Le Havre AC Francie - Le Havre AC - Zprávy

Další články

V zápase dvou sestupem ohrožených celků vyzve Le Havre konkurenta z Nantes

Luka Elsner byl v průběhu sezony oslavován za svou práci u úřadujícího mistra Ligue 2. Ještě nedávno to vypadalo, že pro Les Ciel et Marine nebude problém se udržet mezi elitou. Naopak Les Canaris se trápí - s výjimkou hrstky světlých momentů - prakticky od úvodního kola.

Prvoligový návrat Le Havru do Lens po 22 letech skončil ziskem bodu

Fotbalisté Lens sice ve 28. kole Ligue 1 přerušili sérii dvou porážek, na svém hřišti však jen remizovali s Le Havrem 1:1. O úvodní trefu se postaral polský záložník Przemyslaw Frankowski, který nalomil nováčka dalekonosnou ranou. Nejstarší francouzský klub, jenž byl založen už před 152 lety, ovšem na Stade Bollaert-Delelis, kde se v rámci nejvyšší soutěže představil poprvé od roku 2002, dokázal srovnat, když zužitkoval nabídnutou penaltu Emmanuel Sabbi.

Lens míní napravit pokažené derby, doma narazí na trápící se Le Havre

Poslední dva duely Lens nevyšly podle představ. A může být rádo, že po dvou porážkách nespadlo ze šesté příčky, která zatím jako ta poslední zajišťuje kvalifikaci na evropskou scénu. Ve střetnutí s Le Havrem potřebuje nutně zabrat, aby si svoje postavení upevnilo a nemuselo se bát toho, že ho někdo předskočí. Hosté každopádně nejsou v dobrém rozmaru a též body bez okolků potřebují.

Přístavní Le Havre se další porážkou nebezpečně přiblížil k sestupovým vodám

Fotbalisté Montpellieru zvítězili ve 27. kole Ligue 1 v Le Havru 2:0. O rozhodující gól se postaral Jordan Ferri, který za tým z jihu Francie skóroval v lize teprve podruhé, jeho barvy přitom obléká už pátou sezonu. La Paillade ziskem všech bodů přeskočili v tabulce svého soupeře z města disponujícího jedním z největších obchodních přístavů ve Francii, a podíleli se tak na propadu domácích na 15. příčku.

Le Havre se proti Montpellieru pokusí zastavit nedobrou sérii

Luka Elsner byl za svou práci u ligového nováčka chválen, nicméně porážky v posledních týdnech narůstaly vyšší frekvencí, než se čekalo. Nebýt tři týdny starého vítězství nad Toulouse, okupoval by tým barážovou pozici. Ještě o bodík blíž k ní mají aktuálně v MHSC.

Clermont neřekl v záchranářském boji poslední slovo, Le Havre brzkou přesilovku nevyužil

Clermont porazil ve 26. kole nejvyšší francouzské soutěže na své půdě Le Havre 2:1. Velký podíl měl na výhře posledního týmu tabulky, který hrál už od 30. minuty bez vyloučeného Elbasana Rashaniho, rakouský záložník Muhammed Cham. Nejlepší střelec svého celku nejprve ve 12. minutě pálil přesně na zadní tyč a v nastaveném čase první půle proměnil penaltu. Les Lanciers se tak přiblížili záchraně, na kterou ztrácejí už jen pět bodů. K sestupovému pásmu naopak začal nebezpečně rychle padat nováček z Normandie.

Šestadvacáté kolo Ligue 1 uvidí i souboj Clermontu s Le Havrem

Les Lanciers prohráli čtyři z posledních pěti zápasů, takže není divu, že na první nesestupovou a nebarážovou pozici aktuálně ztrácí 8 bodů. Les Ciel et Marine naopak o minulém víkendu ukončili čtyřzápasovou sérii bez bodu a věří, že po tomto kole bude svítit v jejich kolonce výher sedmička.

