MFK Košice

Rozhodčí: Richtárik - Bobko, Košecký
Diváci: 1.256

FC Zlaté Moravce - MFK Košice 2:2

Košičania nedokázali na pôde ViOnu udržať dvojgólové vedenie a zo Zlatých Moraviec si nakoniec odvážajú iba bod za remízu 2:2.

Úvod stretnutia bol z oboch strán opatrný. Do prvej príležitosti sa dostal v 11. minúte Košičan Milinkovič. Jeho strelu zlatomoravecký brankár Bolek vytlačil na rohový kop. Zlaté Moravce kontrovali strelou Kožiaka, ktorý tiesnený v šestnástke pálil nad bránu Putnockého. V 16. minúte sa po prvýkrát menilo skóre. K lopte sa na hranici pokutového územie dostal hosťujúci Milinkovič a strelou k tyčke prekonal Boleka. Zhruba po polhodine hry predviedol košický brankár Putnocký pekný zákrok po Kožiakovej strele. 3 minúty pred koncom prvého polčasu strelili Košičania svoj druhý gól. Kolbas nahral Kiššovi, ktorého center síce adresáta nenašiel, ale skončil rovno v sieti.

Košičania akoby sa uspokojili so svojím dvojgólovým vedením a po zmene strán pôsobili neaktívnym dojmom. Doplatili na to už 8 minút po zmene strán. V 53. minúte rozohral štandardnú situáciu Kuračka, útočník Bakongolia posunul loptu na Kožiaka a ten krásny gólom znížil na rozdiel jediného presného zásahu. Zhruba po hodine hry prihral Milinkovič v šestnástke osamotenému Novákovi, ten však tretí gól Košíc nepridal, keď netrafil bránu. V 70. minúte sa do samostatného nájazdu dostal domáci Bakongolia, ani ten však nemieril medzi tri žrde.

V posledných minútach domáci ViOn podriadil všetko snahe o dosiahnutie vyrovnávajúceho gólu. Ten sa Zlatým Moravciam podarilo streliť v 83. minúte. Kožiak našiel pred bránou striedajúceho Chrena, ktorý bol na ihrisku iba 3 minúty, a ten bez problémov vyrovnal na 2:2. V 89. minúte mal trojbodový gól na kopačkách domáci Kuračka, vo vyloženej príležitosti ale zaváhal. Neujala sa ani strela Hözla už v nadstavenom čase. Zlaté Moravce teda remizovali s Košicami 2:2.

Autor: Andrej Liška