Schalke 04 Německo - Schalke 04 - Zprávy

Schalke 04 - Hannover 96 1:1

Schalke se s Hannoverem rozešlo smírně po výsledku 1:1. Hosty poslal brzy do vedení Hanke, domácí stačili do přestávky zásluhou Altintopa vyrovnat, ve druhé půli ale už další branku nepřidali.

Preview: Schalke 04 - Hannover 96

Schalke přivítá ve vlastní aréně Hannover a bude si chtít opět přilepšit v boji na špici. Naopak Hannover je od pohárových příček celkem daleko a sezónu zřejmě dohraje v naprostém klidu.

Forbes: Nejcennějším klubem je stále Manchester United

Manchester United je nejcennějším fotbalovým klubem světa podle amerického ekonomického magazínu Forbes. Pořadí ovládl čtvrtý rok po sobě, když jeho hodnotu odhadují odborníci na 1,8 miliardy dolarů (zhruba 29,2 miliardy korun). To je o 24 procent více než loni.

Hamburger SV - Schalke 04 0:1

Schalke 04 se podařilo v boji o mezinárodní pozice s přímým konkurtentem HSV zaznamenat důležité vítězství a připsat si cenné tři body. Vítězným gólem zápasu se vyznamenal Kevin Kuranyi již na začátku utkání. Hamburku se sen o Lize mistrů po šesti neúspěšných zápasech definitivně rozplynul.

Preview: Hamburger SV - Schalke 04

Šlágr kola uvidí hamburská HSH Nordbank Arena, ve které čtvrté HSV přivítá Schalke 04, toho času na příčce třetí. Domácí se v případě výhru mohou posunout před svého konkurenta právě na pozici, která jako poslední zajišťuje start v Lize mistrů.

Löw chce Kuranyiho na Euro vzít

Trenérovi Německa Joachimu Löwovi se už v hlavě rodí nominace na mistrovství Evropy. Co se týče útoku, má už německý kouč patrně jasno. Kromě stálic Gomeze, Podolského a Kloseho nejspíš vybere Kuranyiho s Helmesem.

Schalke 04 - Energie Cottbus 5:0

Schalke ve velkém stylu odčinilo debakl z Brém. Chotěbuzi doma nedalo šanci a rozneslo jí 5:0. První braku zařídil vlastencem da Silva, poté už úřadoval Kevin Kuranyi, který čtyřmi brankami zařídil vše ostatní.

Preview: Schalke 04 - Energie Cottbus

Říká se, že nové koště dobře mete. O tom, zda je to vždy pravda, se brzy přesvědčí v Gelsenkirchenu. Domácí Schalke to ale nebude mít jednoduché, přivítá totiž Energii Chotěbuz, která srdnatě bojuje o záchranu.

Po ligovém debaklu už fotbalisty Schalke nepovede trenér Slomka

Vedení německého fotbalového klubu Schalke 04 se rozhodlo odvolat trenéra Mirka Slomku, poté co tým utrpěl v sobotním ligovém utkání debakl 1:5 od Werderu Brémy. O tom, kdo povede aktuálně třetí tým bundesligy do konce sezony, rozhodnou funkcionáři ještě během dneška.

Werder Brémy - Schalke 04 5:1

V Brémách padaly góly. Ve špičkovém duelu o mezinárodní pozice rozstřílely domácí Brémy hostující Schalke 04 5:1. Werder chytil opět dech a díky domácímu úspěchu se vyhoupl na druhou příčku za Bayern Mnichov. Naproti tomu inkasovala Schalke 04 tři dny po vyřazení ze čtvrtfinále Ligy mistrů hořkou porážku a klesla z druhého na čtvrté místo.

Preview: Werder Brémy - Schalke 04

Asi nejšťavnatějším utkáním 28. kola 1. Bundesligy by měl být očekávaný souboj mezi domácími Brémami a Schalke 04. Oba týmy totiž bojují o prestižní druhou příčku za vedoucím Bayernem, na níž se prozatím drží právě Schalke, ale čtvrtý Werder ztrácí pouhý bod.

Barça udělala další krok směr Moskva

Barcelona nezaváhala ani na domácí půdě a po vítězství 1:0 postoupila přes Schalke do semifinále. Hostům se podařilo zraněními decimovanou Barcu v prvním poločase chvílemi zatlačit, ale gól do šatny je poslal definitivně do kolen, poločas druhý už naprosto ovládli Katalánci.

Barcelona musí, Schalke může

Rozpačitou sezónu musí dnes Barcelona proměnit v postup do semifinále Ligy mistrů. Pokud se do Kataláncům nepodaří, výrazně vzroste tlak na kouče Rijkaarda i celý tým. Z prvního čtvrtfinálového zápasu na hřišti Schalke Barcelona přivezla výhru 1:0.

Schalke 04 - Hansa Rostock 1:0

Schalke 04 zaslouženě získalo tři body z domácího utkání proti Hanse Rostock. Svěřenci Mirka Slomky platili po celý zápas za aktivnější tým, výsledek byl nakonec pro Hansu milosrdný. Domácí v tabulce poskočili na druhou příčku.

Preview: Schalke 04 - Hansa Rostock

Po Barceloně přivítá Schalke ve své Veltins Areně soupeře jiného formátu – Hansu Rostock, která je po neuspokojivých výsledcích z posledních týdnů dosti namočená v boji o záchranu.