Udinese Calcio Itálie - Udinese Calcio - Zprávy

Jankto se při návratu do základní sestavy Cagliari dočkal bodu

Týmy Udinese a Cagliari ve 25. kole Serie A potvrdily nepříliš dobrou výkonnost z poslední doby a po remíze 1:1 se rozešly smírně. Na rychlý úvodní gól Jordana Zemury ještě do poločasu stihl zareagovat Gianluca Gaetano. Zatímco Rossoblu tak přišli o možnost získat premiérové venkovní vítězství v ročníku, Bianconeri nedosáhli na první dva po sobě jdoucí ligové triumfy od loňského března. V základní sestavě hostů se po dvouzápasové pauze představil také český záložník Jakub Jankto.

Potvrdí Udinese senzační výhru z minulého kola?

Fotbalisté Udinese zvítězili v minulém kole nad slavným Juventusem a nejenže utnuli nelichotivou sérii výsledků, ale ještě si přilepšili v boji o záchranu. Zebry ale ještě vyhráno nemají a cenný výsledek musí potvrdit v následujícím kole proti jinému sestupem ohroženému týmu Cagliari.

Staré dámě doma zbyly jen oči pro pláč, Udinese trestalo z ojedinělé šance

Juventus zaznamenal v dohrávce 24. kola po výsledku 0:1 proti Udinese teprve třetí porážku v sezoně. Domácí prostředí přineslo Staré dámě herní převahu, v zakončení byl ale úspěšnější soupeř. Jediná branka padla ve 25. minutě poté, co Lautaro Giannetti stál po odrazu míče ve správný čas na správném místě a bez komplikací vstřelil svůj první gól v Serii A. Zatímco remízoví mistři z Udine získali veledůležité body v souboji o setrvání v první lize, tak favorit z Turína pustil druhou prohrou v řadě na čele tabulky do trháku vedoucí Inter.

Juventus chce proti Udinese zpět na vítěznou vlnu

Fotbalisté Juventusu přišli o dlouhou sérii neporazitelnosti a ve dvou kolech v řadě nezvítězili. Před týdnem navíc nezvládli prestižní Derby d'Italia a tak před nimi stojí jasný úkol - porazit Udinese a vrátit se zpět na vítěznou vlnu. "Stará dáma" už ztrácí na čelo sedm bodů, ale musí se mít na pozoru i před dotírajícím Milánem.

Střelecká dominance přišla Udinese vniveč, prořídlé ochozy jeho stadionu gól neviděly

Udinese remizovalo ve 23. kole Serie A na vlastním hřišti s Monzou 0:0. Bianconeri v zápase pykali za nedávné rasistické urážky gólmana AC Milán Mikea Maignana z řad svých fanoušků, kvůli kterým byla část tribuny uzavřena. Navzdory komornější atmosféře Le Zebrette v utkání střelecky dominovali, přičemž nejaktivněji se v tomto ohledu jevil Lorenzo Lucca, žádnou šanci však v přesný zásah nepřetavili.

Trápící se Udinese pokusí napodobit zápas s Bolognou proti Monze

Udinese se nachází ve velmi špatném bodu, z něhož je jen krůček k sestupové propasti. Popostrčit ho do ní bude chtít Monza, která sice v porovnání s minulou sezonou tak nezáří, ale pořád dokáže generovat mnohem lepší výsledky než domácí.

De Ketelaere našel v Lombardii správnou adresu a posunul Atalantu do elitní čtyřky

Fotbalisté Atalanty porazili ve 22. kole Serie A doma Udinese 2:0. Pohodový triumf si Orobici zajistili ještě před pauzou, kdy se postupně prosadili Aleksej Mirančuk a Gianluca Scamacca. Pod oba zásahy se přesnou přihrávkou podepsal host z AC Milán Charles De Ketelaere, jemuž přesun v rámci Lombardie prospěl, když zaznamenal již šestou asistenci v ligovém ročníku. Nerazzurri tak před vlastními fanoušky vyhráli už pátý ligový duel v řadě a i díky tomu se v neúplné tabulce posunuli na čtvrtou příčku.

