13.09.2009 17:30 CET
3 : 0
(3:0)

MFK Petržalka - MFK Košice 3:0

Artmedia Petržalka si v zápase s prepdosledným celkom tabuľky MFK Košice poradila prekvapujúco jednoducho a tešila sa z víťazstva 3:0.

Petržalskí futbalisti nastúpili v deviatom kole pod taktovkou debutujúceho trénera Petra Fiebera, a už od úvodu h potešili dobrou hrou a aj rýchlym otváracím gólom. V 6. minúte potiahol Tomčák loptu po ľavej strane, snažil sa odcentrovať na vzdialenejšiu tyč, no jeho center bol na toľko vydarený, že skončil prekvapujúco až za chrbtom gólmana hostí - 1:0.

O štvrťhodinu už bolo 2:0, keď stopér Košíc posielal hlavou malú domov, ale so svojim brankárom si nerozumel a lopta skončila na radosť domácich v sieti. Po polhodine hry sa dostali konečne k slovu aj východniari, keď Janičov výborne zahraný priamy kop, už plachtil do siete, no branká Jenčo sa zaskvel skvelým zákrokom. V 33. minúte vyhrávali domáci už rozdielom triedy, keď sa po peknej prihrávke Gudého a následnej vyrazenej strele Majtána, presadil nikým nekrytý Mikulič.

Po zmene strán už domáci hrali na udržanie výsledku, i keď mali na kopačkách dve až tri šance zaváňajúce gólom. V 55. minúte frustrovaný Cicman videl za faul na Majtána, červenú kartu a zápas nedohral. Hostia sa aj v desiatich snažili aspoň o čestný úspech, ale všetky šance skončili neúspešne, a tak si Artmedia pripísala dôležite tri body do tabuľky a tiež aj cenný skalp Košického mužstva.

Autor: Tomáš Lederer