FC Nitra

Rozhodčí: Fajčík - Balko, Sluk
Diváci: 4.780

Slovan Bratislava - FC Nitra 2:0

Bratislavský Slovan opäť bodoval v domácom prostredí naplno, tentokrát si poradil s v kríze sa nachádzajúcou Nitrou, ktorú zdolal 2:0.

Nitrania nastúpili v základnej zostave aj s dvoma novými akvizíciami – Kopačkom a Barčíkom. Tí však hre svojho tímu príliš nepomohli. Nitra sa spoliehala najmä na defenzívu a dopredu prakticky vôbec nevyrážala. Slovanisti sa však v prvom polčase tiež príliš nepresadzovali a nitrianska obrana ich takmer k ničomu nepustila. Dvojica útočných hrotov Masaryk a Gaúcho boli takmer vypojení z hry. Tréner domácich Ladislav Pecko sa snažil hru svojho tímu oživiť dvoma skorými striedaniami. V 22. minúte nahradil Černáka Rada a v 25. minúte Sylvestra Ižvolt. Ani tieto zmeny však belasým príliš nepomohli. Jediná nebezpečná situácia prvej polovice zápasu sa zrodila v 32. minúte, kedy Tujvela skúšal Dobrotka, stav sa však nemenil.

V druhom polčase to už bol celkom iný Slovan Bratislava. Domáci futbalisti hrali aktívnejšie a hoci aj v prvom polčase mali miernu prevahu, teraz si konečne dokázali vypracovať súvislejší tlak. Hra sa tak odvíjala prevažne na nitrianskej polovici. Paradoxne, prvú skutočne vážnu šancu zaznamenala v 65. minúte práve Nitra. Liluašvili ju však nepremenil. V 74. minúte fauloval tesne pred šestnástkou Martin Tóth českého legionára v drese Slovanu Radu. Exekúcie priameho kopu sa ujal ľavý bek belasých Pires a svojou silnou nohou, ľavačkou, poslal svoj tím do vedenia. Minútu pred koncom riadnej hracej doby pridali belasí ešte poisťujúci zásah. Po pravej strane potiahol akciu Masaryk, k lopte sa dostal pravý obranca Janek, ktorý vyslal do šestnástky krásny center, na ktorý si nabehol Breznaník a ukážkovou strelou z voleja stanovil na konečných 2:0 pre domácich. Úspešný strelec bol hneď nato potrestaný žltou kartou za vyzlečenie dresu.

Autor: Andrej Liška