Udinese se potřebuje vzchopit, Atalanta ale našla ofenzivní tempo

Udinese v minulém kole sahalo po překvapivém úspěchu proti AC Milán, ale nakonec se muselo opět smířit s porážkou. A ani následující kola pro něj nebudou snadná. Už v sobotu odpoledne se totiž vypraví do Bergama, kde na něj už dychtivě čeká ofenzivní gólostroj.

Udinese potrestá fanoušky: Za rasismus doživotní zákaz na stadion

Fanoušci Udinese, kteří při sobotním utkání italské ligy rasisticky uráželi brankáře AC Milán Mikeho Maignana, dostanou od klubu doživotní zákaz vstupu na stadion. Informovala o tom agentura ANSA.

Za rasistické chování kontumace? Infantino chce zpřísnit postihy

Předseda FIFA Gianni Infantino odsoudil chování fanoušků Udinese, kteří při sobotním utkání italské ligy rasisticky uráželi brankáře Mikeho Maignana z AC Milán. Podobné prohřešky chce v budoucnu trestat kontumací. Informovala o tom agentura ANSA.

AC Milán opět ukrojil z manka na čelo soutěže, Udinese prohrálo na hřišti i v hledišti

Hráči AC Milán si ve 21. kole Serie A odvezli ze hřiště Udinese výhru 3:2. Hosty sice poslal po půlhodině hry do vedení Ruben Loftus-Cheek, jenže ve 42. minutě dorovnal stav Lazar Samardžič. Na ránu srbského středopolaře nedosáhl gólman Mike Maignan jen chvíli poté, co se stal terčem rasistických urážek ze strany domácích příznivců, kvůli kterým sudí duel na krátký moment přerušil. V základní hrací době se oba celky prosadily ještě jednou, a o vítězi tak rozhodl až nastavený čas. V něm skóroval Noah Okafor, jenž přiblížil Rossoneri vedoucímu Interu na rozdíl šesti bodů.

AC Milán touží oplatit Udinese listopadovou porážku

V loňském kalendářním roce dokázalo Udinese porazit slavný AC Milán jak na jeho půdě, tak i doma a nyní se to pokusí zopakovat. Hosté mají opačný úkol, vrátit "Zebrám" porážky a pojistit si průběžné třetí místo.

Povadlé Fialky postavil na nohy až strádající rebel z Angoly

Hráči Udinese remizovali ve 20. kole Serie A na hřišti Fiorentiny po sympatickém výkonu 2:2. Bianconeri vstoupili do utkání velmi dobře a z gólu se radovali už po 10 minutách, když se po hezké akci prosadil Sandi Lovrič. Slovinský záložník navíc zhruba čtvrthodinu před koncem nahrál na branku Floriana Thauvina, která se jevila být vítěznou. V 87. minutě však proměnil pokutový kop M’Bala Nzola, jenž i kvůli špatné střelecké formě odmítl účast na Africkém poháru v dresu podceňované Angoly a dal přednost klubu.

Udinese umí vystrčit růžky, Fiorentina ale málokdy šlápne vedle

Udinese minulé kolo nezvládlo a po delší době opět prohrálo. Na porážku od Lazia bude chtít tým trenéra Cioffiho reagovat v neděli navečer, kdy se vypraví do Florencie. Tamní "Fialky" mají taky co napravovat, ale je otázka, jak na tom budou fyzicky.

Lazio na výletě do Udine opět uspělo. Římany vysvobodili sváteční střelci

Hráči Lazia navázali na dobrou formu i v novém roce, když v 19. kole Serie A porazili Udinese na jeho půdě 2:1. Vyrovnaný duel gólově otevřel už ve 12. minutě Luca Pellegrini, pro kterého šlo o vůbec první zásah v nejvyšší italské soutěži. Tři body však hostům zařídila až trefa Matíase Vecina v 76. minutě duelu. Biancocelesti tak na hřišti bíločerných neprohráli od roku 2013 a zároveň se díky třetí výhře v řadě posunuli alespoň dočasně na šesté místo v tabulce. Domácí naopak zůstávají i nadále velmi blízko sestupovému pásmu.