Sporting CP Portugalsko - Sporting CP - Zprávy

Spoting po návratu z Londýna selhal a senzačně nestačil na Aroucu

Sporting ve středu sehrál obtížnou bitvu v Lize mistrů s anglickým Tottenhamem a po remíze 1:1 v Londýně si uchoval reálnou naději na postup do osmifinále, ovšem návrat na ligovou scénu mu vůbec nevyšel. Po třech výhrách v řadě tentokráte selhal na půdě Aroucy a podlehl jí 0:1. Domácí se navíc postarali o zápis do historie, protože ve všech předchozích dvanácti vzájemných duelech s lisabonským favoritem prohráli.

Sporting chce prodloužit vítěznou ligovou šňůru proti dobře hrající Arouce

Sporting má za sebou velmi náročné středeční vystoupení v Lize mistrů na půdě anglického Tottenhamu, kde vybojoval nesmírně cenný bod za remízu 1:1, ovšem teď opět musí přepnout na domácí scénu, jelikož zavítá na půdu nevyzpytatelné Aroucy. Domácí celek doposud posbíral třináct bodů a nachází se na velmi solidním desátém místě tabulky, lisabonský klub se po třech ligových výhrách v řadě rázem posunul na čtvrtou příčku s devatenácti body.

"Kohouti" měli v závěru mohutný tlak, se Sportingem ale nakonec jen remizovali

Důležitý souboj o osmifinále Ligy mistrů svého vítěze nakonec neměl a po remíze anglického Tottenhamu s portugalským Sportingem je situace ve skupině D ještě zamotanější. Londýnský favorit se udržel na vedoucí příčce s osmi body, ovšem k jistotě nejlepší šestnáctky potřebuje na závěr vyhrát v Marseille. Lisabonský tým je stále na druhé pozici, ale jen vinou lepšího skóre před druhým Frankfurtem a na poslední Marseille má náskok jediného bodu.

Tottenham se popere o jistotu osmifinále proti houževnatému Sportingu

Skupina D letošního ročníku Ligy mistrů je jedna z nejvyrovnanějších a kdokoli může skončit první i poslední. Kohouti jsou v tuto chvíli ve vedení se ziskem sedmi bodů, ovšem před Marseille i středečním rivalem jsou jen o bod a na poslední Frankfurt mají tříbodový náskok. Pokud nyní v Londýně dokážou zdolat portugalský Sporting, tak si s předstihem mohou zajistit vytoužené osmifinále.

Sporting otočil vývoj s Casa Piou a nakonec zvítězil 3:1

Sporting zvládl i svůj třetí ligový zápas za sebou, i když s nováčkem letošního ročníku o poločasové přestávce prohrával. Nicméně během úvodních dvaceti minut druhého poločasu skóroval hned třikrát a nakonec dokráčel k výhře 3:1. V tabulce Primeira Ligy se proto posunul na čtvrtou pozici s devatenácti body a za vedoucím městským rivalem Benficou stále zaostává o devět bodů.

Sporting vyzve v malém lisabonském derby Casa Pia

Souboj tabulkových i městských sousedů přinese utkání desátého kola Ligy Portugal mezi pátým Sportingem CP a čtvrtým Casa Pia AC. Zatímco jeden z lisabonských klubů může být zatím se svou sezónou spokojen, ten druhý by se rád pohyboval ještě výš.

Neukázněný Sporting padl s Marseille v Lize mistrů také podruhé

Sporting vypadal po úvodních dvou vítězných zápasech nesmrtelně. Jenže dva nezdary v řadě s Marseille ho najednou z čela tabulky odsunuly až na třetí příčku tabulky. Olympique naopak po dvou porážkách notně oživil své šance na postup mezi šestnáctku nejlepších, a poté, co se v Lisabonu gólově uvedli Mattéo Guendouzi a Alexis Sánchez, se vecpal za první Tottenham.

