Clermont Foot Francie - Clermont Foot - Zprávy

Poslední Clermont potřebuje nutně bodovat. Sedmadvacáté kolo mu do cesty poslalo Toulouse

Les Lanciers před reprezentační přestávkou rozšířili svou nebohatou sbírku vítězství na čtyři, přičemž platí, že proti Toulouse v Ligue 1 ještě neprohráli. TFC navíc po vypadnutí z Evropské ligy nemají nejlepší formu.

Clermont neřekl v záchranářském boji poslední slovo, Le Havre brzkou přesilovku nevyužil

Clermont porazil ve 26. kole nejvyšší francouzské soutěže na své půdě Le Havre 2:1. Velký podíl měl na výhře posledního týmu tabulky, který hrál už od 30. minuty bez vyloučeného Elbasana Rashaniho, rakouský záložník Muhammed Cham. Nejlepší střelec svého celku nejprve ve 12. minutě pálil přesně na zadní tyč a v nastaveném čase první půle proměnil penaltu. Les Lanciers se tak přiblížili záchraně, na kterou ztrácejí už jen pět bodů. K sestupovému pásmu naopak začal nebezpečně rychle padat nováček z Normandie.

Šestadvacáté kolo Ligue 1 uvidí i souboj Clermontu s Le Havrem

Les Lanciers prohráli čtyři z posledních pěti zápasů, takže není divu, že na první nesestupovou a nebarážovou pozici aktuálně ztrácí 8 bodů. Les Ciel et Marine naopak o minulém víkendu ukončili čtyřzápasovou sérii bez bodu a věří, že po tomto kole bude svítit v jejich kolonce výher sedmička.

Méty vítězstvím v záchranářské bitvě prohloubily sestupové trable Clermontu

Fotbalisté Mét ovládli v rámci 25. kola francouzské Ligue 1 souboj dvou nejhorších týmů soutěže, když před domácím publikem porazili Clermont 1:0. Duel rozhodla jediná branka, kterou ze značky pokutového kopu vstřelil Georges Mikautadze. Gruzínský útočník, jenž v dresu ligového nováčka hostuje z Ajaxu, tak zaznamenal třetí zásah po návratu do klubu, kde ještě na začátku sezony působil. Hosté naopak po klíčové prohře zůstali na dnu tabulky, ze kterého na nesestupové pozice ztrácejí osm bodů.

Pětadvacáté kolo Ligue 1 uvidí i souboj posledních dvou celků tabulky

V o něco lepším rozpoložení do něj vstoupí Mety, které si po vítězství nad Nantes vytvořily před Clermontem tříbodový náskok. Hosté však věří ve výhru, která by byla první od 14 ledna, kdy shodou okolností rovněž přehráli zmíněný bretaňský klub.

Gastienova éra u konce: Sezónu v Clermontu dotrénuje, vezme do učení Bicharda

Sedm bodů, taková je ztráta Clermontu na bezpečnou patnáctou pozici v Ligue 1, šest pak na tu barážovou. Ve zbývajících deseti kolech se celek z Auvergne-Rhone-Alpes pokusí stáhnout nepříjemné manko také s novým asistentem, který ani ve Francii není příliš známou tváří. Po skončení sezóny pak Sébastien Bichard převezme po Pascalovi Gastienovi kormidlo natrvalo.

Marseille v Clermontu tradičně zvítězila, pokyny nového kouče Aubameyangovi svědčí

Marseille porazila ve 24. kole Ligue 1 Clermont 5:1 a posunula se v neúplné tabulce na šesté místo zaručující účast v příštím ročníku Konferenční ligy. K zisku tří bodů nakročili hosté po dorážce Ilmana Ndiayeho ve 23. minutě. Kopiníci sice po přestávce vyrovnali, ale radost jim dlouho nevydržela. Těsně před odehranou hodinou totiž skóroval Pierre-Emerick Aubameyang a ve třech duelech odkoučovaných Jeanem-Louisem Gassetem zaznamenal již svůj čtvrtý gól. Les Olympiens i díky němu potvrdili, že na Stade Gabriel Montpied hrají rádi, neboť tam vyhráli všechny čtyři dosavadní duely.

Marseille by neměla podceňovat Clermont. Uspěje poslední ekipa tabulky proti gigantovi?

