BV De Graafschap Nizozemsko - BV De Graafschap - Zprávy

BV De Graafschap - SC Heerenveen 0:5

De Graafschap po minulém úspěchu s Tilburgem (2:1) nyní naprosto vyhořel v domácím prostředí proti Heereneveenu a po naprosto nezvládnutém prvním poločase utrpěl obrovský debakl 0:5. V sobotním duelu mu nevycházelo vůbec nic a k tomu více jak čtyřicet minut dohrával v oslabení. SC naopak zabral a poprvé po sedmi ligových střetnutích bodoval naplno, svou šňůru bez porážky protáhl na tři utkání v řadě za sebou.

Preview: BV De Graafschap - SC Heerenveen

Heerenveen a De Graafschap mají po sedmi odehraných kolech na svém kontě shodný počet sedmi bodů. Zatímco domácí jakožto nováček nejvyšší nizozemské soutěže mají za cíl co nejdále a co nejčastěji se držet od sestupového pásma, hosté by rádi usilovali o skupinu, která jim zaručí play-off o Evropskou ligu. Zatím ani jeden svůj cíl nenaplňuje naplno.

BV De Graafschap - Willem II 2:1

De Graafschap využil v nedělním střetnutí 7. kola obrovské nedisciplinovanosti konkurenčního Tilburgu a poprvé po šesti zápasech zvítězil. Svého protivníka zdolal nejtěsnějším poměrem 2:1, avšak jeho vítězství se nerodilo lehce. Soupeř hrál krátce po čtvrthodině hry v deseti a i přesto srovnal. Od 64. minuty šel dokonce do devíti a dlouho držel cennou remízu 1:1, ale tlak soupeře nakonec neustál a v samém závěru přeci jen inkasoval.

Preview: BV De Graafschap - Willem II

De Graafschap se po třech letech vrátil do nejvyšší soutěže a opět poznává, že udržet prvoligovou licenci bude nesmírně obtížné. Do sezóny vstoupil senzačním úspěchem, jenomže od té doby vybojoval v pěti zápasech jediný bod a v tabulce se tak nachází na barážové šestnácté pozici se čtyřmi body. Nyní se pokusí rozšířit své konto proti nevyzpytatelnému Tilburgu, jenž je osmý s osmi body.

Heracles Almelo - BV De Graafschap 4:0

V páteční předehrávce 6. kola nizozemské nejvyšší soutěže jasně dominovalo favorizované Heracles, které potvrdilo výbornou formu z poslední doby a nováčka z De Graafschapu přehrálo před vlastními fanoušky vysoko po výsledku 4:0. V tabulce Eredivisie se tak prozatím posunulo na třetí pozici se třinácti body a po zbývajících zápasech ho může předskočit pouze Feyenoord. BV zůstává na patnáctém místě se čtyřmi body.

Preview: Heracles Almelo - BV De Graafschap

V páteční předehrávce šestého kola nizozemské nejvyšší soutěže bude plnit úlohu jasného favorita domácí Heracles, které má v úvodu sezóny výbornou formu a zatím se pohybuje na předních příčkách. Jeho protivníkem bude nováček z De Graafschapu, jenž po skvělém vstupu okusil krutou realitu a v následujících čtyřech střetnutích vybojoval jediný bod. Almelo je čtvrté s deseti body, BV je až patnácté se čtyřmi body.

BV De Graafschap - VVV Venlo 1:2

Nováček z De Graafschapu se nedokázal dostat z mírné krize ani v souboji s konkurenčním Venlem a po zpackané úvodní půlhodině podlehl svému protivníkovi 1:2, snížení minutu před koncem základní hrací doby už na bodový zisk nestačilo. BV tak z posledních čtyř zápasů vybojoval jediný bod za remízu 1:1 v Emmenu a se čtyřmi body klesl na patnáctou pozici. VVV naopak zvítězil poprvé po třech střetnutích a s osmi body poskočil na sedmé místo.

Preview: BV De Graafschap - VVV Venlo

Nováček z De Graafschapu se v úvodních čtyřech zápasech neprezentoval v úplně špatném světle a nyní bude chtít rozšířit své bodové konto doma proti konkurenčnímu Venlu. BV doposud posbíral čtyři body a nachází se na dvanáctém místě Eredivisie. Jeho sobotní protivník z Venla prohrál pouze jednou, v předchozích dvou utkáních remizoval s papírově silnými soupeři a s pěti body je na deváté příčce.

