CA Osasuna Španělsko - CA Osasuna - Zprávy

Budimirův gól dostal po čase tříbodový punc. Almería se v první půlce sezony výhry nedočkala

Osasuna porazila v zápase 19. kola LaLigy na domácím stadionu trápící se Almeríi 1:0. Rozhodující zásah si připsal ve 27. minutě chorvatský útočník Ante Budimir, který ve vítězném utkání skóroval poprvé od října. Od té doby se autor již devíti ligových branek prosadil v dalších třech duelech, ani jednou to však k plnému bodovému zisku celku z Pamplony nevedlo. Hosté tak první polovinu sezony zakončili další porážkou a s nulou na kontě výher uzavírají tabulku španělské nejvyšší soutěže.

Osasuna vyzve Almeríi

Udělat důraznou tečku za zpackaným a nepovedeným rokem 2023 a zároveň si připsat první tříbodový zisk v sezóně, s takovými cíli pojede Almería do Pamplony, kde se utká s celkem CA Osasuna. Na El Sadar si v předminulém kole domácí fanoušci zase vzpomněli, jak chutná vítězství a proti poslednímu celku tabulky budou na tento úspěch rozhodně chtít navázat.

Osasuna se na Mallorce radovala jen chvíli. Obrat Pirátů dostal gólový podpis ze zadních řad

Mallorca v 18. kole LaLigy prodloužila sérii neporazitelnosti již na šest soutěžních duelů, když na svém hřišti zdolala Osasunu 3:2. Vedení se sice hned v úvodu ujali hosté, brzy nato ale srovnal hlavičkující stoper Matija Nastašič a obrat Los Bermellones po pauze dokonal Dani Rodríguez. Velezkušený útočník zaznamenal v rozmezí necelých 10 minut gól i asistenci na trefu dalšího obránce Pirátů Antonia Raílla.

Osasuna letí k poslednímu utkání podzimu na Mallorcu

Čtvrteční program a zároveň i osmnácté kolo španělské LaLigy ukončí utkání Mallorcy s Osasunou. Obě mužstva se utkají poprvé od března, kdy v minulé sezóně uhrála bezbrankovou remízu.

Osasuna proti Vallecanu ukončila ligové trápení. V závěru ji spasil hlavičkující García

Páteční předehrávka 17. kola LaLigy mezi domácí Osasunou a Vallecanem vyústila ve vítězství týmu z Pamplony 1:0. Ve vyrovnaném utkání kromě dvou nastřelených brankových konstrukcí zářili i oba brankáři. Kouzlo Stoleho Dimitrievskiho ovšem odčaroval v 95. minutě po rohovém kopu Raúl García, čímž zajistil pro Los Rojillos teprve druhou domácí výhru v sezoně. Rayo naopak nezvítězilo již v sedmém ligovém duelu v řadě.

Osasuna doma čelí remízovému specialistovi z Vallecas

Ve Španělsku se rozjíždí už 17. ligové kolo a jako první se do sebe pustí týmy Osasuny a Raya Vallecana. V pátek večer se stadion El Sadar otevře fanouškům obou týmů, které se po několika posledních zaváháních budou chtít vrátit na vítěznou vlnu.

Cádizu proklouzla výhra mezi prsty. Tápající Osasunu uchránila od porážky přísná penalta

Cádiz remizoval v 16. kole LaLigy na vlastním hřišti s Osasunou 1:1. Úvodní branku vsítil v 19. minutě Roger Martí, díky němuž se Piráti málem dočkali prvního tříbodového zisku od začátku září. Naděje domácích na posun v tabulce však utnul po změně stran Ante Budimir proměněnou diskutabilní penaltou, která se kopala po lehkém kontaktu míče s konečky prstů obránce. Nadále tedy platí, že Žlutá ponorka porazila soupeře z Pamplony naposledy v roce 2017, přičemž od té doby posbírala se Zrzky devět porážek.

