Olympique Lyon (ženy) Francie - Olympique Lyon (ženy) - Zprávy

Další články

Fotbalistky Lyonu potřetí vyhrály Ligu mistryň

Fotbalistky Olympique Lyon porazily ve finále Ligy mistryň po penaltovém rozstřelu Wolfsburg a soutěž vyhrály potřetí v historii. Zároveň svému soupeři oplatily tři roky starou finálovou porážku. V normální hrací době skončil zápas 1:1, v prodloužení gól nepadl.

Slavia Praha (ženy) - Olympique Lyon (ženy) 0:0

Slávistky se rozloučily s účinkováním v tomto ročníku Ligy mistryň remízou 0:0 v domácí odvetě čtvrtfinále s nejlépe střílejícím týmem soutěže Lyonem. O postupu už bylo rozhodnuto po úvodním duelu, který Pražanky na půdě francouzského favorita prohrály jasně 1:9. I tak dosáhly účastí ve čtvrtfinále historického úspěchu.

Slávistky v úvodním čtvrtfinále LM v Lyonu utrpěly debakl 1:9

Slávistkám nevyšel vstup do premiérového čtvrtfinále Ligy mistryň a v úvodním utkání na hřišti favorizovaného Lyonu utrpěly debakl 1:9. Jediný gól pražského týmu zaznamenala v první půli vítězka ankety Fotbalistka roku 2015 Kateřina Svitková. Odveta v Edenu se hraje za týden od 18:30.

Slávistky se pokusí ve čtvrtfinále LM v Lyonu o senzaci

Slávistky čeká ve středu největší zápas dosavadních kariér. Svěřenkyně trenéra Antona Mišovce poprvé postoupily mezi posledních osm týmů Ligy mistryň a historické čtvrtfinále rozehrají prvním zápasem na půdě vysoce favorizovaného Lyonu, který soutěž v letech 2011 a 2012 ovládl. Duel ve Francii začne v 19:00, odveta je na programu příští týden v Edenu.

Hráčky Lyonu nabídly opakování duelu

Hráčky Lyonu nabídly po středečním semifinále Francouzského poháru s Montpellierem opakování zápasu. Do finále totiž postoupily po výhře 6:5 v penaltovém rozstřelu, ve kterém rozhodčí přehlédli regulérní branku soupeřek. V normální hrací době skončilo utkání 1:1.