Le Havre ukončil střelecké trápení s rozjetým Toulouse, diváky roztleskal Operi

Toulouse přišlo ve 25. kole Ligue 1 o šanci vytvořit si pohodlný náskok na zónu sestupu, když v Le Havru padlo 0:1. Výlet do Normandie zhořkl hostům v 60. minutě, kdy jedinou branku zápasu vsítil Christopher Operi. Ten se v nejvyšší soutěži jakékoliv země prosadil teprve podruhé v životě. Nováček soutěže tak cenným triumfem přerušil hrůznou sérii čtyř ligových porážek, během nichž zaznamenal jediný gól, a v tabulce poskočil na 12. příčku.

Le Havre hodlá ukončit šňůru porážek, doma uvítá rozjeté Toulouse

Když se hráči Le Havru na konci ledna vydali na půdu Lorientu, nacházeli potřebný klid na duši ve středu tabulky. Remízou na Bretaňském poloostrově to začalo, pokračovalo cennou plichtou v Monacu a skončilo pěti porážkami v řadě, včetně té ve Francouzském poháru. Teď na klub z Normandie vyrukuje Toulouse, jemuž se naopak v posledních týdnech slušně daří.

Defenzivní záložník Lees-Melou táhne Brest za senzační účastí v Lize mistrů

Brest vyhrál ve 24. kole Ligue 1 před vlastními fanoušky nad Le Havrem 1:0, a popáté za sebou tak udržel na domácím stadionu čisté konto. Perfektní defenzivní práci svého týmu podpořil krátce po půlhodině hry vítězným zásahem zkušený Pierre Lees-Melou, jenž třetím gólem v posledních čtyřech duelech potvrdil svou skvělou formu. Domácí si triumfem upevnili druhou pozici, přičemž od vedoucího PSG je dělí devět bodů.

Brest si chce udržet druhou příčku. V cestě mu stojí Le Havre

Tým Erica Roye už ví, že ho o ni můžou připravit pouze hráči Nice, jelikož Monaco už má v rámci 24. kola svůj duel za sebou. Le Havre naopak za nepříznivých okolností může klesnout až na barážovou pozici, čemuž se bude chtít vyvarovat.

Reims si v Normandii vylepšilo sebevědomí, Le Havre potopil dvougólový Daramy

Hráči Reims ukončili ve 23. kole Ligue 1 výsledkovou mizérii, když na hřišti Le Havru zvítězili 2:1. Hosté byli po celý zápas nebezpečnějším týmem, což nakonec vyústilo po hodině hry v úvodní trefu Mohameda Daramyho. Červenobílé téměř ihned po oslavách z gólu oslabil Thomas Foket, jenž uviděl druhou žlutou kartu. Nováčkovi soutěže se sice podařilo v 74. minutě srovnat, poslední slovo ovšem měl v 95. minutě klub z Remeše, který rovněž z penaltového puntíku zachránil dvougólový hrdina Daramy.

Le Havre i Remeš vstoupí do vzájemného duelu v podobném rozpoložení

Oba mančafty nemají za sebou nejlepší týdny. Oba v uplynulých pěti mačích zvládli jednou vyhrát, dvakrát remizovat a dvakrát prohrát. Více to může mrzet borce z Remeše, jelikož si tím lehce zkomplikovali dobře rozjetou sezonu.

Le Havre odskákal novoroční střelecké prozření kanonýra Davida

Fotbalisté Lille si v rámci 22. kola francouzské Ligue 1 poradili na vlastním hřišti s Le Havrem jednoduše 3:0. Hlavním strůjcem úspěchu byl Jonathan David, jenž ve 49. minutě dokonal dorážkou vlastní penalty hattrick. Kanadský ostrostřelec tak od začátku ledna zaznamenal už devět soutěžních branek, což je vyšší počet než za celou druhou polovinu roku 2023. Dogy se díky němu posunuly na průběžnou třetí příčku neúplné tabulky.