Racing Strasbourg Francie - Racing Strasbourg - Zprávy

Marseille se při absenci afrických reprezentantů musela spokojit s remízou

Marseille remizovala v předehrávce 18. kola francouzské Ligue 1 se Štrasburkem 1:1. Domácí se museli popasovat s odlivem hned sedmi hráčů, kteří odjeli reprezentovat své země na Africký pohár. Navzdory tomu už ve druhé minutě skórovali zásluhou hlavičky Samuela Gigota. Hosté však naopak v samém závěru po premiérové trefě Jérémyho Sebase srovnali, čímž protáhli svou sérii bez porážky na šest soutěžních duelů v řadě.

Bude trpět Marseille kvůli Africkému poháru národů? V páteční předehrávce uvítá Štrasburk

Africký pohár národů se kvapem blíží. A jestli nějakou soutěž v Evropě notně postihne, pak bezpochyby také Ligue 1. Marseille je přitom jedním z těch celků, který kvůli tomuto turnaji opustí řada hráčů, jež patří minimálně do užšího výběru trenéra Gennara Gattusa. Nejen pro něj budou představovat úvodní lednové týdny těžkou pořízenou, včetně klání se Štrasburkem.

Přehlídka vlastních gólů udělala radost Štrasburku. Lille přišlo v Alsasku o pozoruhodnou sérii

Štrasburk porazil v 17. kole Ligue 1 na svém hřišti Lille 2:1 a připsal si první ligovou výhru nad Dogami od srpna 2017. Utkání se přitom nevyvíjelo pro domácí dobře, když už ve 20. minutě poslal soupeře do vedení do vlastní brány hlavičkující 20letý Abakar Sylla. V závěru první půle ale Alsasané srovnali rovněž zásluhou vlastního gólu, jehož autorem byl ještě o dva roky mladší Leny Yoro. Po změně stran pak jejich obrat dokonal parádní ranou další nadějný talent Junior Mwanga. Hostující čtyřnásobný francouzský šampion tak po sérii 15 soutěžních duelů v řadě bez porážky odjížděl domů s prázdnou.

Lille míní protáhnout sérii neporazitelnosti, venku narazí na lepšící se Štrasburk

Postavení v top čtyřce ligové tabulky Lille bezpochyby uspokojuje. Nově se, i díky novému formátu Ligy mistrů, postupuje z Ligue 1 do milionářské soutěže i ze čtvrté příčky, takže v tomto ohledu si celek ze severu Francie nemůže stěžovat. Že aktuálně patří k tomu lepšímu, co francouzská soutěž obecně nabízí, hodlá potvrdit také na závěr roku na půdě Štrasburku.

Zkušený matador pálil na Bretani ostrými. Štrasburk dosáhl tří bodů díky povedené první půli

Fotbalisté Štrasburku vyhráli v 16. kole Ligue 1 na půdě Lorientu 2:1. Hosté nakročili k tříbodovému zisku především ve zdařilé první půli, kdy je poslal do vedení utaženou střelou z hranice vápna Dilane Bakwa. Po změně stran pak navíc přidal rozhodující trefu velezkušený Kévin Gameiro, který ve vápně využil dostatečného prostoru nabídnutého hráči Les Merlus. Na úspěšném počínání hostí nakonec nic nezměnil ani snižující gól Bamby Dienga.

Šestnácté kolo Ligue 1 svede dohromady i Lorient a Štrasburk

Domácí zatím sesbírali dvanáct bodů, což v aktuální konstelaci stačí na předposlední příčku. Naopak Racing si před týdnem připsal na konto čtvrté vítězství, A to v kombinaci se třemi remízami stačí na střed tabulky.

Probuzení ofenzivy Le Havru k bodům nepomohlo. Silný finiš Štrasburku vyvrcholil v nastavení

Fotbalisté Štrasburku porazili v 15. kole Ligue 1 Le Havre 2:1. Fanoušci se dočkali úvodní branky již v prvním dějství, kdy se trefil hrotový útočník Emanuel Emegha. Hosté se následně dokázali prosadit teprve ve druhém soutěžním utkání z posledních devíti, když zaznamenal přesný zásah odchovanec klubu z Alsaska Yoann Salmier. Z poslední akce utkání se však nakonec radovali hráči Racingu, jejichž čekání na tříbodový zisk trvající od 24. září ukončil obránce Abakar Sylla.

Strasbourg chce proti Le Havru ukončit sérii bez výhry

Ne, že by svěřenci Patricka Vieiry nesbírali body, protože to by jim patřila nižší než čtrnáctá příčka, avšak ta barážová zůstává nebezpečně blízko. Ani Les Ciel et marine k ní nemají daleko, nicméně jejich herní projev působí o poznání svěžejším dojem.

