17.06.2009 20:30 CET
2 : 0
(1:0)

Nový Zéland znovu nedal gól, domácí mají na dosah postup

Domácí Jihoafrická republika udělala důležitý krok za postupem, když porazila Nový Zéland 2:0. V posledních zápasech této skupiny se tedy bude rozhodovat o druhém postupujícím mezi Irákem a Jihoafrickou republikou, jistý postup mají už Španělé.

V prvním poločase byl k vidění v celku pohledný fotbal, aktivnější byli domácí, kteří jako první zahrozili v 7. minutě utkání, kdy na sebe poprvé upozornil útočník Bernard Parker, jeho střela šla však doprostřed branky, kde stál připravený Moss. Další šanci měl Steven Pienaar, ten se dostal ke střele podobně jako Parker, jenomže trefil pouze střed branky. Ve 21. minutě už domácí stadión oslavoval. Masilela z levé strany přihrál Parkerovi, který střelou z první překonal Mosse - 1:0 pro domácí JAR. Ve 32. minutě mohl zvýšit náskok domácích opět Parker, svojí individuální akcí se dostal ke střele, kterou Moss s vypětím všech sil vyrazil na roh. Nový Zéland měl první velkou šanci až ve 34. minutě, to se dostal k odraženému míč na hranici pokutového území kapitán Tim Brown, ale jeho střela, pokud se to tak dá nazvat, byla hodně nepovedená. Hosté se ještě snažili domácí Jihoafričany zatlačit, nicméně vyrovnání se nedočkali.

Po změně stran následoval opět tlak Jihoafrické republiky, který vyvrcholil v 52. minutě druhou brankou Parkera a opět v tom měl prsty z levé strany centrující Masilela, který centrem vybídl Parkera ke druhé brance - 2:0 pro JAR. Fotbalisté Nového Zélandu neměli příliš příležitostí a branku domácích ohrožovali spíše sporadicky. Jediný pokus, který stál za zmínku, byla střela Smeltze, která však v brance neskončila. Domácí si celý druhý poločas zápas hlídali a mohli přidat i další branky, ve velkých příležitostech se v závěru utkání ocitl střídající Mashego, především ve své druhé šanci byl velice překvapen, že mu nebyl odmáván ofsajd, Mashego se totiž ocitl před brankářem Mossem sám, ale příležitost trestuhodně zahodil. Nicméně na bodovém zisku se nic nezměnilo, JAR porazila Nový Zéland v pohodě 2:0.

Autor: Ondřej Linhart