Sporting další blamáž s Marseille nemíní dopustit, ve hře je udržení první pozice v tabulce

Sporting si před týdnem pořádně pošramotil svou reputaci poté, co v úvodních dvou zápasech hlavní fáze Ligy mistrů získal na své konto dvě vítězství. Venku se mu hrubě nezdařilo utkání na půdě Marseille, které tak hodlá porážku před vlastními fanoušky za každou cenu oplatit. A právě jedině vítězství mu s jistotou zaručí pokračování na dosavadní vedoucí příčce v tabulce.

Sporting zvládl náročné utkání se Santa Clarou a z Azorských ostrovů si odváží všechny body

Sporting porazil Santa Claru na její půdě a teprve podruhé v sezóně slaví dvě ligové výhry v řadě. Favorita z hlavního města poslal v prvním poločase do vedení Morita, vítězný gól přidal v poslední minutě základní hrací doby Santos a skóre pro domácí v nastavení pouze zkorigoval Tagawa.

Sporting bude chtít proti Santa Claře napravit debakl z Ligy mistrů

Sporting CP v letošní sezóně nemůže najít ideální formu a stejně jako v minulém kole bude napravovat prohru z posledního zápasu. Nyní proti němu bude stát Santa Clara, která má také daleko k zářivým výkonům minulých sezón.

Utrápený výkon brankáře Adána zapříčinil porážku Sportingu na půdě Marseille

Marseille se musela vypořádat s nepříjemnou skutečností ohledně zavřeného stadionu, avšak ve finále podporu fanoušků vyloženě nepotřebovala. Především jí totiž k vítězství nad dosud bodově stoprocentním Sportingem pomohl katastrofální výkon soupeřova muže v rukavicích Adána, který se podepisoval pod všechny klíčové negativní momenty lisabonského souboru.

Bezbodová Marseille vyzve ve třetím duelu Ligy mistrů stoprocentní Sporting

V Ligue 1 se Marseille daří velmi dobře, udržuje krok s obhájcem titulu z Paříže, jenže v Lize mistrů se v jejím podání jedná o výsledkovou bídu. Pokud přitom srovnáme také její působení z let předešlých na tomto poli, zdá se, že tahle soutěž jí prostě není souzená. Naopak Sporting je teď překvapivým lídrem skupiny D a míní podniknout další kroky k postupu do osmifinále.

Sporting si po reprezentační pauze hladce poradil s Gil Vicente

Lisabonský Sporting se vrátil do ligových bojů v lepší formě, než ve které je před reprezentační přestávkou opustil a porazil na svém stadiónu Gil Vicente 3:1. O dva góly se v první půli postarali Morita s Potem. V druhém poločase na ně navázal Rochinha a skóre za hosty jen korigoval Fran.

Sporting by se rád vrátil na vítěznou vlnu proti houževnatému Gil Vicente

Sportingu určitě přišla vhod reprezentační přestávka, protože i když se mu nebývale dařilo v Lize mistrů, tak na ligové scéně ho potkával jeden kolaps za druhým. Jestliže si chce udržet reálnou naději na mistrovský titul, tak od této chvíle musí pravidelně vítězit, jeho úhlavní rivalové totiž předvádějí suverénní výkony. Domácí jsou v tuto chvíli až na nelichotivém osmém místě s deseti body a za vedoucí Benficou zaostávají o propastných jedenáct bodů.

Sporting opět v lize prohrál, rozjeté Boavistě podlehl 1:2

Lisabonský Sporting sice válí v Lize mistrů a po dvou duelech se nachází na čele tabulky s vynikajícím skóre 5:0, ovšem v portugalské lize nečekaně strádá. Nyní prohrál již potřetí ze sedmi odehraných zápasů a s pouhými deseti body na kontě se nachází až na nelichotivém osmém místě. Naopak domácí Boavista prozatím překvapuje celou portugalskou scénu, vyhrálo dokonce popáté a s patnácti body drží vynikající pátou příčku.