FC Porto Portugalsko - FC Porto - Zprávy

Porto na půdě Paçosu Ferreira bude reagovat na výhry rivalu

FC Porto v minulém kole nevyužilo zaváhání Sportingu a po vzoru svého největšího rivala o ligovou trofej pouze remizovalo. Špatný výkon už částečně napravilo v domácím poháru a v dobrých výkonech bude chtít pokračovat i ve čtyřicet kilometrů vzdáleném Paçosu de Ferreira.

Porto otočilo vývoj v Lisabonu a do odvety si poveze velmi nadějnou výhru 2:1

Porto potvrdilo dobré rozpoložení z poslední doby, a i když o víkendu překvapivě nezvládlo ligový duel s Gil Vicente (1:1), tak si nyní spravilo chuť v úvodním semifinále Taça de Portugal na půdě největšího současného rivala a zároveň obhájce mistrovského titulu Sportingu. Po bezgólovém prvním poločase sice velmi brzy prohrávalo, ovšem vzápětí během pěti minut vývoj otočilo a těsný náskok udrželo až do závěrečného hvizdu.

Sporting ani Porto o víkendu nevyhráli, nyní si pokusí odvézt co nejlepší výsledek do odvety

Očekávaný šlágr semifinále portugalského národního poháru je naplánován na úvodní středu měsíce března a vzhledem k aktuální situaci se dá očekávat nesmírně napínavá bitva. Oba spolu bojují o mistrovský titul a v tuto chvíli je na tom o něco lépe hostující celek, ani jeden z nadcházejících soupeřů však minule nedokázal v lize zvítězit. Dosavadním průběhem Taça da Portugal procházejí jako nůž máslem a diváci se tak určitě mají na co těšit.

Porto nepřemohlo oslabené Gil Vicente, konala se překvapivá dělba bodů

Navýšení náskoku Porta na samém čele tabulky na osm bodů se nekonalo. Nedokázalo totiž využít zaváhání Sportingu, který taktéž v tomto kole nebodoval naplno, a doma s Gil Vicente uhrálo jenom plichtu. Hosté tak potvrdili, že letos zaslouženě usilují o přední pozice a tlačí se zároveň na čtvrtou příčku. Tu okupuje Braga, která musí ataky svého protivníka tvrdě odrážet.

Porto čeká dost nepříjemná zkouška, doma narazí na rozjeté Gil Vicente

Sporting v sobotu znovu zaváhal, takže Porto bude mít jedinečnou příležitost svůj náskok na samotném čele tabulky navýšit. Pokud se mu podaří uzmout vítězství v duelu s Gil Vicente, odstup od druhé příčky se rozšíří již na osm bodů. Jenže celek z Barcelosu by na půdu lídra neměl odcestovat s poraženeckou náladou, letos se mu totiž daří umně útočit na přední místa.

Lazio i přes dobrý začátek Porto neporazilo a v Evropské lize končí

Lazio stejně jako před týdnem na portugalské půdě neudrželo jednobrankový náskok a v polovině druhého poločasu prohrávalo, k postupu do osmifinálové fáze Evropské Ligy mu nestačil ani vyrovnávací gól na 2:2 ve čtvrté minutě nastavení. Po úvodní porážce 1:2 totiž postupují dále svěřenci trenéra Sérgia Conceiçãa, zatímco římský klub se po vyřazení může plně koncentrovat na domácí scénu.

Lazio bude dohánět jednobrankové manko proti Portu

Lazio v prvním utkání s Portem vedlo, ovšem o náskok na portugalské půdě záhy přišlo a po porážce 1:2 ho v domácí odvetě rozhodně nečeká jednoduchá úloha. Domácí výběr bude muset zvítězit dvoubrankovým rozdílem, nebo v případě výhry o jeden gól zvládnout nevyzpytatelný penaltový rozstřel. Hosté se však nacházejí ve vynikající formě a vzhledem k situaci jsou považováni za mírné favority na postup do osmifinále.

