MFK Košice

Rozhodčí: Pavlík - Csabay, Jankovič
Diváci: 2.580

FC Nitra - MFK Košice 2:1

Až v ôsmom kole našli Košice súpera, ktorý by bol nad ich sily. Kozákovi zverenci totiž prvýkrát v sezóne prehrali práve na pôde Nitry a dali tak Žiline príležitosť dostať sa na prvú priečku.

Domáci sa snažili vylepšiť si pred vlastnými divákmi reputáciu od začiatku zápasu. Aktívnou hrou predčili prvé mužstvo súťaže, v príležitostiach sa ocitli Liluashvili, ktorý sa ale Barčíkom ponúknutej šance zľakol a pár minút nato strieľal Kolár, Putnocký však vytesnil na roh. Hra sa potom ukľudnila a odvíjala zväčša v strede poľa a diváci sa tak na ďalšiu väčšiu príležitosť počkali do 27. minúty. Aj vtedy ale po centri Kolára pred Rackom dobre zasiahol Putnocký. Už o dve minúty ale Nitra viedla. Spočiatku sa síce zdalo, že aj tentoraz svoj tím Putnocký zachránil, ním vyrazenú hlavičku Kolára ale doklepol do siete Liluashvili. To ale Nitranom nestačilo a v aktívnej hre sa snažili pokračovať aj naďalej. Ani Barčík a ani Racko však do polčasu nezvýšili. Košice si v prvom polčase nepripísali ani jednu väčšiu príležitosť a zaslúžene tak prehrávali 1:0.

Krátko po prestávke sa dočkalo vyše 2500 divákov pod Zoborom aj ďalších gólov. V 48. minúte napriahol Gruber a strelou po zemi zvýšil na 2:0. Tento stav ale netrval dlho. Už o štyri minúty totiž Východniari znížili Matičom. Ten sa k lopte dostal vďaka Kolbasovmu rohu a hlavou neomylne znížil. Po góle ostali Nitrania zaskočení, nevedeli sa dostať z vlastnej polovice, Košičania sa ale napriek územnej prevahe ku gólovým šanciam nedostali. Za hostí strieľal nebezpečne len Janič, na druhej strane sa pokúšali zvýšiť Barčík a po ňom Bališ.

V 71. minúte sa ocitol vo veľkej šanci kanonier Košíc Ján Novák, gól však nevsietil a prakticky tak spečatil prvú prehru Košíc v prebiehajúcej sezóne. Za Nitru mohol zvýšiť Bališ, zblízka ale prestrelil bránu a tak sa už na skóre nič nemenilo, Nitra zdolal Košice 2:1.

Autor: Ladislav Bičár