Pět bodů ztrácí Clermont z poslední příčky na tu zcela bezpečnou patnáctou. Takové manko se dá samozřejmě dohnat, aby se však družina kouče Pascala Gastiena dokázala svým cílům přiblížit a nakonec je mít na konci sezóny splněné, potřebuje prostě častěji vyhrávat. Ukončit svou sérii pěti zápasů bez tříbodového výsledku nebude proti rozjeté Marseille nic lehkého.

Clermont se zahozenou penaltou připravil o cennou výhru nad Nice

Fotbalisté Clermontu se ve 23. kole připravili o výhru na stadionu Nice, odkud odjeli s bodem za remízu 0:0. Největší šanci měl v nastavení úvodního poločasu Shamar Nicholson, který se po faulu v pokutovém území postavil k penaltě. Jeho pokus do pravé poloviny brány ale brilantně vystihl brankář Marcin Bulka. Po zbytek zápasu se ani jeden z aktérů utkání nepouštěl do výrazných akcí, a hosté tak zůstali na čtvrté příčce o bod za Monakem.

Nice a Clermont vstoupí do utkání v odlišné pozici

Není tomu tak dávno, co se Les Aiglons snažili stíhat vedoucí PSG. Jenže nula bodů z posledních dvou zápasů znamenalo pokles na třetí příčku. V cestě za dvanáctou výhrou teď stojí osmnáctý Clermont.

Rennes nemusela zahozená penalta mrzet, naději Clermontu rozcupoval Terrier

Clermont padl ve 22. kole Ligue 1 na hřišti Rennes 1:3. Domácí nasměroval za výhrou po půlhodině hry premiérovým zásahem v nejvyšší francouzské soutěži Warmed Omari. Červenočerným se nakonec nevymstila neproměněná penalta Ludovice Blase o osm minut později, když se po změně stran dvěma zásahy blýskl Martin Terrier. Tým z Bretaně tak prodloužil spanilou ligovou jízdu novým rokem, v němž ještě ani jednou bodově neztratil. Naopak hosté zůstali na poslední příčce tabulky.

Připíše Rennes proti Clermontu šesté ligové vítězství v řadě?

Na domácí scéně se bretaňskému klubu v posledních týdnech daří, tudíž se rázem ocitnul ve hře o evropské poháry. Zato Les Lanciers nepomohl ani jeden získaný bod v duelu s ve formě hrajícím Brestem k tomu, aby jim po jednadvaceti kolech nepatřila poslední příčka v tabulce.

Brest se po parádní trefě Lees-Meloua z výhry neradoval. Aktivní Clermont vybojoval bod

Poslední Clermont zaskočil ve 21. kole Ligue 1 Brest, se kterým uhrál na vlastní půdě remízu 1:1. Hosté během první půle nasadili vysoké tempo a nikdo by se nemohl divit, kdyby vstřelili alespoň dvě branky. Prosadili se však až na začátku druhého dějství, když se povedeným obstřelem na zadní tyč prezentoval Pierre Lees-Melou. V 69. minutě však uzmul bod pro Les Lanciers Grejohn Kyei. Piráti tak promarnili šanci na alespoň dočasný posun na druhou příčku.

Třetí Brest se v rámci jednadvacátého kola střetne s posledním Clermontem

Les Pirates zatím prožívají vynikající sezonu, po jejímž konci by se klidně mohli hrát na Stade Francis-Le Blé evropské poháry. Naopak Les Lanciers budou mít zřejmě spoustu práce s udržením mezi francouzskou elitou.

Lille vlétlo do února nejlepším ofenzivním výkonem ligové sezony

Lille využilo ve 20. kole Ligue 1 zaváhání Monaka a v neúplné tabulce poskočilo po výhře 4:0 nad Clermontem na třetí příčku. Když se Dogy představily v nejvyšší francouzské soutěži na svém stadionu naposledy, výhru nad Lorientem pomohli vystřílet Jonathan David a Edon Zhegrova. Právě tito hráči zazářili i ve čtyřgólovém úvodním dějství souboje s Les Lanciers, když kanadský forvard dvakrát skóroval a kosovský šikula ke svému zásahu přidal asistenci. Domácí hráči tak zažili střelecky nejpovedenější utkání ligového ročníku.