý, no nepresne.

Druhe dejstvo sa začalo príchodom fanúšikov bratislavského Slovana, ktorí prvý polčas odbojkotovali a usporiadali pochod pod názvom - Za lepší Slovan, keďže sa im nepáči hra tímu a ani výsledky. Najviac si "užil" ex - Petržakčan Kozák, ktorému fanúšikovia belasých odporučili prostredníctvom transparentu odchod do Spartaka Trnava. V 54. minúte zahodil veľkúšancu Sylveestr, keď nedokázal trafiť Kissovu bránu. V 70. minúte prihral Sylvestr Halenrovi a ten sólo od polovice ihriska zakončil gólom - 0:2. O sedem minút mohol Sylvestri zvýšiť už na 3:0, no opäť nenamieril presne. Z domácih nepremenil na konci svoju šancu opäť Šedivý a tak sa na výsledku 2:0 v proespech hostí už nič nezmenilo.

Autor: Tomáš Lederer