23.07.2008 17:30 CET
1 : 0
(0:0)

Prvním finalistou Eura mladíků se stala Itálie

Účast v sobotním finále Eura hráčů do devatenácti let si jako první zajistila Itálie. Ta jediným přesným zásahem Forestieriho porazila 1:0 Maďarsko a už se může těšit na svého soupeře, který vzejde z večerního duelu Česko – Německo.

Maďaři v prvním poločase skutečně příjemně překvapili. Podle předzápasových prognóz měli mít navrch především Italové, jenže vše bylo jinak, což se potvrdilo například ve 12. minutě, kdy Gosztonyi vyslal nebezpečnou ránu, se kterou měl Fiorillo poměrně velké starosti. Zanedlouho se musel vyznamenat také při střele Komána.

Ve 27. minutě pro změnu chyběla přesnost středopolaři Gálovi. Podobně si vedl za necelých deset minut po dlouhém sprintu Németh, jenž těsně přestřelil. Kombinační fotbal dělal Itálii velké problémy, což se opět potvrdilo těsně před přestávkou, kdy Gosztonyi trefil tyč. Všechno vzrušení se ale nakonec stejně ukázalo zbytečně, jelikož se hráč objevil v ofsajdu.

Zřejmě nejblíže byli vstřelenému gólu Maďaři v 52. minutě. Po rohovém kopu se míč dostal až ke kopačkám Szabóa, a ten vyslal na bránu Itálie nepříjemnou střelu. Ke gólu chybělo pár centimetrů. Poslední soupeř českého týmu v základní skupině na sebe upozornil až v 60. minutě. Garibaldiho hlavička sice maďarskému brankáři nadělala velké problémy, ale v bráně neskončila.

Italům se také v dnešním zápase vyplatilo střídání. Forestieri, jenž se na hřišti objevil až po přestávce, totiž v 65. minutě vstřelil technickou střelou rozhodující gól celého střetnutí. Vedení mohl zdvojnásobit po přihrávce od Paloschiho Okaka Chuka, ale gólman Gulácsi jej skvěle vychytal. A když svou příležitost nevyužil Gosztonyi, ani Németh, zápas dospěl k vítězství Itálie.

Autor: Tomáš Honajzer / onlajny.cz