Mistrovství Evropy žen - kvalifikace UEFA - Mistrovství Evropy žen - kvalifikace 2009 - expres zprávy

06.10.200813:36

Češkám stojí v cestě Itálie

České fotbalistky budou o historicky první účast na mistrovství Evropy bojovat v baráži proti Itálii. Italky jim přidělilo dnešní losování baráže v Nyonu, Češky tak dostaly stejné soupeřky jako před čtyřmi lety, kdy se z postupue radovala Itálie. Zápasy se budou hrát na konci října, doma začínají české reprezentantky. Euro se koná v září příštího roku ve Finsku.

08.05.200823:09

České fotbalistky si zkomplikovaly postup na Euro

České fotbalistky prohrály ve Španělsku vysoko 1:4. Zkomplikovaly si tak postup na evropský šampionát, kde dosud nikdy nestartovaly. Jedinou českou branku vstřelila v 33. minutě Heroldová. Španělky však ve druhém poločase zápas otočili a odsunuly české reprezentantky z druhéhho místa ve skupině.

26.04.200818:42

Fotbalistky znovu blíž Euru

České fotbalistky se přiblížily historicky první účasti na mistrovství Evropy. V kvalifikačním utkání proti poslednímu týmu skupiny Severnímu Irsku vyhrály 4:0 a potvrdily průběžné druhé místo, které zaručuje postup. Výsledek: ČR - Severní Irsko 4:0 (2:0). Branky: 21. Šmeralová, 43. L. Martínková, 78. I. Martínková z pen., 90. Došková.

20.03.200822:43

Češky uhrály v Anglii bod

Cenný bod vezou z Anglie české fotbalistky. Díky remíze 0:0 neztratily naše reprezentantky se svými soupeřkami kontakt v kvalifikaci o postup na mistrovtsí Evropy v roce 2009. Anglie vede skupinu před ČR o pět bodů, má však odehraný jeden zápas navíc. Výsledek: Anglie - Česká republika 0:0. Rozhodčí: Oedlundová (Švéd.). Diváci: 5500. Sestava ČR: Zbořilová - Pincová, Heroldová, Bertholdová, Kladrubská (69. Hoferková) - Pěničková (85. Pivoňková), I. Martínková, Šmeralová, Veselá - L. Martínková, Došková.