Parma Calcio Itálie - Parma Calcio - Zprávy

Obrana oslabené Parmy musí zastavit nejlepšího střelce ligy

Už ve dvou posledních kolech se Sampdorii nepovedlo bodovat a jen hodně nerada by tohle číslo ještě zvýšila. Parma zase ve čtyřech posledních utkáních jen remizovala a přísun tří bodů by se jí také náramně hodil.

Kuckova trefa nestačila, Parma s Chievem jen remizovala

Chievo evidentně hodně tížilo břemeno v podobě nutnosti záchrany. Od té doby, kdy byl její osud definitivně zpečetěn, totiž Mussi Volanti začali sbírat body. Dnes si je rozebrali s Parmou, které ani gól Juraje Kucky na výhru nestačil.

Dokáže sestupující Chievo po Laziu překvapit i Parmu?

Chievo se sice definitivně rozloučí s první ligou a minimálně rok bude působit o soutěž níž, ale hodlá odejít s velkou parádou. Že je toho schopné, ukázalo v minulém kole proti Laziu. V neděli odpoledne bude chtít to samé zopakovat na domácí půdě proti Parmě.

Milán veze z Parmy jen bod

Velmi podprůměrný výkon předvedl v boji o Ligu mistrů AC Milán, který na hřišti Parmy pouze remizoval 1:1 a pár kol před koncem znovu nabídl čtvrtou pozici svým konkurentům. Hosté sice na Stadio Ennio Tardini vedli zásluhou střídajícího Castilleja, jenomže před koncem utkání vyrovnal z volného přímého kopu portugalský veterán Bruno Alves.

Milán potřebuje zvítězit v Parmě, povede se mu to?

Další kolo italské nejvyšší soutěže odstartují krátce po poledni na stadionu Ennio Tardini FC Parma a AC Milán. Pro oba týmy půjde o důležité klání, domácí Ducali potřebují body v boji o záchranu, kam díky špatným výsledkům postupně zabředli, AC Milán si zase nemůže dovolit zaváhat z důvodu udržení čtvrtého místa.

Sassuolo i přes převahu remizovalo s Parmou 0:0, hosté zahodili pokutový kop

Sassuolo se sice s Parmou rozešlo bez branek, ale diváci se v zápase rozhodně nenudili. K vidění byla spousta šancí zejména na domácí straně, ovšem i Parma přispěla trochou do mlýna, když v prvním poločase nedokázala proměnit pokutový kop. Fabia Ceravola výborně vychytal Andrea Consigli.

Sassuolo a Parma chtějí zastavit pád tabulkou

V první polovině sezony se zdálo, že Sassuolo a Parma budou bojovat o místenky zaručující pohárovou Evropu, jenomže na jaře přišlo velké vystřízlivění a pád tabulkou, který se oběma týmům zatím nepodařilo nadobro zastavit. Aktuálně se na Mapei Stadium představí jedenáctý tým soutěže proti čtrnáctému.

Turín i přes velkou snahu v Parmě nedokázal skórovat

Turín nevyužil šanci přiblížit se vysněným pohárům, neboť proti Parmě vyšel střelecky naprázdno. A protože to samé neštěstí potkalo i Ducali, body se dělily, aniž by diváci viděli branku.

Turín nevzdává boj o poháry, proti je domácí Parma

Turín stále živí pohárové naděje a to zvláště poté, co ve vzájemném souboji odklidil z cesty přímého konkurenta. Utkání proti Sampdorii mu ale vzalo hodně sil, čehož se nyní pokusí využít Parma. Ta se kvůli nepovedeným výkonům dostává blízko k propasti.

Frosinone poprvé doma vyhrálo, v dramatickém utkání porazilo Parmu 3:2

Frosinone vykřesalo naději a první domácí výhrou v sezoně, nutno podotknout těžce vydřenou, minimálně do zápasu Boloni snížilo velkou ztrátu na nesestupové pozice. Canarini urvali výhru 3:2 nad Parmou až v neuvěřitelné třinácté minutě nastavení, kdy proměnil pokutový kop Daniel Ciofani.

Frosinone chce proti Parmě vykřesat naději

V neděli Frosinone doma prohrálo a pokud se tak stane i v dalším utkání s Parmou, bude jeho osud už hodně nahnutý. Matematicky sice ještě bude mít šanci, ale jen velmi malou. Parma je na třináctém místě a od sestupových příček dostatečně daleko, to ale neznamená, že nebude chtít ve Frosinone zvítězit.

Atalanta vyhrála v Parmě a stále může pomýšlet na Ligu mistrů

Atalanta využila včerejšího zaváhání AC Milán a po výhře v Parmě 3:1 ztrácí na čtvrté místo jenom tři body. Parmu sice poslal v prvním poločase do vedení Gervinho, ale ještě do přestávky vyrovnal Mario Pašalić a čtvrthodinu před koncem zápasu otočil výsledek dvougólový Duván Zapata.

Parmu doma čeká ambiciózní Atalanta

Parma i Atalanta před reprezentační přestávkou citelně ztratily a ze vzájemného souboje potřebují získat tři body. Vyhrát ale může jen jeden, Atalanta v prvním zápase na vlastním stadionu hladce zvítězila 3:0, ovšem na Ennio Tardini se očekává zcela jiný průběh.

Lazio i bez Immobileho rozstřílelo Parmu 4:1

Fotbalisté římského Lazia ukázali proti Parmě svojí sílu a soupeře vymazali už po prvním poločase čtyřmi brankami. Kouč Simone Inzaghi se tak přesvědčil, že to jde i bez jeho nejlepšího střelce Cira Immobileho, který v tomto utkání vinou karet absentoval. První hvězdou zápasu se stal Luis Alberto, autor dvou branek a jedné asistence. Parma dokázala v závěru utkání už jen mírnit porážku na konečných 1:4.

Lazio potřebuje s Parmou uhrát tři body

Lazio čeká na Stadio Olimpico nevyzpytatelný, avšak oblíbený soupeř FC Parma. Domácí za posledních deset let podlehli Ducali jen dvakrát, zatímco v osmi případech slavili vítězství. Tři body potřebuje Inzaghiho družina i tentokrát, aby se udržela v kontaktu se čtvrtým místem. Scházet bude kanonýr Ciro Immobile.