Le Havre AC Francie - Le Havre AC - Zprávy

Lens se pokusí navázat na formu před reprezentační pauzou, venku narazí na Le Havre

Lens si procházelo od začátku sezóny poměrně nepříjemnou výsledkovou krizí. Teď už se ale zdá, že je na těch vlnách, na kterých loni proplouvalo v Ligue 1 až k pozici vicemistra. Pořád ovšem nesmí sjíždět do jiných vod, musí se držet na těch silných, aby napravilo to, co několik týdnů zpátky popackalo. Po reprezentační přestávce se v pátek představí na půdě Le Havru.

Aubameyang po letech gólově pozdravil Francii. Marseille přerušila více než měsíční zmar

Hráči Marseille porazili v osmém kole Ligue 1 Le Havre 3:0 a po šesti soutěžních zápasech bez výhry oslavili tříbodový zisk. Významný podíl na úspěchu Olympioniků měl 34letý útočník Pierre-Emerick Aubameyang, který se prosadil ve francouzské nejvyšší lize poprvé od dubna roku 2013, kdy před přestupem do Dortmundu řádil v dresu St. Étienne. Hostům ve stahování dvougólového manka rozhodně nepomohl Rassoul Ndiaye, jenž po dvou zbytečných faulech opustil hřiště ještě před přestávkou.

Osmé kolo Ligue 1 svede proti sobě Marseille a Le Havre

Oba celky mají na kontě zatím devět bodů. Zatímco pro úřadujícího mistra Ligue 2 se jedná o fajnový počin, na opačném pólu Francie z takového čísla radost věru nemají. Proto si OM bude chtít jít za třetím vítězstvím, které by jej mělo posunout z dvanácté příčky směrem vzhůru.

Setkání s Lille skončilo pro Le Havre znovu neslavně. "Dogy" brankami orámovaly přestávku

Lille ovládlo duel sedmého kola Ligue 1 proti domácímu Le Havru, který porazilo 2:0. Klub z Normandie, jenž ze zápasů s "Dogami" získal v pěti utkáních v tomto století jediný bod, doplatil na nevydařenou pasáž kolem poločasové přestávky, kdy dvakrát inkasoval. Nejprve se ve 40. minutě prosadil premiérově v ligové sezoně Edon Zhegrova a zmar nováčka soutěže dokonal krátce po změně stran vlastním gólem Yoann Salmier.

Le Havre bude proti Lille usilovat o třetí výhru v sezoně

Ligový nováček zatím sesbíral v šesti duelech o jeden bodík více, než mistr ze sezony 2020/2021. Ke vzájemnému zápasu na prvoligové úrovni nastoupí poprvé od května 2009.

Le Havre zaskočilo Clermont drtivým nástupem. Na gólové okamžiky si vzpomněl Bayo

Fotbalisté Le Havre vyhráli v šestém kole Ligue 1 na vlastním hřišti nad Clermontem 2:1. Domácí nakročili k tříbodovému zisku poměrně brzy, když už v sedmé minutě vedli po brankách Nabila Aliouiho a Mohameda Baya o dva góly. Pro druhého jmenovaného to byl zvlášť důležitý moment vzpruhy, neboť 25letý útočník se trefil v nejvyšší francouzské soutěži po více než půl roce.

Získá Clermont první výhru v sezóně? Zavítá na půdu nováčka z Le Havru

Jediný bod dokázal Clermont získat na své konto za uplynulých pět kol Ligue 1. A svou dost nelichotivou bilanci se bude snažit samozřejmě změnit na půdě nováčka nejvyšší soutěže, čili proti Le Havru. Domácí si zatím nepočínají vůbec špatně, vždyť přemožitele našli jen jednou jedinkrát. Pro ně bude i nadále hlavním cílem oddalovat se co nejvíce od sestupového pásma.

Lyon neprobudil vyhazov trenéra ani návrat kapitána. Le Havre bodovalo potřetí v řadě

Le Havre vybojovalo v pátém kole Ligue 1 na stadionu Lyonu remízu 0:0. Domácí hráči si hned po závěrečném hvizdu posledního utkání proti PSG vyslechli od fanoušků pořádnou kritiku, nepovedené výkony navíc stály místo trenéra Laurenta Blanca. Ani s pozměněným realizačním týmem se však Les Gones nepodařilo vyzrát na obranu klubu z Normandie, a to navzdory skutečnosti, že se po odpykání dvouzápasového trestu vrátil do sestavy kapitán Alexandre Lacazette.