FC Emmen - BV De Graafschap 1:1

Páteční předehrávku 4. kola nizozemské Eredivisie obstarali nováčci a podle předpokladů byl k vidění vyrovnaný souboj, který nakonec skončil nerozhodným výsledkem 1:1. Branky přitom padaly až v závěrečné čtvrthodině a blíže k vítězství měl domácí Emmen, nicméně De Graafschap ještě našel síly v závěru a v 88. minutě srovnal. Oba rivalové mají na kontě čtyři body, BV je díky lepšímu skóre dvanáctý. FC se nachází na čtrnácté příčce.

Preview: FC Emmen - BV De Graafschap

V páteční předehrávce 4. kola nizozemské nejvyšší soutěže na sebe narazí dva nováčci a momentálně jsou na tom úplně stejně, po úvodním šokujícím vítězství nedokázali bodovat v následujících dvou kolech. Celek z Doetinchemu je na tom lépe díky příznivějšímu skóre, se třemi body mu patří třináctá pozice. Naopak domácí FC spadl do sestupového pásma, se stejným počtem bodů je šestnáctý a rozhodně má co napravovat.

BV De Graafschap - FC Groningen 0:1

Groningen poprvé v sezóně zabral a po prohrách s Arnhemem i Tilburgem si teď odváží důležité tři body z půdy nováčka z De Graafschapu. Toho porazil nejtěsnějším poměrem 1:0 díky brance mladíčka Michaela Breije z konce úvodního dějství. Právě Breij byl ústřední postavou sobotního zápasu, při svém čtvrtém startu v nejvyšší soutěži vsítil premiérovou branku, odehrál solidních 72. minut a měl i další šanci ke skórování.

Preview: BV De Graafschap - FC Groningen

De Graafschap hned po svém postupu do nejvyšší soutěže naprosto šokoval výhrou nad Feyenoordem (2:0), ovšem v následujícím kole ostře spadl nohama na zem a podlehl konkurenční Bredě jasně 0:3. Nyní se pokusí získat další body do sbírky proti trápícímu se Groningenu, jenž je jedním ze tří týmů, který v novém ročníku ještě nebodoval. Vzhledem k okolnostem se nyní dá očekávat velmi vyrovnaný souboj.

NAC Breda - BV De Graafschap 3:0

Nováček z De Graafschapu nenavázal na úvodní povedené vystoupení proti favorizovanému Feyenoordu a tentokráte na půdě Bredy ani neskóroval, domů si odváží nelichotivou porážku 0:3. Domácí celek tak alespoň částečně napravil minulý debakl 0:5 v Alkmaaru a na svého sobotního rivala se bodově dotáhl. NAC se dostal do vedení krátce před přestávkou a svůj náskok pojistil dvěma zásahy během prvních dvaceti minut druhého poločasu.

Preview: NAC Breda - BV De Graafschap

Nováček z De Graafschapu vstoupil naprosto famózně do nového ročníku a v Doetinchemu šokoval vítězstvím 2:0 nad vysoce favorizovaným Feyenoordem, nyní ho čeká druhá zkouška. V Bredě by měl mít teoreticky ještě větší šance na bodový zisk, nicméně domácí výběr naopak chce obměkčit fanoušky po debaklu 0:5 v Alkmaaru a brousí si tak zuby na premiérové body. V sobotním střetnutí je považován za mírného favorita.

BV De Graafschap - Feyenoord Rotterdam 2:0

Naprostá senzace se zrodila v Doetinchemu, kde místní nováček z De Graafschapu našel recept na velkého favorita z Feyenoordu a dokázal ho přehrát po výsledku 2:0. Po dvou sezónách strávených ve druhé lize tak vstoupil za udržením prvoligové licence tou správnou nohou a tento výsledek určitě zvedne jeho sebevědomí. Naopak rotterdamský výběr se začíná dostávat do krize, po porážce 0:4 ve 3. předkole EL s Trenčínem totiž prožil další ostudu.