FC Porto Portugalsko - FC Porto - Zprávy

Porto zvládlo i duel s Vitórií a udělalo tak další důležitý krok k titulu

Porto několik týdnů odráží nápor obhájce mistrovského triumfu Sportingu a povedlo se mu to i v nedělním střetnutí 29. kola, když si z Guimarãese odvezlo nejtěsnější vítězství v poměru 1:0. V tabulce Primeira Ligy tedy zůstává na vedoucí pozici se ziskem devětasedmdesáti bodů a pět kol před koncem stále drží před lisabonským rivalem šestibodový odstup, k tomu v této sezóně uhájilo svou neuvěřitelnou bilanci devětadvaceti utkání bez jediné porážky.

Porto se znovu pokusí odrazit atak Sportingu na půdě houževnaté Vitórie

Porto neohroženě kráčí za ziskem mistrovského titulu a po roční odmlce se hodlá vrátit na portugalský trůn, i když ho ve zbývajících šesti kolech ještě čeká velký kus práce. V dosavadních osmadvaceti kolech sice ještě ani jednou neprohrálo, i přesto se mu však nedaří odrazit nápor obhájce Sportingu a potřebuje udržet stávající formu až do samotného konce. Nyní zavítá na půdu Vitórie, která usiluje o pohárové příčky.

Porto přehrálo i Santa Claru a v tomto ročníku zůstává neporaženo

Pondělní dohrávka 28. kola portugalské ligy měla jasného favorita a ten svou roli potvrdil, neboť i díky dvěma trefám Fábia Vieiry z prvního poločasu zvítězil hladce po výsledku 3:0. V této sezóně Primeira Ligy si tak připsal na konto už svou čtyřiadvacátou výhru a společně se čtyřmi remízami má na kontě úctyhodných šestasedmdesát bodů, před obhájcem mistrovského titulu Sportingem tedy stále drží šestibodový odstup.

Lídr ligy Porto přivítá Santa Claru

FC Porto v pondělní dohrávce 28. kola portugalské nejvyšší soutěže hostí azorskou Santa Claru. Vedoucí tým ligy bude chtít znovu navýšit svůj náskok na čele na šest bodú a zareagovat tak na včerejší výhru stíhajícího Sportingu.

Lídr soutěže zvládl městské derby s Boavistou a na čele tabulky si udržel šestibodový náskok

Favorizované FC Porto po neúspěšném osmifinále Evropské ligy s francouzským Lyonem (0:1 a 1:1) přeci jen zvládlo poslední duel před čtrnáctidenní reprezentační přestávkou a v očekáváném městském šlágru s Boavistou nakonec zvítězilo nejtěsnějším poměrem 1:0, když krátce po půlhodině hry skóroval Fábio Vieira. Svěřenci trenéra Sérgia Conceiçãa se proto udrželi na čele Primeira Ligy se ziskem třiasedmdesáti bodů.

Vedoucí Porto v derby s Boavistou musí opětovně odrážet ataky druhého Sportingu

Sporting v sobotu uspěl naplno na půdě Vitórie, ztenčil tak rozdíl od první příčky na tři body, a tak Portu nezbývá nic jiného než zareagovat stejným způsobem, pokud nechce nic ztrácet ze svého původního náskoku před tímto kolem. Čeká ho bezpochyby hodně nepříjemné derby s Boavistou, jež sice nemá vyřešenou otázku záchrany, ale v posledních týdnech neprohrává.

Lyonu remíza stačila, přes Porto prošel do čtvrtfinále Evropské ligy

Aktuální lídr Primeira Ligy se s tímto osmifinále Evropské ligy nepopasoval nikterak dobře. Před týdnem Porto za devadesát minut nezaznamenalo žádnou trefu, úvodní prohru přitom v odvetě nenapravilo a po remíze na francouzské půdě se s evropskými poháry pro letošek rozloučilo. Lyon v obou duelech eliminoval hlavně ofenzivní dovednosti svého protivníka.

