FC Zlaté Moravce

Rozhodčí: Trutz - Cuninka, Likavský
Diváci: 2.589

Dukla Banská Bystrica - FC Zlaté Moravce 0:0

Anton Jánoš si zrejme svoju premiéru na lavičke banskobystrickej Dukly predstavoval inak. Jeho zverenci iba remizovali so Zlatými Moravcami 0:0.

Domáci "vojaci" vstúpili dom zápasu aktívnejšie. Na začiatku stretnutia sa dva razy nedokázal presadiť Šulek, šancu spálil aj Adámik, ktorý po centri z rohového kopu hlavičkoval presne k žrdi, zaskvel sa však gólman ViOnu Bolek. Do prvej vážnejšej príležitosti sa hostia zo Zlatých Moraviec dostali až po polhodine hry. Na Kuračkov roh do päťky si naskočil Džorovič, z bránkovej čiary vykopával loptu útočník Gottwald. O deväť minút neskôr mala Banská Bystrica obrovskú šancu na strelenie úvodného gólu. Po ľavej strane unikol rýchly Hučko, ktorý prihral na vzdialenejšiu žrď nabiehajúcemu Pečovskému, ten ale mieril iba do žrde zlatomoraveckej brány. Po úvodnej štyridsaťpäťminútovke bol teda stav nerozhodný 0:0.

Dukla bola lepším a ofenzívnejším tímom aj v druhej polovici zápasu. Už v 49. minúte si banskobystrickí futbalisti vypracovali ďalšiu výbornú príležitosť. Po pravej strane potiahol loptu Pečovský, v šestnástke prihral Hučkovi, jeho strelu ale z bránkovej čiary vykopával Klabal. V 57. minúte sa šance Bystričanov na úspech zvýšili, keďže Bajza zozadu fauloval Ďuriša, ktorý prenikol za zlatomoraveckú obranu. Obranca ViOnu sa musel predčasne porúčať z ihriska. Dukla sa snažila vystupňovať svoj tlak a zaznamenať gól, ktorý by jej priniesol plný bodový zisk. Z priameho kopu zo vzdialenosti 20 metrov skúšal Bolekovu pozornosť Gajdoš, brankár Zlatých Moraviec sa ale prekvapiť nedal. Hoci oslabený, pohrozil aj ViOn. V 60. minúte vyslal krásnu strelu Salomon a brankár Dukly Ďurčo mal čo robiť, aby ju vyškriabal spod brvna. Banská Bystrica mala v závere stretnutia ešte niekoľko sľubných príležitostí, avšak ani Filo, ani Adámik neuspeli. ViOn nakoniec tlaku domáceho celku odolal a zverenci Ľubomíra Moravčíka tak zaznamenali prvý bod z ihriska súperov v sezóne 2008/09.

Autor: Andrej Liška