MŠK Žilina

Rozhodčí: Olšiak - Csabay, Mókoš
Diváci: 7.815

MFK Košice - MŠK Žilina 0:0

Šláger kola sa hral v Čermeli pred peknou návštevou, tá však gól v ani jednej z brán oboch celkov nevidela. Napriek tomu sa však hral v Košiciach kvalitný futbal, ktorý potešil oko aj náročnejšieho diváka.

Počas veľkej časti zápasu mali loptu na kopačkách prevažne Žilinčania, Šošoni sa však napriek územnej prevahe nedokázali dostať tak často k zakončeniu ako domáci. V 3. minúte mohol otvoriť skóre Novák, po dlhom sóle však jeho nájazd Perniš vychytal. Po dvoch väčších šanciach Matiča a Nováka sa najlepší strelec minulej sezóny dostal do "superšance" v 20. minúte. Novákova strela ale len opečiatkovala spojnicu žrde a brvna. V nasledujúcom priebehu hry sa vo veľkých šanciach ocitali aj naďalej predovšetkým Košice. Novákovi a jeho kolegom to ale nie a nie padnúť. V záverečných minútach prvého polčasu sa hra rozbehla na plné obrátky, šance zahodili Školník, Novák, Vladavič a potom opäť Novák, obe bránky však boli pre útočnikov akoby zakliate.

Po zmene strán začali aktívnejšie Košice, krátko po prestávke strieľali nebezpečne Džogan či Kolbas, Perniš bol ale na mieste. Potom začali tempo hry diktovať opäť prevažne hostia, to však rovnako ako v prvom polčase k vyššiemu počtu akcií, ktoré by smrdeli gólom neviedlo. Putnocký mal čo robiť najmä zo strelami Ježa a potom Štrbu.

V záverečných minútach zápasu ožili opäť aj Košice, ani ich snaha ale ku gólu neviedla a tak sa oba kluby rozišli so zmierlivou a zaslúženou remízou 0:0. Košice tak aj naďalej ostávajú na čele tabuľky s malým náskokom práve pred Žilinou.

Autor: Ladislav Bičár