Slovan Bratislava

Rozhodčí: Straka
Diváci: 300

AS Trenčín - Slovan Bratislava 1:2

V Trenčíne sa v pondelok večer pred hŕstkou divákov na snehu predstavil Slovan a hostia sa ujali vedenia už v tretej minúte. Hodál po rohovom kope vyboxoval loptu, za hranicou šestnástky sa k nej dostal Švsestka, vystrelil do protipohybu brankára domácich a Hodál tak už nedokázal zasiahnuť, 0:1. Po góle boli aj naďalej aktívnejší hostia, no do šance sa peknou strelou dostal len Sedlák, Hodál tentoraz perfektne zasiahol. V čase, keď Belasí tlačili hostia takmer opäť doplatili na brankársku chybu, v 23. minúte ale domáci svoju príležitosť nevyužili a tak mohol zvýšiť na druhej strane Meszároš, Hodál ale opäť zasiahol. Zrážka v súboji s útočníkom Slovana sa stala pre Hodála osudnou a tak ho musel v 30. minúte vystriedať Volešák. Do polčasu ešte mohol vyrovnať Kamenský, Kiss ale včas vybehol.

Druhý polčas bol o poznanie menej futbalový a bojovnejší a vzruchu na štadióne tak bolo minimum. Napriek tomu ale diváci mohli byť spokojní, veď ako priebeh hry ukázal, videli dostatok pekných futbalových akcií. V 58. minúte zahájil krásnu akciu AS Kamenský, centrovanou loptou poslal dopredu Godála a ten z prvej nádherne k pravej žrdi prekonal Kissa. Hra sa potom ustálila, obe mužstvá si nevedeli vytvoriť ďalšie príležitosti a hra sa odvíjala v strede poľa. V 81. minúte sa však postavil k priamemu kopu Szabó a nádherne zatočil loptu k pravej žrdi. Volešák nemal nárok zasiahnuť a hostia sa tak opäť dostali do vedenia. V závere sa ešte ocitol v dvoch veľkých príležitostiach Sylvestr, v 86. minúte ale z otočky nevyužil skvelú Poliačkovu prihrávku keďže Volešák skvele zasiahol a o minútu neskôr trafil mladý útočník belasých len bočnú sieť.

Autor: Ladislav Bičár