Porto se v Evropské lize pokusí v Lyonu dohnat jednogólové manko

Na mizerný výkon z minulého ligového klání proti Rennes musí Lyon urychleně zapomenout. Nedokázal zkrátka navázat na velmi slušné vystoupení z minulé středy z Porta, z jehož půdy si domů odvezl cennou těsnou výhru, a svůj náskok bude v osmifinále Evropské ligy bránit a hájit v nynější odvetě. Hostům naopak generálka na tenhle duel vyšla povedeným způsobem.

Porto nedalo šanci Tondele a po čtyřgólovém přídělu si upevnilo vedení

Ambiciózní Porto se dokázalo oklepat ze čtvrteční domácí porážky v osmifinále Evropské ligy s francouzským Lyonem (0:1) a tentokráte na ligové scéně nedalo žádnou šanci zachraňující se Tondele, kterou hlavně díky zlepšenému výkonu ve druhém poločase porazilo vysoko 4:0. V tabulce si tak upevnilo vedení se ziskem sedmdesáti bodů a minimálně do pondělí si vytvořilo devítibodový náskok na druhý Sporting.

Porto potřebuje proti Tondele napravit zaváhání z Evropské ligy

Lídr ligy FC Porto ve čtvrtek v osmifinále Evropské ligy poprvé v tomto kalendářním roce prohrál soutěžní zápas. Svou reputaci chce napravit v utkání 26. kola Primeira ligy, ve kterém hostí sestupem ohroženou Tondelu.

Lucas Paquetá vystřelil Lyonu v Evropské lize cennou výhru na půdě Porta

Porto utrpělo teprve svou pátou porážku v této sezóně napříč všemi soutěžemi. V úvodním utkání osmifinále Evropské ligy nestačilo před vlastními fanoušky na Lyon, jenž tak podnikl opravdu razantní krok k postupu do další fáze. Dragoes neodvedli povedený výkon, na jediný gól Lucase Paquety ze druhé půle nezareagovali, v ofenzívě se obecně na své poměry trápili.

Lyon vstupuje do play-off Evropské ligy, venku vyzve těžko porazitelné Porto

V Ligue 1 zatím Lyon nenaplňuje své hlavní ambice, na evropské scéně ovšem píše přece jiný příběh a pokud se bude prezentovat stejně dobře jako na podzim ve skupinové fázi Evropské ligy, určitě může zaznamenat solidní úspěch na této frontě. Jenomže los mu do osmifinále přisoudil opravdu hodně těžkého protivníka. Porto letos muselo skousávat opravdu jenom minimum nezdarů.

Porto lokální derby zvládlo, Pacos de Ferreira umlčelo po hodině hry

Bitva o Portský distrikt dopadla očekávaným způsobem, tedy vítězstvím Porta, jemuž se lépe podařilo zvládnout přestřelku s Pacosem de Ferreira a znovu navýšilo svůj náskok na prvním místě Primeira Ligy na šest bodů. Napravilo tak minulé výsledkové zaváhání ve střetnutí s Gil Vicente a také zároveň nejlepším možným způsobem odpovědělo na sobotní výhru Sportingu.

Porto na půdě Paçosu Ferreira bude reagovat na výhry rivalu

FC Porto v minulém kole nevyužilo zaváhání Sportingu a po vzoru svého největšího rivala o ligovou trofej pouze remizovalo. Špatný výkon už částečně napravilo v domácím poháru a v dobrých výkonech bude chtít pokračovat i ve čtyřicet kilometrů vzdáleném Paçosu de Ferreira.

Porto otočilo vývoj v Lisabonu a do odvety si poveze velmi nadějnou výhru 2:1

Porto potvrdilo dobré rozpoložení z poslední doby, a i když o víkendu překvapivě nezvládlo ligový duel s Gil Vicente (1:1), tak si nyní spravilo chuť v úvodním semifinále Taça de Portugal na půdě největšího současného rivala a zároveň obhájce mistrovského titulu Sportingu. Po bezgólovém prvním poločase sice velmi brzy prohrávalo, ovšem vzápětí během pěti minut vývoj otočilo a těsný náskok udrželo až do závěrečného hvizdu.