Sporting CP Portugalsko - Sporting CP - Zprávy

Sporting by se rád vrátil na vítěznou vlnu proti houževnatému Gil Vicente

Sportingu určitě přišla vhod reprezentační přestávka, protože i když se mu nebývale dařilo v Lize mistrů, tak na ligové scéně ho potkával jeden kolaps za druhým. Jestliže si chce udržet reálnou naději na mistrovský titul, tak od této chvíle musí pravidelně vítězit, jeho úhlavní rivalové totiž předvádějí suverénní výkony. Domácí jsou v tuto chvíli až na nelichotivém osmém místě s deseti body a za vedoucí Benficou zaostávají o propastných jedenáct bodů.

Sporting opět v lize prohrál, rozjeté Boavistě podlehl 1:2

Lisabonský Sporting sice válí v Lize mistrů a po dvou duelech se nachází na čele tabulky s vynikajícím skóre 5:0, ovšem v portugalské lize nečekaně strádá. Nyní prohrál již potřetí ze sedmi odehraných zápasů a s pouhými deseti body na kontě se nachází až na nelichotivém osmém místě. Naopak domácí Boavista prozatím překvapuje celou portugalskou scénu, vyhrálo dokonce popáté a s patnácti body drží vynikající pátou příčku.

Sporting po skalpu Tottenhemu touží zdolat i rozjetou Boavistu

Vicemistrovi loňského ročníku Sportingu se letos tolik nedaří na ligové scéně, ovšem na té evropské zatím válí a nyní se určitě pokusí stabilizovat svou výkonnost. V dosavadním ročníku Ligy mistrů si připsal na konto dvě překvapivé výhry, naopak v Primeira Lize kromě jedné remízy už dvakrát prohrál a s deseti body se nachází až na osmém místě. Nyní se pokusí uspět na půdě překvapení této sezóny Boavisty.

Sporting si počkal na závěr, tvrdě pak udeřil do Tottenhamu

Nečekaného lídra má po dvou odehraných kolech hlavní fáze Ligy mistrů uskupení písmene D. Sporting po jasném vítězství na půdě Frankfurtu skolil doma také asi největšího favorita na triumf v tabulce, a to Tottenham. Lisabonskému výběru náramně vyšlo střídání, oba úspěšní střelci Paulinho a Arthur Gomes, jež skórovali v samém závěru, zasáhli do hry až z lavičky.

Rozjetý Sporting přivítá odpočatý Tottenham

Portugalský vicemistr se ve druhém kole Ligy mistrů utká s londýnskými "Kohouty". Oba týmy se pokusí potvrdit velmi dobrou formu z posledních týdnů a navázat na úspěchy ze svých domácích soutěží.

Sporting potvrdil stoupající formu a převálcoval Portimonense

Sporting Clube de Portugal po nevydařeném vstupu do sezóny opět nachází svou formu. V utkání šestého kola Ligy Portugal na svém stadiónu porazil dvanáctibodové Portimonense jednoznačně 4:0. Své první dva ligové góly v zelenobílém dresu vstřelil z Barcelony hostující Trincão.

Sporting chce proti Portimonense potvrdit stoupající formu

Sporting Clube de Portugal po nepovedeném vstupu do sezóny opět nachází dobrou formu a bude chtít zapsat třetí soutěžní vítězství v řadě. Proti bude Portimonense, které po neúspěchu v prvním kole jen vyhrává.

Efektivní Sporting v Lize mistrů setnul Eintracht třemi brankami ve druhé půli

Loňský vítěz Evropské ligy se při své podzimní účasti v milionářské soutěži neprezentoval ve vůbec zářném světle. Ještě do poločasu byl stav mezi oběma celky vyrovnaný, když se ovšem Sporting prvně gólově uvedl, misky vah se začaly přehupovat v neprospěch Eintrachtu. Ona poslední třetina duelu prostě německému celku hrubě nevyšla, sypal se jako domeček z karet.

Úřadující vítěz Evropské ligy se při své premiéře v Lize mistrů pokusí najít recept na portugalský Sporting

Eintracht Frankfurt loni zažil velmi netradiční sezónu. V Bundeslize sice skončil až na nelichotivém jedenáctém místě, ale vše si vzápětí vynahradil v Evropské lize, kde po dramatickém penaltovém rozstřelu zvládl i finálový souboj se skotským Rangers a pro tento ročník se tak v novodobé historii Ligy mistrů poprvé probojoval do skupinové fáze. Jeho prvním protivníkem bude Sporting, který se v posledních sezónách taktéž zvedl.

Sporting vyhrál na půdě Estorilu a slaví druhé vítězství v sezóně

Dva rychlé góly v prvním poločase zajistily, že Sporting po dvou porážkách opět slaví zisk tří bodů. Povinnou a nečekaně pohodlnou výhru "Lvů" na půdě Estorilu vystřelili St. Juste a Edwards.

Trápící se Sporting chce napravit svou reputaci v Estorilu

Sporting zažívá nejhorší vstup do sezóny od ročníku 2012/2013, který byl v klubové historii vůbec nejslabším a stejně jako tehdy i nyní čelí v 5. ligovém kole Estorilu. Tomu se zatím daří a je se sedmi body na 5. místě.

Sporting prohrál s nováčkem Chavesem a krčí se ve spodku tabulky

Sporting CP překvapivě nestačil na GD Chaves a s nováčkem soutěže na vlastním stadiónu prohrál 0:2. Druhý tým loňské sezóny zápas ztratil v druhém poločase, kdy v rozmezí pěti minut dvakrát inkasoval a ztrátu již nedokázal dotáhnout.

Sporting potřebuje proti nováčkovi z Chaves zabrat

Sporting po nepřesvědčivém vstupu do ligové sezóny hostí ve 4. kole nováčka soutěže GD Chaves. S tím po třech odehraných duelech se čtyřmi body sousedí v tabulce a rád by tuto skutečnost změnil.

Porto ve šlágru dominovalo a lisabonský Sporting hladce přehrálo o tři branky

Obhájce mistrovského titulu z Porta zvládl úvodní velký šlágr nové sezóny a v domácím prostředí porazil úřadujícího vicemistra Sporting po výsledku 3:0. Domácí tak zůstávají v portugalské nejvyšší soutěži stoprocentní a jsou na první příčce, zatímco CP kleslo se čtyřmi body až na osmé místo. FC se dostalo do vedení těsně před přestávkou a po vyloučení Pedra Porra proměnilo ve druhém dějství hned dva pokutové kopy.

Porto se v jednom z hlavních šlágrů podzimní části pokusí vyzrát na Sporting

Portugalská nejvyšší soutěž se rozjíždí poměrně zostra a hned v úvodních třech kolech jsou na programu hned dva šlágry. Nejprve v 1. kole na sebe narazily Sporting s Bragou a divoká remíza 3:3 rozhodně namlsala všechny fanoušky, nyní se spolu utkají suveréni posledních dvou let. Sporting ovládl Primeira Ligu v sezóně 2020/2021 a loni obsadil druhé místo, Porto s jedinou porážkou na kontě ovládlo předešlý ročník.