Porto v nervózním utkání s Moreirense nakonec vyválčilo těsnou výhru 1:0

Porto má za sebou velmi náročný zápas v play-off o osmifinále Evropské ligy, kdy nakonec otočilo vývoj s italským Laziem (2:1), před čtvrteční odvetou v Římě hájilo neporazitelnost v letošním ročníku portugalské ligy na půdě sestupem ohroženého Moreirense a dokázalo zvítězit nejtěsnějším poměrem 1:0. Ke třem nerozhodným výsledkům si tak připsalo na konto již svou jubilejní dvacátou výhru a je stále první se ziskem třiašedesáti bodů.

Moreirense hostí ligového lídra

FC Porto zatím vládne letošní sezóně a doposud nepoznalo přemožitele. Na tuto úctyhodnou sérii budou chtít svěřenci Sérgia Conceiçãa navázat i na půdě Moreirense, které se momentálně pohybuje na sestupových pozicích a navíc zažilo velmi špatný minulý víkend.

Porto otočilo nepříznivý vývoj, Lazio ale ještě neřeklo poslední slovo

Rozjeté Porto nezačala proti italskému Laziu zrovna nejlépe a přesně v polovině prvního poločasu prohrávala, ovšem ještě do přestávky srovnala stav a krátce po změně stran vsítila druhou rozhodující trefu. Do odvety tak půjde v lepší výchozí pozici, nicméně jistý postup do osmifinále rozhodně nemá. Římský klub se musel obejít bez svého elitního střelce Cira Immobileho, i přesto nepředvedl úplně špatný výkon.

Trenér Conceição se utká se svou minulostí. Do Porta jede Lazio Řím

Téměř suverénní Porto si dobře načasovalo svou formu na důležitý duel. O postup do další fáze se totiž ve čtvrtek večer bude prát s Laziem. Římský klub naopak zatím nenaplňuje vysoká očekávání fanoušků a jeho forma vykazuje znaky kolísavosti. Dokážou se hráči Biancocelesti vrátit z Portugalska s dobrým výsledkem?

Zasloužili jsme si víc, hodnotil Conceição remízu se Sportingem

Šlágr se vším všudy přinesla předehrávka 22. kola portugalské nejvyšší soutěže mezi FC Porto a lisabonským Sportingem. Fanoušci viděli čtyři branky, pět červených karet a výslednou remízu 2:2, se kterou nebyl příliš spokojen domácí trenér Sérgio Conceição...

Sporting neudržel v Portu dvoubrankový náskok a po remíze 2:2 stále ztrácí na svého rivala šest bodů

Jeden z nejočekávanějších zápasů druhé poloviny tohoto ročníku nejvyšší portugalské soutěže svého vítěze nakonec neměl, i když obhájce v podobě mistrovského Sportingu vedl na půdě dosud neporaženého Porta krátce po odehrané půlhodině už 2:0. Nicméně páteční šlágr nakonec nedovedl do úspěšného konce a ke svému úhlavnímu konkurentovi o nejvyšší příčku se proto nepřiblížil, v tuto chvíli za ním stále zaostává o šest bodů.

Primeira Liga nabídne souboj těch nejlepších: Porto vyzve Sporting

Větší bitvu dosud Primeira Liga zřejmě ještě nenabídla. Hned úvodní mač dvaadvacátého kola přinese v pátek velký šlágr, do něhož vyrukují ti nejlepší vůbec. Porto i Sporting jsou reálně nejblíže triumfu v portugalské nejvyšší soutěži, přičemž navrch mají aktuálně domácí, kteří disponují šestibodovým odstupem od svého soupeře. Počínají si opravdu hodně suverénně.

Porto si poradilo i s Aroucou a před Sportingem stále vede o šest bodů

Favorizované Porto sice nepředvedlo úplně ideální výkon na půdě zachraňující se Aroucy, ovšem díky povedené čtvrthodině druhého dějství nakonec zvítězilo 2:0 a v tabulce zůstává na vedoucí pozici s devětapadesáti body o šest bodů před druhým Sportingem. V tomto ročníku pokračuje v suverénní jízdě, neboť v dosavadních jednadvaceti zápasech hned devatenáctkrát zvítězilo a dvakrát remizovalo. Nováček soutěže zůstává v tabulce patnáctý s osmnácti body.