Další články

Bývalý reprezentant Droppa bude hrát fotbal v Karagandě

Bývalý reprezentant Lukáš Droppa bude v kariéře pokračovat v Šachtaru Karaganda. Devětadvacetiletý záložník s kazašským klubem podle jeho webu podepsal smlouvu na rok a půl, ČTK to potvrdil i hráčův agent Pavel Zíka.

Valenta se stává dalším, už třetím Čechem v Kazachstánu

Do kazašského klubu Šachtar Karaganda zamířil v krátké době další český fotbalista. Aktuálně osmý celek tamní nejvyšší soutěže získal po obránci Jakubu Chlebounovi také záložníka Jiřího Valentu, který do postsovětské destinace přestoupil z Mladé Boleslavi.

Vošahlík bude hostovat v kazašské Karagandě

Jan Vošahlík znovu opouští pražskou Slavii. Pětadvacetiletý ofenzivní hráč, který se v zimě vrátil z hostování v Českých Budějovicích, bude nyní pro změnu hostovat do konce roku v kazašském celku Šachtar Karaganda. Slavia o tom informovala na svých internetových stránkách.

Maccabi Haifa - Šachtër Karagandy 2:1

Fotbalisté Maccabi Haify dokázali na závěr skupiny poprvé zvítězit a alespoň částečně odčinili nepovedený průběh ve skupině. V domácím prostředí to sice proti kazašské Karagandě neměli jednoduché a prohrávali od konce úvodního dějství po proměněné penaltě, nicméně nakonec dokázali v závěrečné dvacetiminutovce utkání otočit.

Preview: Maccabi Haifa - Šachtër Karagandy

Týmy PAOK Soluň a AZ Alkmaar mají postup jistý, až z dálky se na ně dívají dva poslední kluby. Právě ty se na Kiryat Eliezer Stadium v Haifě utkají o třetí místo. Pro Šachter i Maccabi to bude zároveň i pokus o první výhru v soutěži.

Šachtër Karagandy - PAOK Soluň 0:2

Fotbalisté řeckého PAOK potvrdili roli favorita na půdě kazašské Karagandy a díky třem bodům si s přehledem zajistili postup do jarní části Evropské ligy. V posledním utkání doma s Alkmaarem se tak porvou o první příčku. Po bezbrankovém prvním poločase šli hosté do vedení necelých deset minut po přestávce a svůj náskok pojistili ve druhé nastavené minutě. Ve skupině tak zůstávají neporaženi s jedenácti body na kontě.

Karaganda má poslední naději, musí doma porazit PAOK

Páté kolo Evropské ligy nabídne klasicky všech čtyřiadvacet utkání, netradiční jsou ovšem časy některých z nich. Kromě většiny duelů od sedmi hodin či devíti hodin a pěti minut se hned tři zápasy odehrají od šesti a jeden od čtyř odpoledně. V něm Šachtar Karaganda přivítá PAOK Soluň.

AZ Alkmaar - Šachtër Karagandy 1:0

Alkmaar je jednou nohou v další fázi Evropské ligy, v současné chvíli je druhý za PAOK Soluň jen díky horšímu skóre. Na zbylé dva odpadlíky, včetně Šachťoru Karaganda, nad kterým domácí zvítězili těsně 1:0 zásluhou trefy Celsa Ortíze z 55. minuty, má dvě kola před koncem téměř nedostižitelný šestibodový náskok.

Preview: AZ Alkmaar - Šachtër Karagandy

Fotbalisté Alkmaaru si mohou v domácím prostředí zajistit postup do jarní části Evropské ligy a potřebují k tomu doma porazit kazašskou Karagandu a zároveň prohru Maccabi proti PAOK Soluň. První vzájemný zápas byl velmi vyrovnaný a kazašský celek vybojoval po právu cenný bod po remíze 1:1.

Šachtër Karagandy - AZ Alkmaar 1:1

Fotbalisté Alkmaaru nedokázali navázat na dobrý vstup do základní skupiny a na půdě kazašské Karagandy přišli o cenné dva body. Celkově jich mají na kontě pět a v tuto chvíli se dostali na první pozici. Karaganda potřetí za sebou v Evropské lize vedla, tentokráte o svůj náskok přišla ještě v prvním dějství a nakonec musí být spokojena alespoň s jedním bodem. V tabulce má na svém kontě dva body a uchovala si naději na postup mezi 32 nejlepších.

Preview: Šachtër Karagandy - AZ Alkmaar

Fotbalisté Alkmaaru zvládli skvěle vstup do základní skupiny Evropské ligy a po dvou zápasech mají na kontě čtyři body, navíc to mohlo být ještě lepší. Po vítězství 1:0 na půdě izraelské Haify vedli až do samého závěru nad papírově největším konkurentem skupiny z PAOK 1:0, ovšem brankou ve třetí nastavené minutě se museli spokojit s remízou.

Šachtër Karagandy - Maccabi Haifa 2:2

Šachtër Karagandy neměl při kazašském domácím debutu v hlavní části evropských pohárů k premiérové výhře daleko díky dvěma trefám v prvním dějství, úspěšné střídání hostů o přestávce je ovšem přes bojovný výkon o tři body připravilo.

Preview: Šachtër Karagandy - Maccabi Haifa

V historicky prvním utkání kazašského celku v pohárové Evropě Šachťor nezklamal - v Soluni na půdě PAOKu sice prohrál, ale vítězný gól přišel až ve čtvrté minutě nastavení. Nyní bude chtít získat první body doma proti Haifě.

PAOK Soluň - Šachtër Karagandy 2:1

Až do samotného nastavení druhého poločasu se statečně držel Šachtar Karaganda, ovšem nic mu to nakonec nebylo platné. Domácí PAOK Soluň obrátil nepříznivé skóre a zvítězil 2:1 díky Vukićově brance z 92 minuty.