27.02.2010 15:30 CET
1 : 0
(1:0)

MFK Košice - MFK Petržalka 1:0

V sobotňajšom súboji dvoch tímov zo zadných priečok vyšiel v prospech Košíc, keď vyhrali 1:0 po góle Djokoviča. Domáci sa ako posledný tím Corgoň ligy dotiahli na Dubnicu, na ktorú strácajú už len päť bodov. Košice tak odvrátili prehru 3:0 na pôde Petržalky ešte z 9. kola.

Hneď v úvode hostia sa pokúšali prekvapiť súpera v 1. minúte, keď sa hosťujúci Pavol Ďurica pokúšal o šťastie z diaľky, Lópeza však neprekvapil a pohodlne loptu chytil. Domáci sa v 15. minúte iba prvýkrát dostali do šance a hneď z nej vyťažili maximum. Po centri Kolbasa z rohového kopu sa k lopte dostal Djokovič, ktorý hlavičkoval presne a nedal Kissovi šancu - 1:0. Onedlho sa do šance dostal Milinkovič, tentokrát Kiss loptu zo siete nelovil. O dve minúty neskôr bol Milinkovič opäť v šanci, tentokrát hlavičku srbského záložníka odvracal na bránkovej čiare hosťujúci Burza. Stav sa do konca polčasu už nezmenil.

V druhom polčase to bol z úvodu aktívnejší, mužstvá si začali vypracovávať tutovky. V 49. minúte nebezpečne strieľal Novák, jeho strelu brankár hostí Daniel Kiss len vyrazil a do následnej dorážky sa nedostal Škutka. O tri minúty neskôr mohli Košice opäť zvýšiť svoje vedenie, ale Megias z veľkého uhla trafil len bočnú sieť. Onedlho mohlo platiť porekadlo "nedáš, dostaneš" ale hosťujúci Fieber trafil len pravú tyč Lópezovej brány. V zápätí si hostia vytvorili mierny tlak, gól však nestrelili. V 81. minúte mohol domáci Milinkovič rozhodnúť zápas, jeho strela však mierila presne na brankára Kissa. O tri minúty neskôr mohla naopak skórovať Petržalka po chybe Djokoviča, ale Fieber nebol v protiútoku úspešný. Ešte v nadstavenom čase sa domáci hráč Kamil Kuzma pokúsil o skrášlenie stavu, ale ani on v protiútoku neprekonal pozorného Kissa. Onedlho hlavný rozhodca ukončil zápas, Košice tak na domácej pôde vyhrávajú tesne 1:0 a prekonali sériu bez výhry, ktorá sa tiahla od októbra 2009.

Goran Milojevič (tréner MFK Košice): "Bol to pre nás po každej stránke veľmi ťažký zápas, veď pohľad na tabuľku jasne hovoril, v akej sme nepríjemnej situácii. Pomohlo nám, že sme v úvode dali gól, no a mali sme šance aj na strelenie druhého gólu. V porovnaní so súperom sme boli v prvom polčase lepší. Petržalka nás pritlačila v druhom polčase, keď bola lepším tímom. Toto víťazstvo znamená pre nás obrovský stimul pred ďalším zápasom v Prešove."

Peter Fieber starší (tréner Petržalky): "Bol to kvalitný zápas na veľmi ťažkom teréne. V prvom polčase sme inkasovali gól, pod ktorý sme sa podpísali vlastnou chybou. Potešilo ma, že v druhom polčase sme zahrali lepšie, boli sme lepší ako domáci tím, mali sme tri-štyri vyložené šance, z ktorých sme žiaľ gól nedali. Som spokojný s našou hrou, ale nemôžem byť spokojný s konečným výsledkom. Vyhral šťastnejší, nie lepší."

Autor: Filip Kubaliak