Brest přidělal Vieirovi další vrásky na čele. Štrasburk znovu nevyhrál a prodloužil své čekání

Fotbalisté Štrasburku v dohrávce 12. kola Ligue 1 prohloubili své výsledkové trápení, když na hřišti Brestu remizovali 1:1. O úvodní trefu se na konci první půle postaral domácí útočník Jérémy Le Douaron, jenž se do celku z regionu Bretaň dostal před třemi roky z klubu působícího až ve čtvrté nejvyšší francouzské soutěži. V 80. minutě však srovnal nizozemský mladík Emanuel Emegha. Navzdory jeho úspěchu hosté nedokázali najít recept na výhru již v osmém ligovém klání po sobě a s legendárním Patrickem Vieirou na lavičce se nachází jen dva body od sestupového pásma.

Brest může v dohrávce poskočit na pátou příčku, potřebuje doma skolit malátný Štrasburk

Francie se v tomto týdnu, kdy mají všechny kluby figurující v pohárové Evropě volno od svých povinností, rozhodla dohnat vlastní resty. A po středečním Choc des Olympiques ještě zbývá zjistit v Ligue 1 výsledek mezi Brestem a Štrasburkem. Zápas zhatila v listopadu silná bouře Ciarán, která zhruba před měsícem plenila nejenom území Bretaňského poloostrova.

Racing si přivezl mizernou formu i do Remeše. Štrasburk odsoudily k neúspěchu mladé pušky

Hráči Remeše ve 14. kole francouzské Ligue 1 nezaváhali a po vítězství 2:1 nad Štrasburkem získali důležité tři body. Úvodní zásah zaznamenal po pohledné kombinaci už v 10. minutě mladý Maročan Amir Richardson, pro kterého se jednalo o třetí branku v sezoně. Ještě před pauzou navíc domácí klub vedení navýšil, když při akci 21letého Mohameda Daramyho pomohl míči do sítě hostující Lucas Perrin. Klub z Remeše tak nad Racingem vyhrál před vlastním publikem poprvé od roku 2018.

Dva kluby z Grand Est proti sobě: Remeš míní po dvou prohrách zabrat, přivítá Štrasburk

Bitvou o Grand Est započne dění francouzské nejvyšší soutěže v rámci čtrnáctého kola. Na půdu Remeše zavítá její lokální rival ze Štrasburku, který si doposud počínal po výsledkové stránce hůře a nachází se jen těsně nad pásmem sestupu. Domácí naopak směle usilují o místa zaručující účast v pohárové Evropě pro příští sezónu. A nyní se mohou přisát na top čtyřku.

Štrasburk byl za bojovnost odměněn bodem, podzimní šeď Marseille mírnil Clauss

Štrasburk remizoval ve 13. kole Ligue 1 s Marseille 1:1. K bodovému zisku nakročil tým z Alsaska už v šesté minutě, kdy zužitkoval přihrávku zkušeného Kévina Gameira nizozemský útočník Emanuel Emegha. Hosté měli po inkasovaném gólu mírnou převahu, zmohli se ovšem pouze ke srovnání díky trefě Jonathana Clausse. Celek z jihu Francie tak navázal na nevalné podzimní výkony a v tabulce nadále zůstává za očekáváním.

Nesmlouvaví bojovníci na hřišti, teď již v rolích trenérů: Štrasburk uvítá Marseille

Když se Patrick Vieira a Gennaro Gattuso proháněli po trávnících v rolích hráčů, platili za ty hlavní hradby středu bitevního pole. Byli kolikrát nesmlouvaví, tvrdí a nepříjemní v osobních soubojích. V pozici trenérů samozřejmě musejí emoce více krotit. Pokud však v utkání jejich klubů, tedy Štrasburku a Marseille, bude husto, jako když hráli oni sami, máme se na co těšit.

Vzepětí Clermontu neslo podobu venkovní remízy, Štrasburk neunesl verdikt videorozhodčího

Hráči Štrasburku neprolomili čtyřzápasovou sérii bez vítězství ani v 11. kole Ligue 1, když na domácí půdě remizovali s předposledním Clermontem 0:0. Le Racing postupně zvyšoval tempo hry a ve druhém poločase se mu dokonce podařilo skórovat, z důvodu ofsajdového postavení však gól neplatil. Následně se nechal za zbytečnou druhou žlutou kartu vyloučit Marvin Senaya, a tým z Alsaska tak na vlastním hřišti ztratil další body. Hostům se naopak podařilo překvapit dalšího favorita a ve třech ze čtyř posledních zápasů neprohráli.