Cádiz vyzve Osasunu

V neděli večer se na stadionu Nuevo Mirandilla utkají dva týmy, které v dosavadním průběhu LaLigy nezažily příliš úspěchů, když Cádiz přivítá Osasunu. Domácí zatím z 15 ligových zápasů získali pouze 12 bodů, což je řadí na 16. místo v tabulce, zatímco Osasuna je s 15 body na 14. místě.

Další Budimirův zápis do statistik letité čekání neukončil. La Real spasil olympijský medailista

Osasuna remizovala v 15. kole LaLigy s Realem Sociedad 1:1. O úvodní trefu duelu se postaral už ve druhé minutě Moi Gómez, jenž usměrnil míč do sítě po pasu Anteho Budimira, který potvrdil pozici nejproduktivnějšího hráče týmu z Pamplony. Hosté ovšem dokázali ještě v první půli srovnat, když se prosadil dvougólový hrdina zápasu o bronz olympijského turnaje z roku 2016 Umar Sadiq. Čekání Los Rojillos na domácí výhru nad San Sebastiánem se tak protáhlo už na osm duelů.

Osasuna narazí na Real Sociedad

Program sobotní nabídky LaLigy uzavře večer souboj Osasuny s Realem Sociedad. Hosté mají za sebou další vystoupení v Lize mistrů a po remíze se Salzburgem udrželi průběžné první místo ve skupině. Teď budou chtít vyhrát v Pamploně a minimálně udržet stávající šestou příčku.

Matadorovi Villarrealu návrat staronového kouče svědčí, Morales hattrickem uzemnil Osasunu

Villarreal zvítězil ve 14. kole LaLigy nad Osasunou 3:1 a po čtyřech po sobě jdoucích ztrátách konečně naplno bodoval před zraky vlastních fanoušků. Žlutou ponorku k triumfu nasměroval po změně stran hrdina nedávného pohárového duelu José Luis Morales, jenž překonal své dvougólové vystoupení a hattrickem přihrál svému týmu důležitý triumf. Již 36letý útočník se tak od příchodu staronového kouče trefil celkem pětkrát.

Villarreal hostí Osasunu

Villarreal a Osasuna. Dva celky, které k sobě mají v dosavadním průběhu sezóny možná blíže než kterékoli jiné. Oba v minulé sezóně dokázaly uzmout jednu z příček zajišťující místo v evropských pohárech a oba se nyní velmi trápí a jejich hra je za očekáváním. Okupují třinácté, respektive patnácté místo a potřebují se nutně zvednout. Nyní je k vzájemnému utkání svede čtrnácté kolo, který ze soupeřů se s náročným střetnutím popere lépe?

Nováček další senzaci nepřidal. První zásah mladíka Las Palmas smazal mazák Osasuny

Osasuna si po dvou prohrách v řadě připsala alespoň bod, když ve 13. kole LaLigy remizovala na svém stadionu s Las Palmas 1:1. Oba týmy se i přes množství nebezpečných náznaků v první půli prosadily až po změně stran. Na premiérový zásah 20letého Alberta Moleira v nejvyšší španělské soutěži odpověděl o pouhé čtyři minuty později sedmou trefou v ročníku téměř o generaci starší Ante Budimir. Hosté tak na překvapivou výhru nad favorizovaným Atlétikem Madrid z minulého kola navázali pouze bodem.

Ve formě hrající Las Palmas chce po skalpu Atlética i ten Osasuny

Osasuna má za sebou už dvě porážky v řadě, což se pokusí odčinit ve třináctém kole. Tentokrát bude moci využít domácího prostředí, protože do Pamplony navečer zavítá Las Palmas. A to naopak překvapivě hýří sebevědomím.

Girona se po působivém comebacku vyhoupla na špici LaLigy

Fotbalisté Girony vyhráli ve 12. kole LaLigy na půdě Osasuny 4:2 a minimálně do nedělního večera se posunuli do čela tabulky. Hosté působili v utkání aktivněji, po gólu Anteho Budimira z 55. minuty, který byl už jeho druhým v zápase, se však blížili ke druhé porážce v sezoně. S tím se ale nesmířila ukrajinská ofenzivní vozba hostů, když nejprve srovnal Arťom Dovbyk a následně stejný hráč asistoval u vítězné branky Viktora Cygankova.