Hellas Verona Itálie - Hellas Verona - Zprávy

Verona v Miláně opět neprolomila více než stoletou kletbu. AC dovedl k vítězství Leao

AC Milán potvrdil v pátém kole Serie A roli favorita, když na domácí půdě porazil Veronu 1:0. Jediným střelcem utkání se stal již v osmé minutě Rafael Leao, jenž i v nové sezoně předvádí působivé výkony. Čistým kontem pomohl domácím i Marco Sportiello, pro kterého to byl při zranění jedničky Mikea Maignana 200. ligový start. Hellas tak na hřišti Rossoneri nezvítězil už 38 zápasů v řadě.

AC Milán potřebuje zareagovat na zpackané derby

Fotbalisté AC Milán mají za sebou nepovedený týden, ve kterém nedokázali držet krok s Interem a doma neporazili v Lize mistrů ani Newcastle. V obou zápasech však předvedli diametrálně odlišný výkon a zejména ukázaná hra proti Strakám je příslibem. Na San Siro v sobotu odpoledne dorazí Hellas, jemuž se nevede špatně.

Střelecký konkurz ve Veroně marně hledal vítěze, domácím ustrážil bod skvělý Montipó

Verony remizovala v utkání čtvrtého kola italské Serie A na domácím hřišti s Bolognou 0:0. Jediným hráčem, který dokázal "dopravit" míč do sítě, byl v první půli útočník žlutomodrých Federico Bonazzoli, tomu však gól následně sebral videorozhodčí pro ofsajd. Domácí mužstvo pak ve zbytku duelu podržel několika důležitými zákroky gólman Lorenzo Montipó. Oba týmy poprvé od roku 2014 hrály ve vzájemném střetnutí bez branek a nadále zůstávají na pozicích ve středu tabulky.

Verona přivítá v domácím prostředí Boloňu

Až v pondělí večer odehrají své utkání 4. kola týmy Hellasu a Boloni. Oba celky už mají za sebou překvapivý výsledek proti velkému favoritovi. Zatímco Verona obrala o body AS Řím (2:1), Boloni se podařilo něco podobného s Juventusem (1:1). Jak ale dopadne jejich vzájemný duel?

Sassuolo ukázalo sílu, o první výhru v sezoně ho nepřipravila ani školácká chyba veterána

Hráči Sassuola se ve třetím kole Serie A dočkali premiérového vítězství v ročníku, když doma porazili Veronu 3:1. Neroverdi se brzy dostali do vedení, po změně stran však srovnal Cyril Ngonge, jehož nenápadný centr skončil díky chybnému úsudku 36letého brankáře Andrey Consigliho v síti. Přesto Hellas kvůli následným dvěma gólům Domenica Berardiho na body nedosáhl, a nezopakoval tak počin z titulové sezony 1984/1985, kdy dosud jedinkrát vstoupil do nejvyšší italské soutěže třemi výhrami v řadě.

Sassuolo se potřebuje probrat. Hellas je naopak stoprocentní

Hellas vstoupil do sezony naprosto fantasticky a bude chtít zůstat stoprocentní. V přímém rozporu se nachází forma Sassuola, kterému se zatím nedaří absolutně nic. Jak dopadne přímý střet těchto dvou mužstev?

Římská defenziva se neprobudila ani ve Veroně. Skalp věhlasného soupeře řídil Slovák Duda

Verona zdolala ve druhém kole Serie A římské AS 2:1. Hlavní postavou duelu se stal slovenský reprezentant Ondrej Duda, jenž v úvodu zápasu otevřel skóre precizní dorážkou a v závěru první půle pak přesným pasem ke skórování vyzval Cyrila Ngongeho. Žlutomodří tak i přes snížení hostů ve druhé půli zůstali stoprocentní, naopak Giallorossi se nadále potýkají s mizernou defenzivou a na svůj první tříbodový zisk nového ročníku stále čekají. Mastini nakonec o výhru nad favorizovaným sokem neobralo ani pozdní vyloučení Isaka Hiena.

Hellas přivítá krajně neoblíbeného soupeře. Přijede Dybalovo AS

Hellas si na sobotní večer pozval k sobě domů Římany a hodlá si napravit reputaci. Prohrál s nimi totiž už tři z posledních pěti utkání na půdě Stadio Marc'Antonio Bentegodi. A hostující Vlci budou favoritem i nyní, byť i Mourinhův tým na úvod zaváhal.

Verona na úvod sezony vyloupila Empoli. Výhru zařídil přehlížený náhradník ze Salernitany

Verona zvítězila v prvním kole Seria A na hřišti Empoli 1:0. Ačkoliv si domácí Azzurri především v první půli vytvořili více zajímavých příležitostí než jejich soupeř, gólové radosti se nedočkali. Sami naopak v 75. minutě po zaváhání gólmana Elia Caprileho inkasovali, když se o vítěznou branku žlutomodrých postaral Federico Bonazzoli. Host ze Salernitany tak dal zapomenout na jarní část minulého ročníku, kterou strávil z velké části na lavičce náhradníků.

Hellas s novým trenérem poprvé vyzkouší Empoli

Nechybělo moc a Hellas by teď kopal jen druhou ligu. Jenže v dodatečném zápase o udržení v Serii A dokázal nad Spezií vyhrát a proto se teď může směle připravovat na úvodní duel s Empoli. Toskánský celek naopak minule pozitivně překvapil.

Baroni po odchodu z Lecce zůstane v Serii A, stal se trenérem Hellasu

Hellas Verona povede po záchraně v Serii A trenér Marco Baroni. Vedení klubu, jenž si místo mezi elitou udržel až po boji v dodatečném zápase se Spezií, oznámilo, že s devětapadesátiletým koučem podepsalo roční smlouvu s opcí na další sezonu.

Lecce má nového kouče, trénovat ho bude D'Aversa

Lecce povede Roberto D'Aversa, kterého čeká třetí trenérské angažmá v nejvyšší italské soutěži. Bývalý kouč Parmy a Sampdorie Janov podepsal roční smlouvu s opcí v případě udržení v lize. Klub to uvedl na svém webu.

Spezia sestupuje, od Hellasu dostala tři branky!

Posledním sestupujícím ze Serie A se stala Spezia. Černého Petra jí přidělilo dodatečné utkání, které zvládla mnohem lépe ekpia z Verony. Děkuje za to jak brankáři Montipovi, tak především dvěma gólům Cyrila Ngongeho.

Spezia a Hellas svedou na půdě Sassuola závěrečný boj o všechno

Ani 38 kol nestačilo k určení všech tří sestupujících. Poprvé od sezony 2004/2005 tak o posledním ze smolařů rozhodne dodatečný zápas. O záchranu si to v něm rozdají týmy Spezie a Hellasu Verona.

AC Milán porazil Hellas 3:1, hosty čeká ještě dodatečný zápas o záchranu se Spezií

Rossoneri se rozloučili se sezonou i se Zlatanem Ibrahimovićem vítězstvím 3:1 nad Hellasem Verona. Pro hosty ještě porážka neznamená jistý sestup, protože je čeká dodatečný zápas se Spezií, která rovněž prohrála v Římě. Oba týmy tak mají shodný počet bodů. Pod milánskou výhru se brankami podepsali Olivier Giroud a dvougólový Rafael Leão.