05.05.2010 18:00 CET
0 : 0
(0:0)

MFK Petržalka - MFK Košice 0:0

V stredu o 18:00 sa na Pasienkoch odohral súboj o záchranu. V tomto mimoriadne dôležitom súboji sa zrodila bezgólová remíza.

V úvode zápasu pršal hustý lejak, ktorý premočil trávnik a sťažil tak obom tímom kombináciu. V 2. minúte sa do šance dostal hosťujúci Megias, ale strelou z bieleho vápna Jenča neprekonal. O štyri minúty neskôr musel domáci brankár Jenčo taktiež kryť strelu Milinkoviča. V 11. minúte sa vyznamenal hosťujúci brankár Fernando Lopéz, keď po následnom rohu bravúrne vyrazil hlavičku Mitroviča. O šesť minút neskôr domáci Sedlák trestuhodne minul veľkú šancu, keď netrafil bránu z malého vápna. Hostia mali v 26. minúte šancu, ale hlavička Djokoviča skončila tesne vedľa. Do konca polčasu sa už ani jeden z tímov nepresadil.

V druhom polčase boli spočiatku nebezpečnejší hostia, keď už v 47. minúte pohrozil peknou strelou Milinkovič. Tesne po polhodine hry hosťujúci Novák sa pokúsil prekvapiť z diaľky Jenča, ale brankár domácich bol na mieste. V 70. minúte pohrozili domáci zo štandartky, ale hlavička Mitroviča skončila tesne vedľa. O sedem minút neskôr domáci Ďurica urobil veľkú chybu, ale Škutka nedokázal z malého vápna prekonať Jenča. Tri minúty pred riadnym hracím časom mal rozhodujúci gól na kopačke Machovec, ale po ideálnom centri Čikoša neprekonal zblízka Lopéza. V zápase už gól nepadol a na Pasienkoch sa zrodil výsledok 0:0.

Autor: Filip Kubaliak