Vylodění v Normandii skončilo pro Lorient neúspěchem. Hrdina z minulého zápasu opět pálil

Le Havre si ve čtvrtém kole Ligue 1 připsalo premiérovou výhru v letošním ročníku, když dokázalo doma zdolat Lorient 3:0. Úvodní gól v Normandii přišel až po změně stran a měl ho na svědomí Daler Kuzjajev, který využil zaváhání v defenzivních řadách Les Merlus. Euforii na stadionu nejstaršího francouzského klubu poté ještě navýšil Nabil Alioui, jenž úspěšně navázal na brankové představení z minulého duelu, kdy se trefil dvakrát proti Rennes.

Le Havre se ve 4. kole střetne s Lorientem

Úřadující mistr Ligue 2 mezi elitou stále čeká na první tříbodový zisk. O první výhru se pokusí doma proti Les Merlus, kteří zatím neprohráli, přestože mají za sebou duely s PSG, Nice a Lille.

Oslabené Le Havre zaskočilo favorita z Rennes. První trefu Blase zastínil dvougólový Alioui

Fotbalisté Rennes ztratili ve třetím kole Ligue 1 slibně rozjetý zápas proti Le Havre a s nováčkem soutěže nakonec pouze remizovali 2:2. Domácí sice velmi brzy poslala do vedení první brankou v novém dresu někdejší opora Nantes Ludovic Blas a červenočerní následně vstřelili i další gól. Pak ale začalo galapředstavení Nabila Aliouiho, který v závěru první půle snížil a 20 minut před koncem dokonce srovnal. Na své dva první zásahy ve francouzské nejvyšší soutěži dosáhl i přesto, že jeho tým musel po vyloučení Samuela Grandsira dohrávat v oslabení.

Rennes ve 3. kole Ligue 1 vyzve Le Havre

Už po uvedeném počtu zápasů budou mít svěřenci Bruna Génésia za sebou střetnutí s oběma nováčky. To první s Metami jim vyšlo na výbornou. Les Ciel et Marine zatím mají na kontě pouhý bod a v Roazhon Parku pochopitelně nevyběhnou na trávník v roli favorita.

Piráti ukořistili v Le Havre další výhru. Plavbu na vítězné vlně řídí Del Castillo

Fotbalisté Le Havre podlehli na domácí půdě ve druhém kole Ligue 1 Brestu 1:2. V prvním dějství se prosadil dvougólový střelec z minulého kola Romain Del Castillo, ovšem na jeho trefu našel tým, ve kterém se světu ukázal v minulosti Riyad Mahrez, po změně stran odpověď. Euforie z vyrovnání však neměla dlouhého trvání, jelikož vzápětí po rohovém kopu uštědřil smrtící ránu soupeři Lillian Brassier. Nejstarší francouzský klub tak zatím čeká na první triumf po návratu mezi elitu.

Nováček z Le Havru chce proti Brestu uhrát další dobrý výsledek

Klub, který v současnosti vede Luka Elsner, se mezi francouzskou elitu vrací poprvé od roku 2008. A v Normandii dobře vědí, že zvláště po snížení z 18 účastníku na 20 bude boj o setrvání v Ligue 1 nesmírně složitý. Ovšem i Les Pirates tuší, že sezona bude nesmírně náročná.

Normandští navrátilci vydřeli remízu, dva góly zamýšlené posily Slavie Montpellieru nestačily

Le Havre získalo při svém návratu do Ligue 1 po 14 letech cenný bod na půdě Montpellieru, se kterým v rámci prvního kola remizovalo 2:2. Vítězové uplynulého ročníku druhé nejvyšší soutěže se dostali do vedení již v šesté minutě. Po změně stran ovšem zaúřadovala nová letní posila z Norska Akor Adams, jenž během dvou minut otočil vývoj utkání na stranu domácího favorita. Talentovaný Nigerijec, o jehož služby měla velký zájem také pražská Slavie, však nakonec poslední slovo neměl, jelikož v nastaveném čase vyrovnal Samuel Grandsir.