Hertha BSC Německo - Hertha BSC - Zprávy

V dohrávce 30. kola přivítá Hertha na domácím stadionu Freiburg

Pro připomenutí, kvůli koronavirové nákaze musely být odloženy tři duely berlínského klubu. Bude nutné z nich vytěžit pokud možno maximum, protože současná situace není dobrá. Pět kol před koncem se tým Pála Dárdaie nachází na sestupové příčce, tedy po osmi rokách mezi elitou hrozí reálně pád o patro níž. Oproti tomu ve Freiburgu můžou být s letošní sezonou spokojení, byť to nakonec na účast v Evropské lize patrně stačit nebude.

Lehmann skončil ve vedení Herthy kvůli rasistickému vzkazu

Bývalý německý reprezentační brankář Jen Lehmann skončil v dozorčí radě bundesligové Herthy kvůli nevhodné rasisticky zabarvené zprávě, kterou poslal bývalému fotbalistovi černé pleti Dennisi Aogovi. Zpráva naznačovala, že Aogo získal práci jako televizní komentátor jen kvůli svému původu.

Ozvěny z Bundesligy: Stará dáma žádá nový lak. Snad už po sezoně

První utkání po karanténě vypadalo veskrze dle očekávání. Berlínská Hertha si nakonec z Mohuče odvezla cenný bod, od něhož se může odrazit k úspěšnému dohrání sezony. Bude to však stačit? Nelze se ubránit dojmu, že klub z hlavního města netuší, jak učinit krok směrem k zářné budoucnosti, která mu přitom má patřit. V Berlíně leží na stole několik otázek, odpovědi ale očividně absentují.

Mainz si rozdělil body s Herthou, která zůstává s sestupovém pásmu

Mainz remizoval 1:1 v odloženém zápase s Herthou BSC. Oba góly padly v prvním poločase, ve druhé půli byli aktivnější domácí, avšak největší neproměněnou šanci zápasu spálil v 83. minutě hostující Piątek.

Hertha se vrací po karanténě zápasem s Mainzem, o udržení musí zabojovat

Poslední zápas před nařízenou karanténou odehrála Hertha Berlín 10. dubna. První dohrávka čeká tým z hlavního městě Německa již v pondělí 3. května na půdě Mainzu.

Hertha včetně Daridy musí kvůli koronaviru na dva týdny do karantény

V týmu Herthy se potvrdil v krátké době čtvrtý případ nákazy koronavirem a všichni hráči včetně Vladimíra Daridy i realizační tým musí nastoupit do dvoutýdenní karantény. Vedení klubu oznámilo, že bude muset odložit nejbližší tři ligové zápasy. V původním termínu neodehraje nedělní důležitý záchranářský souboj s Mohučí, ani následující duely s Freiburgem a Schalke 04.

Hertha navzdory přesilovce s Gladbachem jenom remizovala

Osmdesát minut hráli svěřenci Pála Dárdaie proti deseti, jelikož byl vyloučen gólman Yann Sommer. Početní výhodu proti Gladbachu ale nakonec nevyužili. Situace v boji o udržení dál zůstává dramatická. Naopak Hříbata mají na kontě čtyřicet bodů, což je nechává dál ve hře o evropské poháry.

Gladbach chce proti Herthě uhrát třetí výhru v řadě

Hříbata věří, že černé období sedmi porážek v řadě (včetně Ligy mistrů a DFB-Pokalu) se už nebude opakovat. Pořád totiž existuje možnost navrátit se zpět na pohárové pozice. Nicméně Stará dáma se v posledních dvou kolech prezentovala soustředěnějším a odhodlanějším výkonem, za což byla odměněna jednou výhrou a jednou remízou.

Hertha propustila trenéra brankářů

Hertha BSC propustila trenéra brankářů Zsolta Petryho za komentáře na téma homosexuality a migrace v maďarském tisku. Německý tým uvedl, že byl s prací bývalého maďarského reprezentanta spokojen, ale jeho výroky se neslučují s klubovými hodnotami, k nimž patří tolerance a diverzita.

Berlínské derby vítěze nepoznalo, Union doma plichtil s Herthou

Ostré, ale férové derby dvou berlínských klubů nabídlo finální plichtu. Dost práce měl hlavně rozhodčí Sascha Stegemann, který na hrací ploše řešil hned několik emotivních a vypjatých okamžiků, přesto se mu podařilo dohrát utkání bez udělení červené karty. Za domácí nejprve skóroval Robert Andrich, o odpověď hostů se pak postaral gólem z penalty Dodi Lukebakio.

Bitva o Berlín na závěr bundesligového programu: Union doma přivítá Herthu

Berlínské derby zakončí sedmadvacáté kolo Bundesligy. Byť je Hertha určitě na poli německé nejvyšší soutěže daleko zkušenějším klubem, letos prostě tahá za kratší konec oproti Unionu. Zatímco hosté horlivě usilují o zachování své prvoligové příslušnosti, domácí pořád mohou pomýšlet na postup do pohárové Evropy, kde naposledy a též jedinkrát působili v roce 2001.

Leverkusen prohrál na Hertě, ta rozhodla už v první půli

Leverkusen prohrál v neděli odpoledne na půdě Herthy Berlín 0:3. Bayer byl mírným favoritem zápasu, ve svojí roli však selhal a o osudu utkání už bylo v podstatě rozhodnuto po první půli.

Hertha bude bez vykartovaného Daridy, doma narazí na Leverkusen

Hertha ani Leverkusen nemohou hodnotit průběh této sezóny nikterak pozitivně. Zatímco domácím se ovšem nedaří prakticky po celou dobu, hosté začali výrazně strádat až v novém roce. Hledat vzpruhu ve vzájemném utkání tak pro ně bude jednoznačnou prioritou, oba týmy se potřebují nastartovat, aby naplnily svoje cíle, a začít by zajisté chtěly v tomto měření sil.

Za osm sezón v Bundeslize druhé vyloučení. Hertha s hříšníkem Daridou padla v Dortmundu

Hertha neodehrála vyloženě špatně první půli, v té druhé ovšem nakonec Dortmund potvrdil roli favorita, a v tabulce se tak, aspoň dočasně, posunul na páté místo. O rozhodující trefu se postaral Julian Brandt, svou třetí branku v Bundeslize si připsal německo-kamerunský talent Youssoufa Moukoko, přičemž duel nabídl i vyloučení českého záložníka Vladimíra Daridy.

Dortmund potřebuje v Bundeslize nezahálet, doma přivítá o záchranu usilující Herthu

Dortmund v Bundeslize musí tvrdě bojovat, aby se vešel alespoň do první čtyřky průběžného pořadí, která má zaručenu kvalifikaci do Ligy mistrů pro příští sezónu. Minulý nezdar v derby proti Bayernu sice jeho plány jaksi narušil, nicméně i tak jsou domácí v poměrně dobré pohodě, protože v úterý zaznamenali úspěch na evropské scéně. V lize teď přivítají berlínskou Herthu.